Author Topic: Pinkfire10e kombat model  (Read 93068 times)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #75 on: June 16, 2011, 09:48:44 PM »
Danas poleteo Pinkfire  (yay)



Prvi utisci su pozitivni, model leti lepo, stabilno i brzo. Uopšte nema potrebe za oštrim pokretima na palicama, fino reaguje na svaku datu komandu. Kako sam primetio, najlepše se leti na 60%-80% gasa. Napravio sam ukupno 8 minuta leta po bateriji, prvu bateriju sam leteo bez trake, a drugu sa trakom. Baterije se upravo pune, pa ću tokom sutrašnjeg dana da napišem rezultate. Biće i snimka, samo treba malo da ga sredim. Možda ne bi bilo loše da stavim na gornju površinu krila neku oznaku da se lakše uoči, mada ni ovako nije strašno. Crne-bele linije na donjoj površini "rade" svoj posao, lepo se vidi i sa veće daljine.

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #76 on: June 16, 2011, 10:05:28 PM »
Bravo Gabore!  :)aplauz Nisam sumnjao ni na trenutak da nećeš uspeti. Traku možeš i dužu i do 10m da staviš da se navikavaš na njega. Kod malih modela traka treba da se lako kida. Najbolje je napraviti od krep papira 12-15mm širine i 10m dužine. Dobro je što traka stabilizuje model.
Da, označi gornji deo krila sa kružnom oznakom da se razlikuje.

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #77 on: June 16, 2011, 10:09:36 PM »
Avionce mnogo lepo izgleda, a verujem da lepo i leti. Svaka cast.

 (res)
Nikola | rcfly.in.rs


Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #78 on: June 16, 2011, 10:34:45 PM »
Bravo Gabore!  :)aplauz Nisam sumnjao ni na trenutak da nećeš uspeti. Traku možeš i dužu i do 10m da staviš da se navikavaš na njega. Kod malih modela traka treba da se lako kida. Najbolje je napraviti od krep papira 12-15mm širine i 10m dužine. Dobro je što traka stabilizuje model.
Da, označi gornji deo krila sa kružnom oznakom da se razlikuje.

Ma ovu traku sam našao u koferu, pa čisto nakačio da vidim kako se ponaša. Kad dođe do borbe, biće krep trake. Inače sa ovom VHS trakom se deca igraju, i malo zavežu snimateljku, moju lepšu polovinu, dok ona snima



Ali nećemo u  (offtopic)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #79 on: June 16, 2011, 10:35:28 PM »
Avionce mnogo lepo izgleda, a verujem da lepo i leti. Svaka cast.

 (res)

Hvala Nikola! Snimak, sutra...

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #80 on: June 17, 2011, 11:07:25 AM »
Setap je sledeći :

Motor: Turnigy C2826-1900kV
ESC : E-HOBBY 25A
Servo: 3x HXT900
Baterija : Turnigy Nano 2S 1600mAh
Propeler: APC 7x6

Baterije sam napunio, rezultati su:
-baterija sa kojom nisam vukao traku primio je 1270 mAh
-baterija sa kojom sam vukao traku primio je 1477 mAh

U oba slučaja letovi su bili nešto malo više od 8 minuta. Uskoro mi stiže propeler 8x6 pa ću da vidim kakvi će biti onda rezultati...

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #81 on: June 17, 2011, 02:02:51 PM »
Jučerašnji snimci:




Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #82 on: June 17, 2011, 08:41:15 PM »
Bravo za snimateljku!  :)aplauz
Gabore, letiš ga dobro. Pošto je Kv vrednost motora dosta velika i za 2S, i sa ovom malom elisom leti dobro i brzo. Vežbaj nagle zaokrete tako, da model ne gubi mnogo u brzini i da model ostane uvek stabilan. U naglim zaokretima daj pun gas. Pazi da ne odrežeš svoj rep. Ne leti ga previše daleko od sebe. Uvek znaj u kom je položaju. Manevre radi prvo višlje. Ako nema vetra, može i niže.
 ;namig
« Last Edit: June 17, 2011, 08:46:36 PM by tibeteagle »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #83 on: June 18, 2011, 02:51:31 PM »
Wrote by Ikarus
Quote
Ovih dana sam nasao malo slobodnog vremena i stigao da zavrsim i poletim model. Dopalo mi se kako leti, mada mu vetar malo smeta, ali  je  to sasvim normalno imajuci u vidu tezinu samog modela. Izuzetno je brz i poslusan na komandama sto mi je u pocetku malo pravilo problema dok nije "usao" u prste. Jedino mi ostaje da jos malo vezbam sletanje jer pri sletanju mi se desavalo da na manjim brzinama lako pada u stoling, pa ako ima neka caka u vezi toga puno bi mi znacilo. Inace kompletan utisak je pozitivan!

Ikare, drago mi je da si ga uspešno sastavio i poleteo.   :)aplauz Molim te, stavi neke fotke na topik sa nekoliko reči...   ;namig

Što se tiče sletanja, pitanje je samo rutine. Ne dozvoli da menja pravac kako hoće, barem dok ima brzinu. Pri manjim brzinama pri sletanju su potrebni veći odkloni komandi. Programiraj dual rate fukciju na stanici. U jednom položaju prekidača da ga letiš, a u drugom, sa većim odklonima, da ga slećeš. Ili stavi komande na veći odklon i sa eksponencijalnom funkcijom oko (minus)-60%. Poleće se i sleće se uz vetar, što je mislim da je već odavno jasno. Suština je da se sleti sa što manjom brzinom što mekše i nije vežno ako se prevrne u travi. Inače pri jako malim brzinama komande već jako slabo reaguju, jer on ipak nije 3D model i vremenom sletanja počinje nekontrolisano propadanje. Zato treba da se brzina "cedi" na visini od pola metra i može da padne sa te visine kako hoće. Predlažem da programiraš ESC na Break ON funkciju, ako je moguće, kako bi elisa stajala kada se skroz skine gas i pomogla u kočenju pri sletanju.

Offline dimitri

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 164
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #84 on: June 18, 2011, 06:48:55 PM »

  Pozdrav Gabore,
  vec sam se  naucio da uzivam u prelepim fotografijama i video snimcima   koje  nam prezentujes:).
  Primer kako moze cela porodica da uziva  u ovom lepom hobiju :).Ovaj poslednji video ,Pinkfire10e,
  je izvanredno snimljen, jako je tesko snimiti mali brzi avion  (res).
 
 Radovan

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #85 on: June 18, 2011, 11:08:11 PM »
Radovane, hvala lepo na lepim rečima!

Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #87 on: July 04, 2011, 09:34:55 AM »
Koju boju si koristio sa donje površine modela?
Preporuka da koristiš neku šaru, ili neki drugu boju zbog lakšeg prepoznavanja položaja modela ako odleti malo dalje od tebe.  ;namig

Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #88 on: July 04, 2011, 11:54:00 AM »
Koju boju si koristio sa donje površine modela?
Preporuka da koristiš neku šaru, ili neki drugu boju zbog lakšeg prepoznavanja položaja modela ako odleti malo dalje od tebe.  ;namig

Nisam nista koristio u jednoj mi je boji, milsim da bi bela bila ok, ili ideja?.  3aa na savetu!

Nego ja sam napravio veliku glupost u nekoj brzini sam probusio rupu za servo na repu ka gore :sljus a ne ka dole i vec kada sam probusio onda sam i skopao kanal stavio produzni kablic, zakamuflirao i prefarbao izgleda dobro ali... da li ce to biti problem kod letenja???? :sljus


Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #89 on: July 04, 2011, 01:42:36 PM »
Quote
Neki eksperimenti mozda je bljak
Baš će izgledati demonski  :big smile

Quote
Nego ja sam napravio veliku glupost u nekoj brzini sam probusio rupu za servo na repu ka gore budalo a ne ka dole i vec kada sam probusio onda sam i skopao kanal stavio produzni kablic, zakamuflirao i prefarbao izgleda dobro ali... da li ce to biti problem kod letenja?
Neće smetati ako sve ostalo bude u redu. Sa donje strane krila stavi belo-crne pruge od 3cm šitine po tri na svako krilo. Može i od sjajnog samolepljivog papira, koji se može kupiti u svakoj knjižari u više boja u bloku A4 veličini. To će pomoći da se bolje vidi u kom je položaju kada leti. Ako podloga nije sjajna za samolepljivi papir, ufarbaj jedan sloj sa čisitim EKO lakom. To je potrebno i ispod selotejpa kod šarki.

 (offtopic)
Za postavljanje slika bolje koristi www.photobucket.com