Author Topic: Aeromiting na Ćemovskom polju  (Read 4448 times)

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Aeromiting na Ćemovskom polju
« on: November 13, 2009, 12:22:19 PM »
 Sutra se kod nas odrzava aeromiting na kome ce kao uvod ucestvovati modelari.

http://www.dan.co.me/?nivo=3&rubrika=Sport&datum=2009-11-12&clanak=208377

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Aeromiting na Ćemovskom polju
« Reply #1 on: November 14, 2009, 11:09:24 PM »
Evo malo slika. Miting je bio jedno fino druzenje po prelijepom vremenu.
Posjetilaca je bilo u finom broju mada se to na slikama i ne vidi nesto jer sam bio zauzet.
Ako se izuzme da sam razbio Mentora, sve ostalo je bilo vrhunski.














































« Last Edit: November 14, 2009, 11:11:12 PM by saxpg »

Offline mibuone

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 64
Re: Aeromiting na Ćemovskom polju
« Reply #2 on: November 17, 2009, 05:05:20 AM »
Mnogo dobro. Ko leti Pitsa ?

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Aeromiting na Ćemovskom polju
« Reply #3 on: November 17, 2009, 08:29:48 AM »
Drago mi je da vas je posluzilo vreme.
Vidim sin leti monokrilca od stiropora a tata dvokrilca  (res) samo su im razlicite komande ima tu nesto i dima lepo   (<--)  lepo  (pijemo) cestitam
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Aeromiting na Ćemovskom polju
« Reply #4 on: November 17, 2009, 08:38:36 AM »
Pittsa leti Dragan Ivancevic, vlasnik DiAir kompanije.

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: Aeromiting na Ćemovskom polju
« Reply #5 on: November 17, 2009, 10:14:01 PM »
Šteta za mentora...kako je stradao?

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Aeromiting na Ćemovskom polju
« Reply #6 on: November 18, 2009, 12:03:03 AM »
Zbog nemara, treme i lose srece. Kormilo dubine nije islo na dolje dovoljno. Znaci nisam nikada mogao da letim ledjno sa njim. Zasto sam to probao da uradim bas taj dan pred toliko ljudi, nikada mi nece biti jasno. Uradio sam valjak na nekih 30tak metara visine, izasao iz njega na ledjima i on je tada krenuo nosem pravo na dolje. Kada sam shvatio zasto ne reaguje, iako je palica bila skroz napred , pokusao sam da ga okrenem pomocu elerona, ali on onako trom to radi jako sporo tako da je vec bilo kasno, stigao sam samo da smanjim gas. Sva je sreca da nisam letio iznad ljudi, bilo bi svasta. Sto se aviona tice , stavicu slike, nije strasno s obzirom da je pao direkt sa 30tak metara. Mislim da moze vec sutra da poleti ako budem imao vremena.

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Aeromiting na Ćemovskom polju
« Reply #7 on: November 18, 2009, 05:32:39 PM »
Autorska prava: Veljko Ivancevic  :big smile
























Offline mibuone

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 64
Re: Aeromiting na Ćemovskom polju
« Reply #8 on: November 19, 2009, 03:40:14 AM »
E jbga, zao mi modela ali bit ce drugog. Pozdrav iz Majamija.

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Aeromiting na Ćemovskom polju
« Reply #9 on: November 27, 2009, 12:10:49 PM »
Imajuci u vidu kakva je sveukupna situacija u vazduhoplovstvu ovakve manifestacije se ocekuju sa velikom radoscu.14.11.je odrzano 3.drzavno padobransko prvenstvo Crne Gore..Naravno i mi modelari smo se potrudili da uvelicamo tu manifestaciju  sa nasim modelima.Modelari su nastupili odmah na pocetku i imali smo rezervisano sat vremena.U vazduhu su bili:Easy glider,Cularis,Acro master,Gemini,Mentor,Extra 260 i Yak - 54.Na statickom dijelu izlozbe je bilo postavljeno jos modela.sto se tice letackog dijela sve je proslo kako treba.Sasa je iz Mentora izvlacio max.pa je imao taj pad ali i pad je let... (pijemo) Mentor je vec spreman za novi let.Naravno poslije zavrsetka mitinga letjeli smo opet sve ove modele.
Sto se tice letackog programa koji je uslijedio poslije modelara sta reci nego da je program bio odlican svi su izvukli maximum iz svoih letjelica.Nastupili su : Blanik l-13,G-4,Akro grupa Gazele koje su imale fantastican program i naravno kao slag na tortu tu je bio Pitts sa sve dimom.Sta reci nego fenomenalan dan sa dosta aviona u vazduhu i na zemlji.Poslije zavrsetka programa uslijedilo je razgledanje pravih aviona tako i modela.Velika guzva se napravila i na nasoj stajanci,ljudi su bili zainteresovani da dobiju blize informacije,razmjenjivani su brojevi tel.
Iduce godine je najavljeno svjetsko prvenstvo u padobranstvu tako da cemo tada imati jos vise toga da pokazemo,pripreme su vec u toku  http://rcfly4um.org/index.php?topic=3217.msg17124#new  :big smile Svakoga dana u svakom pogledu...  (pijemo)

  A sada evo tri videa koja sam pored letenja i ostale jurnjave uspio snimiti.Ko voli nek izvoli...

          Prvi je sniman dan prije aeromitinga kad se moglo bez guzve sve to lijepo snimiti.

                                   

           Drugi video sa letackim programom modelara ,samo je hvalio dim ...

                                   

           i treci video sa letackim programom Blanika,G-4,Akro grupa  Gazela ,Pitts-a nisam uspio snimiti  :sljus jer bas tada je kamera htjela da joj bude prljava glava pa je trazila ciscenje,e mozete misliti kako sam se osjecao u stili kad se najmanje nadas ko nagazna mina...nadam se da ce Veljko postaviti ovaj video sa Pittsom koji vrijedi pogledati.
                                 
                                   

The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com