Author Topic: RC Combat  (Read 106345 times)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #75 on: February 10, 2010, 07:06:47 PM »
Lazo, molim te remeti ovaj topi što više sa dobrim i korisnim ideja, informacijama  ;namig
Sa pojavom EPP kombat modela, koje u CZ pravi MScomposite, rešen je problem razbijanja. Ne treba modele kupovati na kubik je su skoro nelomljivi. http://rcfly4um.org/index.php?topic=3655.msg19790#msg19790
Ovaj prvi prevod se odnosi na jednu kategoriju sa naglaskom na WWII sa skejl modelima 1:12.
Safety je skoro svugde isti iz već poznatih razloga.
Ima i labavijih pravila koje se koriste, sa nazivom open klase i sl.
Ograničenja mogu biti i labavija, vezana za parametre modela, ali se mora gledati da bude fer igra. Da neko ne uleti sa nekim modelom koji šiša sve mogućnosti drugih po snazi i ostalo. Pogotovo na takmčenjima gde stvar ima težinu sa izjednačenim pilotima. Kako i ti dobro poznaješ nas, volimo da steknemo prednost i na ne korektan način.
Pošto je priroda tehnike takva da se da krojiti do mile volje na dimenzije oblike i načine pogona, tako se kroje i pravila igre. Na sreću, niko nas ne tera u ovu ili onu kategoriju koja se već igra po svetu. Zato svako kreativno razmišljanje kao Acino je dobro.
Aco, skoro svaki kombat se leti sa 5 minuta. Bodovanje je slično tvom napisanom i nije komplikovano. Interesantno je da se po pravilima daje 50 boda  za to što nisi sebi odsekao rep  lol

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: RC Combat
« Reply #76 on: February 10, 2010, 07:50:47 PM »
Ja na tu stvar gledam ovako. 500 grama (ako se recimo na kraju dogovori taj limit) je 500 grama za sve. Vaga je neumoljiva po tom pitanju. Ako neko uspe da u 500 grama ugura 10kW motor sa elisom 30x15 + baterije od 25S i 10000mAh + model i ostala elektronika, i još to leti bolje i duže od svih, onda svaka mu čast. To će svima biti odličan izazov da ga ušiju prvom sledećom prilikom. Tako će se kategorija razvijati i brusiti sama po sebi. Modelarska inventivnost je neverovatna. Samo je potreban izazov.

 (pijemo)
« Last Edit: February 10, 2010, 07:53:47 PM by Lazo »
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: RC Combat
« Reply #77 on: February 10, 2010, 08:11:17 PM »
Mephisto, N3mke ako hoćete duže da se tucate u vazduhu, .....


А да л` да вежбамо прво на земљи?!?

Ево још једног критеријума, који је у основи подваријанта основног - то је остати у ваздуху дуже од противника. Дакле уколико не дође до обарања ниједног авиона (дакле оба пилота неспособна као нападачи или одлични у одбрани) онда опет побеђује онај који дуже остане у ваздуху. Напомињем да ово има логике само код електромодела. Ово би могло да унесе позитивну дилему у вези конструкције авиона - да ли ићи на снажнији и агресивнији сетап са већом потрошњом и батеријом или можда лакши сетап а јача конструкција (ограничење тежине тера на избор једног од ова два или неки компромис)...

Да би и овај фактор имао утицаја на конструкторске захтеве предлажем да време борбе буде одређено тако да је бар 30% веће од очекиваног трајања батерије. То би омогућило да се и дефанзивном тактиком дође до победе уколико се има економичнији авион. У класи о којој причам то време би требало да буде око 7 минута.

Што се тежине модела тиче мислим да је 600 грама идеално. Довољно је да се направи и прилично озбиљна справа, а опет тежи авиони би били захтевнији и дакле, скупљи.

1. ФУЛ КОНТАКТ

2. 600 грама

3. 7 минута

Ето јединих правила - KISS
 (<--)

Offline petar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 329
Re: RC Combat
« Reply #78 on: February 10, 2010, 08:44:44 PM »
Izvinjavam se svima sto vam kvarim temu, ali ne mogu, a da ne primetim nesto.

Siguran sam 100% da je ovakav nacin letenja izazivanje problema bezbednosti pa se pitam kako vec ne reaguju oni koji su videli problem kad sam ja sa 500 gramskim modelom "pravio probleme".

Ne mogu to da shvatim nikako. (To da im to ne smeta ni malo.)

Pitam se da li bi ovo sto zelite da organizujete postalo neprihvatljivo onog trenutka kad bih se ja pridruzio toj raboti?

pozzzz

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: RC Combat
« Reply #79 on: February 10, 2010, 09:03:29 PM »
Ja se slazem sa Petrom. Sta ako se desi da se, pored toliko modela u vazduhu, neko zabuni, izgubi svoj model iz vida, i nedaj Boze, pogodi nekoga?
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: RC Combat
« Reply #80 on: February 10, 2010, 09:20:37 PM »
Meni se lično ta 'full-contact' varijanta uopšte ne dopada. Ne volim da uništavam stvari ni slučajno, kamo li namerno. Ne radi se o novcu i trošku već prosto o lošem osećaju. Uglavnom ja ne bih učestvovao u tome.

Sa druge strane varijanta sa tim trakicama zvuči super, pa sad ako baš dođe do nenamernog kontakta...Bože moj preživećemo.





Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #81 on: February 10, 2010, 09:22:16 PM »
Petre ako sam sebe još smatraš nesigurnin za ovu igru, vežbaj i isteruj strah od ...šta ako...?
*
Po pravilniku koje se mogu pročitati na drugom topiku, kaže se da sudija ili organizator ima pravo da proveri sposobnosti pilota za koji se posumnja da nije dovoljno bezbedan za svoju okolini. Ne sa alko testom, mada i to može, već sa probnim letom.
Diskusija o ovme će još biti interesantna i kasnije će sve biti bliže i onima koji ovo smatraju teškom igrom. Pa dobro. Nije lako voziti ni F1 pa ga ipak voze.
Ko se plaši, taj puno govori kako se ovo ne može. Ali kada se proba, nije mu jasno zašto se u opšte plašio. Strahovi su samo magla u našim mozgovima. Pozovite Ghost busterse i dezinfekcija može da počne.
Ja sam ovde i bi ću da ohrabrim sa svom energijom, kako bi nas bilo što više koji smeju da lete zajedno u isto vreme u etru.
Kada se manja elektro klasa izraste, može se preći na najuzbudljiviju klasu sa 4cm3 motorima, kao ovi iz Indijane:

http://video.google.com/videoplay?docid=-599352897967796929#
U 1:55 minuti narator govori da desna palica ima funkciju za gas, a druga tri ostale funkcije.  ")
« Last Edit: February 10, 2010, 09:54:36 PM by tibeteagle »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #82 on: February 10, 2010, 09:29:57 PM »
leonardofibonacci, ja ti ne mogu odgovoriti na tvoje pitanje, jer se ne bavim ničijim strahovima.
Zbog bezbednosti na pisti su stroga pravila u pravilnicima.
Pročitaj slogan ispod svakog mog posta.
Inače dobro došao i ti na vatreni topic  ;namig

Ful kontakt je došao u modu od kada su jeftini EPP liveni modeli. Veliki proizvođači penastih elektro pušera kao Graupner, Multiplex i sl. su propagirali, kako bi prodali što više modela.
Nisam protiv, ali na prvo mesto i ja stavljam secknje trake.
« Last Edit: February 10, 2010, 09:43:31 PM by tibeteagle »

Offline petar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 329
Re: RC Combat
« Reply #83 on: February 10, 2010, 09:33:55 PM »
Pitam se samo kako si to pomislio da sam nesiguran?

Ma nisam nesiguran, nego sam bas suprotno od toga optuzen da sam mnogo bezobrazan...


PS. Ni ne ocekujem od tebe odgovor kad nemas pojima o tome sta mi se desavalo...

A pride ne ocekujem ja ni odgovor ni od onih koje podbadam jer sam siguran da odgovora nema nego da me mrze.

pozzz


Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #84 on: February 10, 2010, 09:39:42 PM »
I hiperaktivni piloti se mogu smatrati nesigurnim. Vidim da si stavio znake navoda na "pravio probleme", pa sam pomislo da si nesiguran.
Petre, nisam ti napisao ništa uvredljivo. Ne znam gde kada i kako letiš. Ali ako si dobar pilot i siguran na palicam, nemam nikakve primedbe za tebe.
Petre,
Napravio sam u gornjem postu razmak da vidiš da se dole napisano ne odnosi na tebe, već sam govorio uopšteno.
Svi treba da se pridržavaju pravila bezbednosti i neće biti nikakvih problema. Zato i diskutujemo da bi se shvatila važnost istih.
 ;namig
« Last Edit: February 10, 2010, 09:57:40 PM by tibeteagle »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #85 on: February 11, 2010, 12:18:04 AM »
Crni Depron od 6mm kod nas  (:sok:)
Za gore navedene projekte je pogodan materijal. Crna boja se bolje vidi u vazduhu.
Jeftiniji je od Izoflora!
Senzaciju čitajte na:
http://rcfly4um.org/index.php?topic=1759.msg19944#msg19944

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: RC Combat
« Reply #86 on: February 11, 2010, 01:03:35 AM »
Mephisto, N3mke ako hoćete duže da se tucate u vazduhu, .....


А да л` да вежбамо прво на земљи?!?

 (:sok:) (:sok:)

Za koju god opciju da se odlucite ja sam za, sem ove gore navedene...
Crni depron mocno izgleda, kakva bi bila crna zoljica   :jaki:
« Last Edit: February 11, 2010, 01:05:37 AM by n3mke »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #87 on: February 11, 2010, 04:12:14 PM »
Čas istorije.
Prolazeći pored kioska, oči mi se zakače na... Reko, već zbog korice ću da kupim.  (:sok:)
Ove novine već decenijama nisam imao u rukama. I dalje ga prodaje Paja patak, ali mogu reće da su se vremana promenula gledajući sadržaj, uzevši u obzir da su ovo nekada bile školske novine za omladinu. Mesto 7 do 27 godina piše: od 7 do 107  :D
Za ovaj topik je ineresantan članak o herojima neba prvog svetskog rata.  (WWI)
Nemam nameru da kršim autorska prava, a i onako je ceo sadržaj od nekud sa neta, pa možda oni krše... mmmm 
Ako uzmemo da im je ovo besplatna reklama, u egalu smo ;namig


 

   

Članak o retkoj ptici je isto interesantan, preslikajući njeno ime u ljudsku osobinu.  oo))
Preliminarni rezultati testa crnog deprona jako ohrabruju. Kao podloga za slikanje je izvanredan :mhm

Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: RC Combat
« Reply #88 on: February 11, 2010, 05:28:56 PM »
Prdružujem se dobroj ideji... I mišljenju da pravila moraju biti što jednostavnija, sa naglaskom na bezbednosti...

Evo i plana šta ću ja verovatno napraviti... od stirodura/pora naravno... :)

Inače očekivao sam Ivana da se javi sa njegovim mini bravurama od deprona... :)

Zakačeni su slika, a ima i zip za DXF fajlom.

Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #89 on: February 12, 2010, 06:22:15 PM »
Branek, izabran model je dobar, jednostavan i univerzalan. Mene podsećan na prelazak sa kružnog modela na RC.  mmmm Ako ste se već odlučili za model veličine 6.5cm3 onda predalžem isto tako jednostavan model koji je bolji po letnih karakterristikama. Lepši je i mogu se leteti sve akrobacije sa njime. Radi se o Fun Fly modelu koji je veoma popularan i jednostavan model u celom svetu. Za lov na trake je fenomenalan. Isprobano  :mhm
Crtež:
http://rcfly4um.org/index.php?topic=803.0
Build thread by  N3mke:
http://rcfly4um.org/index.php?topic=976.0

Ako odluka padne na ovaj model, originalne planove ištampano mogu da pošaljem.
Podporu za sastavljanje možete dobiti preko forumskog topika, koji treba da otvorite ako budete radili ovaj model.
Nadam se da sam vas nagovorio,
Poz.