Author Topic: SU-37  (Read 99373 times)

Offline vlada-r

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: SU-37
« Reply #150 on: February 29, 2012, 05:59:39 PM »
 (res) (res) vecno zahvalan Branek, hvala na podrsci.  (res) znaci kupovina druge stanice
« Last Edit: February 29, 2012, 06:03:13 PM by vlada-r »

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: SU-37
« Reply #151 on: February 29, 2012, 07:36:46 PM »

...
Jos gora stvar od pusher jeta je EDF-a jet, ti modeli naprosto jedu baterije kakve god one bile.

...


Magic, ako može dodatno objašnjenje. Da li si mislio da se baterije brzo troše u letu ili se brzo oštećuju prilikom korišćenja sa edf motorima? Sigurno si pročitao da planiram nešto ovako sa dva edf, pa mi sigurno trebaju dodatne informacije pre nego što se upustim u bilo šta.

Što je tiče izbora jet edf ili ne, sve je stvar ukusa, ali kako odoleti ovome
http://www.bananahobby.com/2067.html

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: SU-37
« Reply #152 on: February 29, 2012, 08:00:28 PM »
Baterije se jako puno naprezu na EDF modelima zato sto je kod njih tezina uvek kriticna i zato se uvek ide na sto manje neophodne baterije. Jeste da od skoro postoje i 65C baterije ali ako pogledas njihovu tezinu videces da su mnogo teze nego neke od 30C, znaci opet smo na pocetku. Nove baterije jesu bolje, mogu da daju vise struje ali na tim strujama jako kratko traju, 10-20 ciklusa i cao.

Ja sam bio kupio EDF, Multiplex Twister, opremu i baterije za njega i kada sam uzivo video kako sve to ide i kako se cuje  (___), a to je jako dobar model. Zuba (r-xx) se puno bavio EDF modelima i koliko znam batalio ih je. Video sam uzivo i Spark od CARF-a, koji sam zamalo i kupio, i to je cisto bacanje para. Jet je na turbinu, sve drugo su igracke.

Stvarno nisam znao sta i kako da napisem ovde Vladi, sta god da napisem ne valja. Da budem iskren, zao mi coveka, narocito kada vidim ljubav i energiju koju ulaze, i kako da mu kazem da ce to leteti 5 sekundi ako sve to stavi sto hoce, stvarno nema predstavu u sta se upustio. Ne kazem da je nemoguce to sto on hoce, ali prvo se napravi model sa jednim motorom pa se nesto nauci sa njim, pa onda sa 2 motora, pa vektorisani potisak, pa yaw efekat, pa ziroskopi, i sve se to radi na nekom profilnom deproncu pa ako padne nema veze. On covek pravi letecu maketu i hoce sve to odjednom, stvarno mi je bilo zao. A tek programiranje stanice, to sto kaze Misa da je posao od 10 min, da mozda ukucati to u stanicu osnovne mikseve, ali parametri i krive i procenti da to sve bude kako treba je mnooooooooooogo vise vremena, eksperimentisanja i letenja. A tek sve to sa kinekskim servoima, ESC i depronom, pa granici se naucnom fantastikom.

Vlado dobro se zamisli zasto se niko od iskusnijih modelara ne ukljucuje o ovaj topik, sta i kako da ti kazemo a da shvatis na pravi nacin? Dodji do BG da popijemo pivo, ponesi model pa cemo ti uzivo mnogo lakse objasniti. Stvarno greota da se slupa, nije da ti to zelim, ali nazalost je tako.

 (pijemo)

poz
« Last Edit: February 29, 2012, 08:02:35 PM by magic »
Veljko

Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: SU-37
« Reply #153 on: February 29, 2012, 09:44:34 PM »
...

Vlado dobro se zamisli zasto se niko od iskusnijih modelara ne ukljucuje o ovaj topik

...

Sad si me za srce ujeo!  :o :(
Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline vihor522

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
  • zelja za letenjem starija je od svake letilice
Re: SU-37
« Reply #154 on: February 29, 2012, 10:06:10 PM »
Quote
Što je tiče izbora jet edf ili ne, sve je stvar ukusa, ali kako odoleti ovome
http://www.bananahobby.com/2067.html
  :)aplauz svaka čast za izbor ivane , to je i moja želja:pisao sam bananama dali su željni da mi pošalju model bez onog naoružanja i sada "čučim" i čekam lepu vest
« Last Edit: February 29, 2012, 10:10:55 PM by branek »

Offline vlada-r

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: SU-37
« Reply #155 on: February 29, 2012, 10:12:16 PM »
Magic, ako pratis ovaj topic video bi da trenutno ispitujem komponente koje cu ugraduti u 27-icu na profil 37-ici koji ima blazu verziju TV-a. Ima video u nekom od predhodnih postova. Nemoj da ovo shvatis kao kolega Misa, uopste mi to nije namera. Predlog za  ()-() prihvatam.
« Last Edit: February 29, 2012, 10:41:12 PM by vlada-r »

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: SU-37
« Reply #156 on: February 29, 2012, 10:22:13 PM »
Quote
Što je tiče izbora jet edf ili ne, sve je stvar ukusa, ali kako odoleti ovome
http://www.bananahobby.com/2067.html
  :)aplauz svaka čast za izbor ivane , to je i moja želja:pisao sam bananama dali su željni da mi pošalju model bez onog naoružanja i sada "čučim" i čekam lepu vest

Brano, poštarina je oko 150$ i još naša carina. Nadam se da će nekada biti moj. Ima tu još dosta modela, A-10, F-18, F-22...


Offline vlada-r

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: SU-37
« Reply #157 on: March 01, 2012, 09:56:19 PM »
Narode dragi evo jos jedan video SU-37 profil :jaki:

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: SU-37
« Reply #158 on: March 02, 2012, 07:21:17 AM »
Kao da je malko repat,a  mmmm

A da mrdnes cg jedno 1-1.5 cm u napred ako ti to dozvoljava prostor za bateriju...

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: SU-37
« Reply #159 on: March 02, 2012, 12:23:05 PM »
Vlado, kako si zadovoljan letom ovog modela i njegovim ponašanjem u vazduhu?
Dok sam imao ovakav SU-37 kao na snimku, uživao sam leteti sa njime što se kasnije nadovezalo na F22 slične konstrukcije.

Offline vlada-r

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: SU-37
« Reply #160 on: March 02, 2012, 06:17:40 PM »
Nije repat, nosat je ali ne puno. Kad ugasis motor lepo planira let, jedino sto tad brze propada. Manevar high alpha mogu da ga drzim par sekundi pri dosta velikom uglu. Letenje sa ovim modelom je pravo uzivanje, pre svega jer je tvojih ruku delo i (yay) nikad kraja.

Offline vlada-r

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: SU-37
« Reply #161 on: March 12, 2012, 11:35:32 PM »
Evo jos jedan video  :big smile

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: SU-37
« Reply #162 on: March 17, 2012, 09:08:02 AM »

Offline vlada-r

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: SU-37
« Reply #163 on: March 17, 2012, 02:26:47 PM »
Evo i video istog, prelep model  :)aplauz


Offline vlada-r

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: SU-37
« Reply #164 on: March 18, 2012, 08:51:59 AM »
MOJ SAN


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us