RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Pinkfire10e kombat model

<< < (10/37) > >>

Gabor:
Prošle subote kad je Tibeteagle bio kod nas, doneo nam 3 modela Pinkfire.



Sve nam je objasnio oko sastavljanja modela i rekao razne modelarske cake vezano za stiro modele. Hvala još jednom!!!
Jedan ću da pravim ja, a druga dva najverovatnije Robi i Piću... Tibeteagle je u ovom topiku napisao sve od A do Ž, ali i ja ću u kraktom tekstu, kako sam ja radio...
U nedelju sam ja počeo svoj model. Posle otvaranja preciznog zapakovanog modela pregledao sam sve

 

I ja sam izmerio model, čisto da znam da li će biti na kraju malo teži ili lakši



Počeo sam sa krilom, sa doradom ramenjače što sam još tog dana i zalepio



Zalepio sam i ojačanje u horizontalac



Unutrašnji deo trupa sam ofarbao



Danas sam nastavio sa modelom. Na trup sam zalepio držač motora, što sam predhodno probušio na mestima gde ću zašrafiti motor



Dok se sušio lepak, izšmirglao sam krilo, horizontalac i vertikalac. Najverovatnije sutra nanesem i prvi sloj farbe. Isekao sam i male vođice



Na kraju "radnog vremena" označio sam i zalepio poliester ploču na trup.



Nastavak sledi...



sova:
kad gledam ovo,nasa utva i njena lasta su male mace ,oni su za 6 meseci sklopili nekoliko komada za iracane  :sljusal ovo je ovde prava industija :)aplauz (pijemo)

tibeteagle:
Bravo Gabore.  Lepo si krenuo. Dobro što već imaš iskustva sa ovakvim malim modelima od pene. Takođe mi je drago da sam našao hrabre pilote za kombat makar i u susednom selu. Neka, ovo je igra bez granica i bez lokalnog patriotizma. Ko hoće, lete će. Ko neće, gleda će.  ;namig
Mala primedba. Mislim da si nepotrebno proširio rupice na pločici za nosač motora. Ako bude velika i neće da se drži samourezujući vijak od 3mm, proširi još i zalij sa epoksi lepkom i ponovi probuši.
 (thumb)

Gabor:
 :)aplauz  za primedbu!!!

Posle sam i ja video da sam sj...o  :sljus Ništa, epoxi ne gine i biće to oK.

n3mke:
Gabore molim te reci mi hoce li modeli biti gotovi do skupa. Ja trenutno nemam setup, ali potrudicu se da sklepam nesto ako ste voljni da organizujemo neki veci combat.. Tipa 4-5 ili vise!

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version