Author Topic: Preporuka  (Read 4788 times)

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Preporuka
« on: May 29, 2010, 06:15:55 PM »
Jos jednom molim Vas,drage kolege,za pomoc.Naime,od pre par dana sam postao vlasnik jedne lepe jedrilice,
o njoj u jednom drugom topiku.problem je jer je u njoj ugradjen cetkas motor--
http://www.der-schweighofer.at/artikel/43274/elektromotor_power_speed_650bb_7_2_volt_ssm
koji jos ima i reduktor ili menjac na sebi
I regler:
http://www.rokemodell.de/produkte/ko/ko6401.htm
Radi se o modelu firme JR MODELS,elektro jedrilica REGENT,raspona krila 2450 mm,tezine od 1,6-2,5 kg.Kod mene trenutno na 3 s,2450mAh ima oko 2,2 kg
E sad,imao sam vec 2 leta sa jedrilicom i zadovoljan sam ali nedostaje malo snage pa bi hteo da to sve prebacim na brushless.
Odmah da se razumemo,ne trebaju mi motori od 150-200 evra,vec neki kompletic koji bi imao pristojnu cenu a pritom i zavrsio posao sa hk trzista.
Unapred hvala,

Cane

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Preporuka
« Reply #1 on: May 29, 2010, 08:48:20 PM »
Preporuceni motor po proizvodjacu je Graupnerov SPEED 700.Znaci neki brusheless u toj velicini,jer napred bas i nema mnogo mesta.

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Preporuka
« Reply #2 on: May 29, 2010, 08:56:27 PM »
Lapa ptica! Neka je sa srećom!
Nego, pošto vidim da Gile neće da se uključi (garant je zauzet), eto da pokušam da pomognem. Da bi mogao da potražim neki adekvatni setup, potrebne su mi neke dimenzije:
1. Unutrašnji prečnik trupa na nosu;
2. Unutrašnji prečnik trupa na pedesetak milimetara iza ploče za montažu motora (mereno po kraćoj osi elipse).

 (pijemo)
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Preporuka
« Reply #3 on: May 29, 2010, 09:12:26 PM »
Na vrhu ima spoljnih 30 mm,a trup je karbonac.Na 50 mm od vrha ima nesto kao firewall unutra,koji moze da se demontira,jer je naknadno ugradjen, a spoljni je 50 mm.Ovaj graupnerov motor ima u precniku 42 mm,ali je getribe malo manji,tj.,pase super u vrh.

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Preporuka
« Reply #4 on: May 29, 2010, 09:49:56 PM »
Skrati trup napred tako da mozes da stavis motor od 35mm uz novi firewall i onda TR SK 3548-900 uz 60A ESC i elisa 14x7 uz bateriju koju vec imas. U suprotnom moras na motor od 28mm sa redukcijom a to je mnogo skuplja varijanta AXI ili Hacker.

poz
« Last Edit: May 29, 2010, 09:54:58 PM by magic »
Veljko

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Preporuka
« Reply #5 on: May 29, 2010, 09:58:51 PM »
Eto, konačno je uspeo da me pretekne! :big smile

 (pijemo)
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Preporuka
« Reply #6 on: May 29, 2010, 10:15:49 PM »
Znaci jos jednom bez testere,cekica i ostalih srpskih alatki ne moze da se prodje jeftinije?To ce morati da saceka neka druga vremena,kad se dokopam Srbije i predam to nekom vestijem da odradi jer ja prvo nemam uslova za tako nesto a i nisam bas siguran,da zbog moje brzine i odlucnosti da sve sto pre zavrsim to ne bude malo kuso.

A koji bi od ovih drugih odgovarao(hacker ili axi)?mozda iskopam nesto na ebay-u,pa ne bude bas tako strasno.

Jos jednom hvala Veljko,hvala Lazo,od Vas sam i ocekivao odgovore,da budem iskren.

Pozzz ()-()

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Preporuka
« Reply #7 on: May 29, 2010, 10:21:33 PM »
Eto, konačno je uspeo da me pretekne! :big smile

 (pijemo)

E pa bio je red!  (pijemo)


A koji bi od ovih drugih odgovarao(hacker ili axi)?mozda iskopam nesto na ebay-u,pa ne bude bas tako strasno.


AXI ti je malo jeftiniji http://www.der-schweighofer.at/artikel/66967/modellsport?query=2217
a Hacker je Hacker http://www.der-schweighofer.at/artikel/74451/?query=6xl

poz


Veljko

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Preporuka
« Reply #8 on: May 29, 2010, 10:26:24 PM »
Jos jednom hvala Veljko,hvala Lazo,od Vas sam i ocekivao odgovore,da budem iskren.

Od nas možeš svašta da očekuješ :mhm, ali me stvarno brine što se Gile nije uključio!?! mmmm

 (pijemo)
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Preporuka
« Reply #9 on: May 29, 2010, 10:43:04 PM »
Hvala ljudi jos jednom,videcemo sta ce da ispliva od ova 2 motora sto pomenu Veljko,mozda nagazim nesto dobro i na ebay-u,pa ne bude tako mrsno,a u medjuvremenu ici ce regent sa ovim sto ima na njemu.

pozzz ()-()

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Preporuka
« Reply #10 on: May 31, 2010, 08:14:27 AM »
Samo za Lazu  (har)  izvinjavam se ostalima sto sam  (offtopic)
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Preporuka
« Reply #11 on: May 31, 2010, 09:19:58 AM »
E kad se sad nisam šlogiro!?! lol :_D
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!