Author Topic: Turnigy brushless PAŽNJA!  (Read 4165 times)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Turnigy brushless PAŽNJA!
« on: July 05, 2010, 11:32:33 PM »
Kada sam ispakovao novi motor od Turnig pokrenuo sam motor rukom da proverim da li se okreće bez kačenja ili sa čudnim zvukom. I šta bi, počeo je da malo kači. Rekoh, do sada viđenih stvari od kineza treba proveriti, jer verovatno ne rade pod sterilnim okolnostima. Kada sam rastavio, lupom sam tražio parče nečega što se kačilo u vazdušnom prostoru između statora i rotora. Našao sam zaglavljen komadić metala koji se zalepio za lepilo sa kojim je zalepljen magnet. Opiljak je komadić metala od seger prstena.  (:sok:)





Nastavio sam inspekciju i video da nema guseničastog šarafa M3 za pričvršćivanje osovine. Na sreću imao sam u čarobnoj modelarskoj kutiji.  :jaki:



Kao treće, primetio sam da seger osigurač koji drži drugi kraj osovine, je labav. Seger prave od mekanog materijala, odnosno ne kale ga ili ne dovoljno i pri stavljanju se ne vraća u prvobitni položaj. Kleštama sam stisnuo i sada se ne klama.




Znači svako neka proveri sve mehaničke delove što dobije od kineza i to detaljno, jer mala stvar, veliki dar-mar  oo)) ... a može da košta i ceo model ako stane u nezgodnom trenutku.

Offline aca405

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Turnigy brushless PAŽNJA!
« Reply #1 on: November 12, 2010, 09:27:38 PM »
Evo jednog filma gde se hvale kako proizvode Turnigy motore.
Moram da priznam da ih i ja imam 3 komada  ;namig



Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Turnigy brushless PAŽNJA!
« Reply #2 on: November 12, 2010, 10:01:12 PM »
A jeste gledali klip kako prave EPO modele, obratite paznju na kraj klipa, kako izgleda "fabrika" i sta koriste za zagrevanje pare:


Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Turnigy brushless PAŽNJA!
« Reply #3 on: December 27, 2010, 06:00:49 PM »
Ko koristi ove tipove motora od Turnigy, neka obrati pažnju na ove nedostatke.
Plitka čelična matica na Al osovini nije dobra, a pogotovo se ne sme jako stegnuti, jer se navoj na Al osovini kida.
Stator i rotor se mogu dodirivati.
Magneti su jako blizu i među njima nema lepka.   mmmm





Source:
http://www.mikrokopter.com/ucwiki/en/Turnigy2217Motors

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Turnigy brushless PAŽNJA!
« Reply #4 on: December 27, 2010, 08:17:17 PM »
I ovo je jedno dobro rešenje da se eliminiše problem matice. Ovo je najbolji način montiranja elise i nema da se spiner matica odvrti, jer je poslata na pauzu.




Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Turnigy brushless PAŽNJA!
« Reply #5 on: March 14, 2011, 08:55:11 PM »
Pažnja! Powered by Turnigy  (:sok:)