Author Topic: Pinkfire10e kombat model  (Read 93050 times)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #90 on: July 14, 2011, 11:42:34 PM »
U pocetku mi se nije svideo zbog te plave boje, mada to je moj ukus, ali kako sam sve redom gledao dodje mi da ja sebi odradim jedan.

 pozzz    (res)


Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #92 on: July 16, 2011, 12:17:16 PM »
Ovo je Pinkmesser 10e. Leti veoma brzo i stabilno sa elisom APC 9x6" (clone by HK) , kada ne duva vetar  :big smile
Video By Srđan B.

 4e

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #93 on: July 30, 2011, 10:23:48 PM »
Sinoc zavrsio moj pinkfire, i danas odmah posle kise, nema vetra skoro uopste, a ja pravac livada!

  Kako leti ovaj model, odusevio sam se, i jako je brz, nisam mislio da tako brzo leti, pa je na kraju leta bio manji crash, ali srecom lepak resava sve, nisam imao gde ga ga spustim a vetar se polako pojacavo.

 Sve u svemu jako sam zadovoljan, na kraju sam izasao na nekih 430grama, doduse elisa je 10 x 4.7   a i motor je za nekih 10 grama tezi od preporucenog.

A ova slika je jos pre finisha, nisam sve bio zavrsio kad sam slikao.



  pozdrav!

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #94 on: July 31, 2011, 12:31:58 AM »
Bravo djbojan! Baš si ga brzo sastavio. Pravi si modelar koji jedva čeka da isproba model, pa da i padaju sekire  :)aplauz
Nije slučajno da je brz, s obzirom da si mu dao malo jači motor i elisu. Težina je OK. Proveri težište da ne bude previše napred zbog većeg motora.
http://rcfly4um.org/index.php?topic=4376.msg44705#msg44705
http://rcfly4um.org/index.php?topic=4376.msg25132#msg25132
Samo hrabro  (<--)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #95 on: July 31, 2011, 01:06:04 AM »
Pa sastavio sam ga za 4-5 sati, seo jednu noc oko 23h i do zore je bio  (<--) gotov, koristio sam dvokomponentni abro lepak, brzo steze, za 5min.

  A sto se tice tezista, cak je izgleda suvise nazad, jer uvek mi se penje u vis, moracu malo da prodadim na tome.

  i nisam koristio lepljivu traku nego male sarkice, nekako ne volim te trake, volim cvrste veze da ne mislim glavom i o tome na +40 kad upekne.

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #96 on: August 05, 2011, 02:06:47 PM »
Paaaa, još malo i možemo napraviti jedan "combat" skup... Bečej je nasred Vojvodine, teren je dobar... Ja ću vas rado ugostiti pa i pobediti  (<--)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #97 on: August 05, 2011, 02:13:14 PM »
Pre neko vece sam uspeo da nadjem malo vremena ali je vec bilo kasno, odemo ja i drugar da malo letim pinkfire-a,

  i sve ok medjutim ajde da ga pustim malo dalje kad sam okacio mini kameru da ima sta i da se vidi, jer dok skreces slabo se sta moze videti jer se slika muti,

 i pustio sam ga da odleti jedno 200m i to u pravcu sunca, i odjednom ne vidim u kom je polozaju, i naravno ocekivano crash kad sam hteo da ga vratim  :hehe



hahahah, ja i drugar se pocepali od smeha trceci na drugu stranu livade, ali ok, samo je elisa pukla, jer je livada sa visokom travom, namenski uvek tu letim zbog ovakvih nezgoda koje se mogu desiti.
« Last Edit: August 05, 2011, 02:15:05 PM by djbojan »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #98 on: August 05, 2011, 11:34:56 PM »
Quote
Paaaa, još malo i možemo napraviti jedan "combat" skup... Bečej je nasred Vojvodine, teren je dobar... Ja ću vas rado ugostiti pa i pobediti
Bravo Gabore na spremnosti i optimizmu. Neka i tvoje kolege završe Pinkfire i dolazimo u centar Vojvodine.  :big smile

Quote
hahahah, ja i drugar se pocepali od smeha trceci na drugu stranu livade
Djbojan, smejanje i trčajne je pola zdravlja. Modelarstvo je neverovatan pokretač pozitivne energije.  :jaki:

Offline Rale

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
    • Aeromodelarstvo iz ugla Milosa Raletica
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #99 on: August 09, 2011, 08:29:19 PM »
Paaaa, još malo i možemo napraviti jedan "combat" skup... Bečej je nasred Vojvodine, teren je dobar... Ja ću vas rado ugostiti pa i pobediti  (<--)

Juce je i meni stigao kit Pinkfire od T.E.
Uradjen je veoma lepo i precizno.
Sutra kupujem Er-lak i pocinje sklapanje.
Sacekajte jos malo sa skupom. Posto ce Gabor pobediti, morate imati i nekog ko ce da izgubi  :_D

Pozdrav, Rale

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #100 on: August 09, 2011, 08:50:38 PM »
Evo ja cu prvi i to sam da padnem, hahahahahahaha  :)aplauz lol

Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #101 on: August 17, 2011, 09:15:46 PM »
Evo i nekih slika blizi se kraj tj. tek pocetak.
Nadam se da necu odmah pregledati sta je ostalo a da moze opet da se iskoristi. :big smile
Nisam jos uradio bele linije na krilima nisam kupio foliju.
Cekam jos iz HK da mi stigne punjac za baterije i krecem onda ce biti i video klipa.














Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #102 on: September 04, 2011, 07:00:42 PM »
Avion je tri puta poletao i tri puta je padao sa visina preko 20m...  ceo je izlomljen ali moze jos jednom da poleti iylepio sam se lomove.
Razlozi zasto je pao je moje veliko ne znanje i dosta jak vetar...
Opsti utisak je da je ovaj avion vrlo brz i mnogo cvrst posto je preziveo 3 pada i to pod punim gasom, pukla je i elisa ali imao sam jos tri.

Sledeci put ce biti i slika, cekam da stane vetar i da mu ovo bude poslednje bacanje.
.

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #103 on: September 04, 2011, 07:15:54 PM »
Kolega, jedam dobar savet, koji su meni kasno dali kao i tebi, teraj ga sto vislje da imas vremena da ga ispravis i izbegnes pad.  Visina je lek za sve!

Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #104 on: September 04, 2011, 10:16:23 PM »
Kolega, jedam dobar savet, koji su meni kasno dali kao i tebi, teraj ga sto vislje da imas vremena da ga ispravis i izbegnes pad.  Visina je lek za sve!

Hvala kolega na savetu to sam i ja provalio... ali treci put kada sam ga bacio i krenu sto vislje samo ga je vetar okrenu na dole i pod punim gasom se sjurio na mene gledao sam da izvucem zivu glavu o ispravljanju nisam ni razmisljao.... lol
mozda ce biti manje vetra mada to gde ja pokusavam da lietim je jedana ogromna livada izmedju velikog mokrog luga i kumodraza tu uvek nesto duva ne znam kako ali bas uvek.... oo))