Author Topic: Li-po baterija za stanicu  (Read 3469 times)

Offline cheky

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
Li-po baterija za stanicu
« on: August 07, 2010, 06:09:59 PM »
Pozdrav iz NS
Namerio sam da zamenim Ni-cd bateriju iz stanice Eclipse 7 i da stavim li-po.
Na UH postoje namenske li-po 3sbat za stanice koje bi odgovarale i za njih pise da nisu iste kao i obicne li-po 3s jer imaju sporije praznjenje i ne mogu da ostete predajnicki modul.
PITANJE:Dali je to stvarno tako ili mogu da posluze i obicne li-po 3s baterije jer ovih za stanice retko imaju na lageru.
Unapred hvala!
Miroslav.

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Li-po baterija za stanicu
« Reply #1 on: August 08, 2010, 05:07:34 PM »
imaj samo u vidu da bilo koju lipo da stavis, moras da je UVEK vadis iz stanice
prilikom punjenja.
takodje mozes da probas da ti naprave kod vas u batery shop-u paket
sacinjen od enelop baterija. one su 2000 i nemaju neko preterano veliko praznjenje.
(mirce ih ima pa mozes njega da puitas koliko traju)

ako je problem sto se stanica prazni dok stoji, onda je koristi. (yay)

Offline mtesa

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 476
Re: Li-po baterija za stanicu
« Reply #2 on: August 08, 2010, 07:38:27 PM »
Moje iskustvo sa LiPo i NiMH:

Ja sam kupio LiPo TX baterije (stanu taman u prostor za to predvidjen), ali imao sam jedna problem koji je kao rezultat imao to da sam ostao bez obe baterije. Naime moje stnaice nemaju alarm kada se baterija isprazni, tako da su obe baterije ostale u upaljenim stanicama i nepovratno se ispraznile.
Obicne 3S baterije mozes da koristis bez problema. Ja sada koristim jednu, trakom fiksiranu za stanicu.
Ako imas stanicu koja ce se automatski iskljuciti ako se ne koristi onda uzmi LiPo inace uzmi NiMH jer i kada se isprazne, jednostavno ih napunis i vozi.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Offline cheky

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
Re: Li-po baterija za stanicu
« Reply #3 on: August 08, 2010, 09:22:00 PM »
Hvala na predlozima i komentaru verovatno cu da probam sa li-po jer mi je dojadilo cesto punjenje stanice jedino me malo zbunio komentar za tx baterije na UH gde oni tvrde da to nisu klasicne li-po baterije.
Pozdrav
Miroslav

Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: Li-po baterija za stanicu
« Reply #4 on: August 09, 2010, 02:23:51 AM »
Miroslave,

te TX LiPo nisu "klasične" jer ne mogu da se prazne velikim strujama. To je jedina razlika. "Klasične" možeš da koristiš i za velike struje pražnjenja i za stanicu, a ove TX možeš samo za stanicu. Vodi računa o tome da su alarmi malo pomereni kada koristiš LiPo u odnosu na obične NiCd/NiMh, da ne bi upropastio baterije!

Pozdrav
branek
Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline mtesa

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 476
Re: Li-po baterija za stanicu
« Reply #5 on: August 09, 2010, 08:22:38 AM »
Miroslave,

te TX LiPo nisu "klasične" jer ne mogu da se prazne velikim strujama. To je jedina razlika. "Klasične" možeš da koristiš i za velike struje pražnjenja i za stanicu, a ove TX možeš samo za stanicu. Vodi računa o tome da su alarmi malo pomereni kada koristiš LiPo u odnosu na obične NiCd/NiMh, da ne bi upropastio baterije!

Pozdrav
branek

Da, znam da nisu TX baterije iste kao "klasicne" i nisam ni rekao da jesu :)
Rekao sam da moze klasicnu bateriju da koristi kao TX bateriju.
Mada, za stanicu sam lijepo narucio 2200NiMH pa onda samo opusteno.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Offline cheky

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
Re: Li-po baterija za stanicu
« Reply #6 on: August 09, 2010, 03:17:17 PM »
Hvala na savetima , i kao i sve drugo i ovde ima i dobrih i losih strana u svakoj varijanti ali svakako cu se lakse odluciti sta da radim.
Pozz
Miroslav