Author Topic: Turnigy Nano-tech baterije?  (Read 2952 times)

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Turnigy Nano-tech baterije?
« Reply #1 on: June 23, 2010, 11:59:49 PM »
I ranije je puno toga bilo "nano", ali ta reč nije bila toliko popularna. Međutim u poslednje vreme "nano" je postalo moderno u nauci i tehnici. I odjednom je sve postalo "nano" preko noći! Elem, da ne duljim, po prirodi posla "nano" mi se popelo, da ne kažem gde. Ne zato što to ne volim već upravo zbog tog  pomodarstva. Što reče jedan kolega, to je k'o kad se na livadi pojavi novo govno pa sve zaludne mušice polete na njega...

No ipak, budućnost naših litijumskih baterija je u nanožicama. Kinez po imenu Yi Cui već desetak godina razvija novu tehnologiju izrade baterija i prvi rezultati su skoro neverovatni. Koliko ja znam postigao je kapacitet od oko 1000mAh/g ili ako to prevedemo na bateriju od 3S koja ima 103g radi poređenja sa Rhino 3S 1050mAh od 103g) dobija se baterija od 34000mAh! http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/nl0727157 Baterija koju je Yi Cui testirao i napravio daje struju pražnjenja od "skromnih" 2C. Hoću reći njegova baterija 3S od 103g će da da struju od 64A!

Na žalost, cela stvar je još uvek moguća samo u laboratoriji, jer trenutno ne postoji tehnologija za serijsku proizvodnju elektroda od nano žica.

Da se vratimo na temu, po specifikaciji mi se čini da ove baterije nisu ništa mnogo revolucionarno sem što nude dosta veću "kratkotrajnu-burst" struju pražnjenja i do 70C. Da li su "nano" ili ne, za običnog korisnika-modelara to i nije mnogo bitno. U praksi je i tih konstantnih 35C više nego dovoljno za razne ludorije. Pričam o bateriji: http://unitedhobbies.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11947. To može biti najkorisnije za termalne jedrilice koje treba za što kraće vreme popeti na što veću visinu sa što manjom baterijom. Za sve ostale primene ja bih pre uzeo "ne-nano" Rhino od 40C.

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Turnigy Nano-tech baterije?
« Reply #2 on: June 24, 2010, 10:33:19 AM »
 mmmm

Turnigy-u je najverovatnije pala prodaja, zato je moralo nesto novo na trziste da se privuce paznja kupaca.

Moje licno misljenje je da su trenutno najlosije baterije na HK-Sajtu.

Novi natpis "nano" je bila odlicna ideja, stavimo nove nalepnice i naduvamo cenu da se malo izvucemo iz krize.  :big smile

Pogotovo sto se mnogo pricalo u zadnje vreme na tu temu.

Probali su sa niskim cenama, ali ih je los kvalitet izbacio iz igre.

Tako da je za mene i dalje najbolja "Rhino" sto se tice odnosa Cena/Kvalitet.

Pre bih kupio Zippy o kojoj takodje imam dobro misljenje nego Nano-Turnigy.

pozdrav

Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline aca405

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Turnigy Nano-tech baterije?
« Reply #3 on: June 25, 2010, 04:02:26 PM »
Izgleda da se nešto dešava na tržištu LiPo baterija pošto vidim da se sada može kupiti

Turnigy 2200mAh 3S 20C   http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=8932

za 8,49$ 

Ili je u pitanju rasprodaja zaliha zbog dolaska (stvarno) nove tehnologije ili nešto drugo što mi je sada još uvek nejasno, pošto su ovo definitivno najniže cene koje se mogu naći na netu.

Inače, imali su pre neki dan na HK akciju od 12h sniženja za Zippy 2200mAh 3S 20C po ceni od 8,99$.

Sviđa mi se ovo jer nagoveštava sve jeftinije letenje na struju.