Author Topic: Spree Sports  (Read 75603 times)

Offline panther

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 219
Re: Spree Sports
« Reply #120 on: September 28, 2008, 01:10:54 AM »
Ala si opravio svaka ti cast  ;D

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Spree Sports
« Reply #121 on: September 28, 2008, 10:31:25 AM »

na sve strane su ojacanja za svaki slucaj, a i tezina nije problem posto ionako mora da se dodaje balast na nos! :)



@ n3mke:
to sto si uradio ojacanja je dobar posao, ali ne bih ti preporucio tako nesto.
Mozda se drugi ne sloze samnom ali ja sam , bar u pocetku kada su mi avioni
dosta padali, nosace motora pravio sto je mekse moguce, tek toliko da dobro
drze i da nema vibracija.
Razlog je to sto pri padu ( ako je nosac motora jak ) strada motor, ili avion.
S druge strane ako je nosac mek on uvjek pukne i to je razlog sto se cesto sacuva
osovina ili trup.
Ja sam svoj na Piper Cub-u pravio od parceta stiropora tako sto izrezem parce koje
zalijepim na firewall, a na to parce zalijepim parce spera ( balza je meka) na koje
sarafima kacim motor. Stirodur se lako obradjuje pa tako mozes da regulises i nagib motora.

pozdrav, Sasa

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Spree Sports
« Reply #122 on: September 28, 2008, 10:34:18 AM »
Jbg nov sam u ovome pa se ne razumem, razmisljao sam o tome ali ne bih da rizikujem da mi se tokom leta odlepi drzac. Nadajmo se da nece pasti!!! :)
sad cu na skup pa cemo videti

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Spree Sports
« Reply #123 on: September 28, 2008, 07:50:41 PM »
Spree je danas svecano poleteo, nisam uspeo da ga sklopim na vreme da letim na skupu jer sam brushless combo tamo i pazario pa smo posle skupa nas nekoliko (fibonacci, panther, moj drugar i ja) otisli na usce.
Prvi sam leteo ja. Ukljucio sve i dao gas, avion je poleteo prelepo, ali zbog loseg trimovanja vukao je na gore. Posle leta od oko 2 minuta prizemljio sam avion i natrimovao sve lepo, pa je usledio drugi let. Opet je sve bilo ok, leteo sam isto tako, oko 2 min. i odjednom se ugasio motor. Sleteo sam model bez ikakvih ostecenja i ispostavilo se da je toplota od motora istopila drzac koji je inace bio od plastike pa su se srafovi izvukli. Napominjem da mi je ovo prvi let uopste, znaci nisam dosada leteo ozbiljan rc avion niti je ovaj model bio natrimovan.  Nazalost fibonaccijev model nije imao takvu srecu jer je pao odmah po poletanju  :'(
http://www.youtube.com/v/cs49HVzxhe4  video je los ali se vidi da avion nije pao :P
evo i slike stete
 
« Last Edit: September 28, 2008, 07:53:16 PM by n3mke »

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: Spree Sports
« Reply #124 on: September 28, 2008, 09:13:32 PM »
M opusteno. Smislio sam nacin kako da ga popravim ocas posla. Zna li neko, gde mogu naci neki jak epoxy. Ovaj fabricki lepak je extra slab, pri padu mi se ceo firewall odlepio!
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Spree Sports
« Reply #125 on: September 28, 2008, 09:18:50 PM »
epoxy imas u skoro svakoj farbari, najbolji je bison univerzalni od 5h, ali dobar je i od 5 minuta.

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: Spree Sports
« Reply #126 on: September 28, 2008, 10:32:53 PM »
Evo, ovo su ostecenja. Iz ovog udesa sam mnogo naucio: koje delove ojacati, a koje oslabiti. Najbolje je nauciti iz licnog iskustva, jes` da je bolnije, ali pre verujemo sami sebi, no nekome drugom - to je jedna od mana skoro svakog coveka.


« Last Edit: September 28, 2008, 10:49:53 PM by leonardofibonacci »
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline srpska posla

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 304
Re: Spree Sports
« Reply #127 on: September 29, 2008, 01:55:27 PM »
E, bas mi zao, al nije neki veliko ostecenje, bitno je da si pokupio sve delove sa mesta nesrece, za lepljenje mozes da koristis i neki lepak za drvo tipa henkel wood exspress.
Jednom Hobi, opet Hobi treci put...to su vec srpska posla

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: Spree Sports
« Reply #128 on: September 30, 2008, 12:22:48 AM »
Evo, poceo sam sa popravkom. Prvo sto sam primetio, jeste da se mnostvo delova ODLEPILO! Kao sto rekoh, fabricki lepak je extra slab a i delovi su lepljeni samo sa spoljasnje strane! Zidovi su napravljeni od dva sloja balze. Ja bih umesto unutrasnjeg stavio sper, ali nisam uspeo da ga nadjem, pa sam i ja posegao za balzom. Koristio sam nesto vece letvice za ojacanje, no sto su bile. Pri gradnji sam otkrio lak nacin za skidanje ostataka folije sa balze: samo zalepite neki jaci selotejp na nj i sve se skida ocas posla! ;) Evo i fotki.





To be continued . . .
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline panther

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 219
Re: Spree Sports
« Reply #129 on: September 30, 2008, 01:04:37 AM »
Bas mi je drago da ce sve ici kako treba. Koji si lepak koristio.

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: Spree Sports
« Reply #130 on: September 30, 2008, 02:45:31 AM »
Samo da pozdravim glavne aktere jucerasnjih letova koje sam za malo propustio ali sam makar stigao da posvedocim stanje posle letova. Cestitam na prvim koracima. Meni onaj Nemketov let na videu deluje skroz kul!

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Spree Sports
« Reply #131 on: September 30, 2008, 02:06:57 PM »
Ja bih umesto unutrasnjeg stavio sper, ali nisam uspeo da ga nadjem, pa sam i ja posegao za balzom.

E, izvini ako te smaram sa savetima svaki cas ali vidim da pocinjes a sitnice zivot znace.
Umjesto avio spera koji nisi lasao, mozes da koristis lipov sper.
Njega ces naci u vidu gajbica za voce u malo bolje snabdjevenim prodavnicama. One uvozne su
naravno malo kvalitetnije a dobices ih za Dz posto se inace cesto bacaju. Nije dobro kao avio sper
ali je svakako cvrsce od balze.

pozdrav, Sasa

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: Spree Sports
« Reply #132 on: September 30, 2008, 03:04:15 PM »
Hvala mnogo na korisnom savetu. :D
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: Spree Sports
« Reply #133 on: September 30, 2008, 04:56:08 PM »
Evo, sve popravke su gotove! :D Samo je preostalo da sve pokrijem folijom. Moze li mi neko reci - kako se to radi i da li ce nova folija prionuti na staru?



Nisam pravio donju polovinu firewall-a, jer nisam imao spera, umesto toga sam napravio ojacanja od letvica.
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: Spree Sports
« Reply #134 on: September 30, 2008, 05:02:30 PM »
E, da, lepak je Henkell Moment wood expres. Njega sam koristio za sklapanje modela, pa sam odlucio da ga koristim i za popravku.
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!