Author Topic: Graupner Sky Hero  (Read 16297 times)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2379
  • RC Bandit
    • Exclusive
Graupner Sky Hero
« on: December 24, 2009, 10:47:17 PM »
Znači radi se o trener modelu od firme Graupner, a ovaj Sky Hero je prvo izdanje. Posle izašao još dva modela, ali ovaj se pokazao kao najbolji ( to pišu ostali, koji su ih leteli )... Ovaj će leteti sa elektro konfiguracijom. Evo nekih osnovnih podataka :

Raspon krila : 1540mm
Površina krila : 5 dm2
Poletna težina oko 2000-2200 g

     

Elektromotor : DualskyXM3548CA-4
ESC : 40A ili 60A
Servo : 3 kom Futaba 3003
Baterija : 3000 mAh 3S ili 4000 mAh 4S

Nastavak sledi...

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: Graupner Sky Hero
« Reply #1 on: December 25, 2009, 05:37:28 PM »
Epa neka je sa srećom...lepa mašina,koja će verovatno još lepše da leti. (<--)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2379
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Graupner Sky Hero
« Reply #2 on: December 25, 2009, 09:25:38 PM »
Mala ispravka, površina krila je 59 dm2 ( zeza me tastatura  :hehe )

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2379
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Graupner Sky Hero
« Reply #3 on: March 24, 2010, 11:52:13 AM »
Ovih dana počinjem da radim na ovom modelu, sve sam nabavio što je potrebno za njega. Postaviću i slike, šta i kako sam radio  (photograf)

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: Graupner Sky Hero
« Reply #4 on: March 24, 2010, 12:53:42 PM »
Ajd pa da ga što pre vidimo na nebu  :)aplauz

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2379
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Graupner Sky Hero
« Reply #5 on: April 17, 2010, 10:31:36 AM »
Nastavljam radove na Sky Hero-u. Držač motora je od aluminijuma, koji može da se šteluje u svim uglovima. Unutar trupa sam stavio jednu klupicu, gde će da ide baterija.



Na krilima sam hteo da zategnem foliju, međutim ne znam zbog čega, folija se topila, mazala se umesto da se lepo razvuče. Još jedno razočarenje, pošto sam nedavno uzeo kotur bele folije od Graupnera i isto ne valja.



Juče skinuo svu foliju sa krila, pa primetio da spojevi kod rebara nisu baš zalepljene kako treba, a neki su bili čak i polomljeni. znači još jedno razočarenje. Nikad ne bih pomislio da Graupner proda model, u ovakvom stanju.



Rebara su zalepljena, imam Oracover belu foliju, pa danas, sutra ćemo da presvučemo sa tom folijom. Jedino mi je žao zbog logoa na krilima, ali smisliću nešto i na tu temu.
Nastavak sledi...

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1702
Re: Graupner Sky Hero
« Reply #6 on: April 17, 2010, 02:58:36 PM »
Zasto ti zao zbog logoa...zasto da reklamiras nekog na koga si razocaran...bolje napisi svoje ime..
Cestitam na prinovi   :)aplauz :)aplauz :)aplauz

pozdrav...
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2379
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Graupner Sky Hero
« Reply #7 on: April 18, 2010, 08:24:53 PM »
Zasto ti zao zbog logoa...zasto da reklamiras nekog na koga si razocaran...bolje napisi svoje ime..
Cestitam na prinovi   :)aplauz :)aplauz :)aplauz

pozdrav...
      :hehe

Saša, možda si i u pravu! Neću baš svoje ime, ali ako nađem dobrog sponzora  mmmm

Inače krila su pesvučena sa belom Oracover folijom, i mogu reći da je ispao jako dobro. Ervin je majstor za peglanje folije, nema šta!  (thumb)

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Graupner Sky Hero
« Reply #8 on: May 09, 2010, 04:36:11 PM »
Pozdrav Gabor.Prie 6-7 godina,bio sam u Parizu i resio da kupm model mada nisam znao nista od rc modelarstvo.U prodavnici tip  za svu srecu,ne dozvoli da uzmem model koi mi se svidzao nego pokaze mi dva-tri trenera pa odlucih se za Sky Hero.Ondak naravno da upoznah ljude iz aero kluba koima sam vecit duznik i tako poceo.Uspeo je prezivrti dve godine i naucio me i uveo u modelarstvo.Jos leti ali je toliko star,nacican sa gorivo-katastofa ali jos je ziv.
Svi su bili iznenadzeni kako leti ovaj trener.Ako si primetio krila su kratka ali debela sto pravi ovaj model odlican za svakorazne akrobacie.
Stvarno sam se ispunio kada videh ovaj model i nadam se da ces u njemu uzivati kako sam ja uzivao poz. (pijemo)
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2379
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Graupner Sky Hero
« Reply #9 on: May 09, 2010, 09:36:59 PM »
Hvala Zajo! I ja se nadam da će me lepo služiti  mmmm  Još ima malo posla na njemu, ali uskoro će poleteti  (<--)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2379
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Graupner Sky Hero
« Reply #10 on: May 22, 2010, 11:28:57 PM »
Od kad smo presvukli krilo, nisam pisao ništa o napredovanju... Servoi su ostali gde je fabrički određeno, držač batrije je dosta dugačak da bi mogao šetati bateriju po potrebi, nalepljena je čičak traka. Na istoj klupici će da bude i prijemnik. Spoj vertikalca i trupa je malo ojačan, elektronika ugrađena, CG na mestu gde piše i u planu, mada sam morao na nos staviti još 120g olova. Sve je utrimovano, a ostalo ćemo videti kad model poleti.


Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2379
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Graupner Sky Hero
« Reply #11 on: May 23, 2010, 09:37:19 PM »
Prvi koraci Sky Hero-a


Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2379
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Graupner Sky Hero
« Reply #12 on: May 30, 2010, 10:11:19 PM »
Juče konačno poleteo model  (yay)  Iako je bilo namešteno sve, imao sam malo straha u sebi, jer dosad svaki model je poleteo pa pao, i posle popravke je bilo ono pravo. Ali ovaj model me nije razočarao. Poslušan je, jako lepo reaguje na komande, lako leti već na 40% gasa, šta da kažem, prezadovoljan sam. Za početak fotke, a uskoro i video...


Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2379
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Graupner Sky Hero
« Reply #13 on: May 31, 2010, 02:28:29 PM »
Evo snimak sa letenja. Kvalitet snimka je malo lošiji, snimljena je sa fotoaparatom...




Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Graupner Sky Hero
« Reply #14 on: May 31, 2010, 08:29:27 PM »
Bravo

lepo sletanje
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine