Author Topic: Jel se isplati ovo?  (Read 5694 times)

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Jel se isplati ovo?
« on: February 21, 2010, 08:22:15 PM »

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Jel se isplati ovo?
« Reply #1 on: February 21, 2010, 10:14:00 PM »
Odlicna stvar za pocetak! Imas sve sto ti treba, kupi jos samo kablic za simulator i cepaj!

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Jel se isplati ovo?
« Reply #2 on: February 21, 2010, 11:05:01 PM »
Ako ova stanica ima simulator port?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Jel se isplati ovo?
« Reply #3 on: February 22, 2010, 12:35:15 AM »
 mmmm

Letilica nije losa, ima lep raspon Krila i izgled.
Ono sto je dosta ograniceno je Stanica koja ide u kompletu.



Odlicna stvar za pocetak! Imas sve sto ti treba, kupi jos samo kablic za simulator i cepaj!

... i fale jos 8x 1,2V Mignon AA baterije


@ stevapn

A Odgovor na tvoje pitanje "Jel se isplati ovo?" je sledeci:

U ovom hobiju se slabo sta isplati, to se mi samo tesimo da smo povoljno pazarili.  (fiu)

pozdrav
Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Jel se isplati ovo?
« Reply #4 on: February 22, 2010, 08:28:19 AM »
Sa slicnom jedrilicom sam ja poceo bilo je poletim pa tras pa krpi pa mal nisam ubio coveka za rostiljem. Kad god sam mislio da vladam sa njom ispostavilo se da ona vlada samnom. Naterala me je da prekinem sa ludorijama i da se bavim vezanim modelima 2 godine. Naglasavam da tada nije bilo simulatora i da se sve ucilo na livadi uz bezbroj padova. Simulator moze mnogo da pomogne tako da mozda je i ovo dobar izbor. Ja ga licno nebih nikad savetovao kao prvi model. Yu-men na slicici ispod imena drzi pravi pocetnicki model iz vise razloga: -kad nekog ili nesto udari ne pravi veliku stetu - lako se odrzava - stabilno leti -sporo leti -trpi pocetnicke greske.
Na pitanje  "Jel se isplati ovo?" Svaki minut proveden na aerodromu u drustvu modelara nema cenu koju treba platiti, vredi ama bas svakog loma i svih potrosenih para koje mozes izdvojiti.
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline Rale

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
    • Aeromodelarstvo iz ugla Milosa Raletica
Re: Jel se isplati ovo?
« Reply #5 on: February 22, 2010, 09:21:12 AM »
Mislim da postoje daleko pogodnije jedrilice za sam pocetak, nego "Fox".

"Fox" je zamisljen kao akrobatska jedrilica, sto se vidi izmedju ostalog i po ravnom krilu, bez ikakvog "V" oblika.

Pogledaj sta ovde pise :
http://www.hoelleinshop.com/e-vendo.php?shop=hoellein_e&SessionId=&url=http%3A%2F%2Fwww.hoelleinshop.com%2FPRODUCTS%2FPlanes%2FElektro-Segelflugmodelle%2FKyosho%2FFOX-Hype-incl-Brushless-Motor-Brushless-Regler-LiPo-Akku-RC-Anlage.htm%3Fshop%3Dhoellein_e%26SessionId%3D%26a%3Darticle%26ProdNr%3DKY018-1550%26t%3D10%26c%3D38103%26p%3D38103

Ukratko, ovde i pise da je to akrobatska jedrilica. Ja je ne bih nikako preporucio za sada. Za iducu godinu DA.

Slozio bih se sa Giletom da je ono sto "Yu-men" drzi u ruci, Easy star, ili Easy Glider prava stvar.

No, tvoj je izbor.

Pozdrav, Rale
« Last Edit: February 22, 2010, 10:25:13 AM by Rale »

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Jel se isplati ovo?
« Reply #6 on: February 22, 2010, 09:39:21 AM »
Sa slicnom jedrilicom sam ja poceo bilo je poletim pa tras pa krpi pa mal nisam ubio coveka za rostiljem. Kad god sam mislio da vladam sa njom ispostavilo se da ona vlada samnom. Naterala me je da prekinem sa ludorijama i da se bavim vezanim modelima 2 godine. Naglasavam da tada nije bilo simulatora i da se sve ucilo na livadi uz bezbroj padova. Simulator moze mnogo da pomogne tako da mozda je i ovo dobar izbor. Ja ga licno nebih nikad savetovao kao prvi model. Yu-men na slicici ispod imena drzi pravi pocetnicki model iz vise razloga: -kad nekog ili nesto udari ne pravi veliku stetu - lako se odrzava - stabilno leti -sporo leti -trpi pocetnicke greske.
Na pitanje  "Jel se isplati ovo?" Svaki minut proveden na aerodromu u drustvu modelara nema cenu koju treba platiti, vredi ama bas svakog loma i svih potrosenih para koje mozes izdvojiti.

A znači teko si ti Gile navukao tu fobiju od jedrilica :sljus. Eee, pa sada su stvari mnogo jasnije :mhm
« Last Edit: February 22, 2010, 09:40:57 AM by Lazo »
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Jel se isplati ovo?
« Reply #7 on: February 22, 2010, 09:42:32 AM »
MDM-1 Fox je inace akrobatska jedrilica a Hype model je njegova scale replika.
Jako lepa jedrilica, razmisljao sam i sam da se dokopam jedne.
Imas i varijante drugih proizvodjaca pa i od EPP-a koji se smatra za najizdzljiviju "penu/stiropor", sa i bez motora. Na rcuniverse imas neke podatke za EPP verziju bez motora od firme Windrider a nudi se i u varijanti sa cvrscim krilom od drugih vrsta pena.
« Last Edit: February 22, 2010, 09:48:33 AM by ak »
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: Jel se isplati ovo?
« Reply #8 on: February 22, 2010, 01:17:40 PM »
Za početak imam jedan Izi Star klon, koji sam dobio od Caneta. Baš mi se upalile uši da kupim ovaj Hype.

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Jel se isplati ovo?
« Reply #9 on: February 22, 2010, 05:50:58 PM »
Za početak imam jedan Izi Star klon, koji sam dobio od Caneta. Baš mi se upalile uši da kupim ovaj Hype.

 :)aplauz

Palile se i meni usi na nekoliko modela, ali kad pogledam sta sam sve za godinu dana pokrsio brzo se ohlade.

Sreca samo sto se radi o modelima koje sam licno pravio, inace bi cifra bila povelika.

Jedino sto je stvarno neunistivo za mene pocetnika to je "EasyStar".

Padao je XX-puta i jos uvek leti, a neznam ni jednog EasyStar-a koji posle padanja nije mogo da se popravi.

pozdrav

Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline stevo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 13
Re: Jel se isplati ovo?
« Reply #10 on: May 15, 2010, 09:31:25 AM »
Ja sam novi ovde. Interesuje me gdje mogu da nadjem Hobbykingov 6ch daljinski ,a da me oni Kinezi ne oderu sa dostavom?
Htio bih da kupim Easy Star od jednog modelara iz Prijedora.
On se na forumu zove darko.
Trazi za njega 90 eura . Kaze da ga je platio 80 i jos je ugradjivao servo-e i razne druge dijelove za 40 eura.
Kao sto i zakljucujete , ja sam pocetnik pa bih vas zamolio da mi odgovorite.
Darkova tema se nalazi na http://rcfly4um.org/index.php?topic=4145.0