Author Topic: Lst 2  (Read 15250 times)

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Lst 2
« on: September 16, 2010, 11:47:04 PM »
Od skoro u familiji mojih igracaka jedna mocna sprava a zove se Lst2 model firme Losi , inace model je u razmeri 1/8 ima nitro motor od 4.5 kubika, 4x4, 2 brzine, rikverc, Hi-Low redukciju menjaca, kocnice.
Evo nekoliko slika a naravno posto sam model kupio polovan prvo je na red doslo rasturanje, pranje, podmazivanje... jedino sto nisam uradio nisam ofarbao masku ali bice ovih dana...












Offline Dorcolac

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 241
Re: Lst 2
« Reply #1 on: September 17, 2010, 03:17:20 AM »
To je iz licnog iskustva NEPODERIVO vozilo! Lepo si smislio crevo na izduvnom sistemu posto stalno masti zadnji amortizer  :)aplauz
Za isti postoje mnogi upgrade-i ali moje licno misljenje je da osim estetike nema vise sta da se izvuce iz njega  :jaki:
jedino hi-speed clutch 19/26 koje bi mu povecalo top speed!
Svaka cast na detaljnom sredjivanju  (pijemo) zeljno iscekujem resenje za karoseriju i jos slika sa detaljima kako bi bar malo docarao kvalitet...

pozdrav Bosko!  (res)

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Lst 2
« Reply #2 on: September 25, 2010, 08:43:21 PM »
Evo i nekoliko slika sa maskom, svi koji su danas bili na Palicu videli su ga i u akciji  :jaki: , samo danas nije vise ovoliko cist   :sljus

« Last Edit: September 25, 2010, 08:44:53 PM by ivanmagd »

Offline alexaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 190
Re: Lst 2
« Reply #3 on: September 26, 2010, 10:33:44 AM »
Sad je mnogo lepsi ona maska je bas bila sr..  :)aplauz

Offline jake87

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 153
Re: Lst 2
« Reply #4 on: September 26, 2010, 04:35:34 PM »
Odlicno izgleda  :)aplauz

Nabaci i neki video da vidimo kao ide  :jaki:
Ko visoko leti izgubi domet.


Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Lst 2
« Reply #6 on: September 26, 2010, 06:03:24 PM »
E ove gume su sjajne, licno mi se vise svidja voznja po asfaltu ili betonu, na travi je jako nestabilan i lako se izvrce, tako da bi se ovi farovi za krov veoma brzo izlomili, gledao sam veoma interesantan set za pravljenje on road auta od lst 2 , stavljaju se kraca i uza ramena na koje se kace amortizeri tako da se ceo model spusta i samim tim i teziste modela cime je i stabilniji, mislim da cu probati sam da napraim ova ramena od aluminijuma da vidim kako se ponasa kad je spusten.
Lst2 je model koji pruza mnostvo mogucnosti za upgrade i uzeo sam u obzir  tvoj predlog da mu stavim kvacilo sa kojim bi imao vecu krajnju brzinu, mada je i ovako velika krajnje brzine nikad dosta...
pozz

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Lst 2
« Reply #7 on: October 19, 2010, 12:28:55 AM »
Ciao Zajko ovde vidim da ti se dopada LST2 od Team Losi...
Imam jos 3 komada na lageru glanc nova neotvorena i gomilu nekih spare parts, original naravno/normalno, dacu sve to za nabavnu cenu, a same LST2 sam spustio na 450 E, tu su u Beogradu u klubu kod mene, mislim da je to sad ispod cene u USA...

Pozdrav Zajko 069/1029252
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Lst 2
« Reply #8 on: June 10, 2012, 12:27:12 AM »
Posto sam skoro ponovo nabavio Lst2 ne bih ja bio ja kad sve ne bih rasturio u delove na pranje i podmazivanje, e sad jedna stvar me interesuje.
Od kako sam prestao u zivotu da popravljam ispravne stvari nemam vise gomilu problema ali se ipak pitam dali bi bilo dobro da preventivno otvorim diferencijale i menjac i proverim stanje maziva ili ulja sta vec ide? Verujem da je u diferencijalima mast i dali da ocistim sve od stare masti pa stavim novu ili ne? Koju mast da koristim, tovatnu ili grafitnu? Sta se dogadja sa amortizerima, jel se u njima menja ulje ili samo dosipa ako izgube nivo?

Jel se ball link-ovi na sponama i amortizerima podmazuju i ako da cime?

Ima li neko iskustva sa preradom Lst2 u neku racer varijantu, ako bi mu se stavile uze i manje (normalnije) gume i ugradilo sway bar napred i pozadi i skratio hod amortizera tako da se dobije na upravljivosti da bi eventualno mogao da parira manjim i okretnijim modelima?

Pozdrav Ivan.

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Lst 2
« Reply #9 on: June 10, 2012, 01:22:56 AM »
Posto sam skoro ponovo nabavio Lst2 ne bih ja bio ja kad sve ne bih rasturio u delove na pranje i podmazivanje, e sad jedna stvar me interesuje.
Od kako sam prestao u zivotu da popravljam ispravne stvari nemam vise gomilu problema ali se ipak pitam dali bi bilo dobro da preventivno otvorim diferencijale i menjac i proverim stanje maziva ili ulja sta vec ide? Verujem da je u diferencijalima mast i dali da ocistim sve od stare masti pa stavim novu ili ne? Koju mast da koristim, tovatnu ili grafitnu? Sta se dogadja sa amortizerima, jel se u njima menja ulje ili samo dosipa ako izgube nivo?

Jel se ball link-ovi na sponama i amortizerima podmazuju i ako da cime?

Ima li neko iskustva sa preradom Lst2 u neku racer varijantu, ako bi mu se stavile uze i manje (normalnije) gume i ugradilo sway bar napred i pozadi i skratio hod amortizera tako da se dobije na upravljivosti da bi eventualno mogao da parira manjim i okretnijim modelima?

Pozdrav Ivan.

Evo ovako... licno nemam LST2 ali imam Savage-a (sto nije toliko bitno). Ja kad uzmem polovan model uglavnom prvo detaljno prekontrolisem sta mu sve fali ovako na oko... po tome mozes znati otprilike u kakvom je stanju i koliko je odrzavan. Nikad do sad nisam rasklapao sve do detalja vec uglavnom samo diff-ove... prvo. Zahebi mast vec uzmi silikonsko ulje (vidi po specifikaciji koja gustina), ima da prede i manje ce da se trose. Amortizere takodje silikonsko ulje, ako ne cure i ne "skripe" nemoj ni da otvaras :)

Shimovanje diferencijala takodje po potrebi proveriti i uraditi ako ih vec otvaras... sve ostalo... vozi i uzivaj pa kad nesto crkne onda tek menjaj.

Sto se tice race varijante... ne nikako  :sljus... ja sam to pokusavao sa savage-em i dao gomilu para (dok nisam naucio) bud zasto.... ako hoces race varijantu onda uzmi neki truggy RR i zavrsio si posao.

 ()-()

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: Lst 2
« Reply #10 on: June 10, 2012, 12:05:40 PM »
Sto se tice rasklapanja matovic ti je vec odgovorio, znaci rastavi diffove, sipaj silikonsko ulje npr. 5000-10000wt gustine ( fabricki je mast ), shimuj ako ima lufta, a sigurno ima bar za jednu podlosku.
U amortizerima je fabricki gustina 35000 pa mozes i dosuti po potrebi, mada ja vise volim da zamenim i sipam sveze, ( novo losijevo kosta $3.70 i dosta je za sva 4 ). Centralni diff/menjac nemoj ni rastavljati. Ball linkove nikad nisam podmazivao.

Mnogo likova na lst forumu preradjuje svoj lst u muggy varijantu, takozvana mugifikacija, i uspresno se takmice i osvajaju cak i prva mesta u konkurenciji sa trugijima.
Trebaju ti nove gume/tockovi, kraci amortizeri ( postojece se mogu skratiti ) i shock tower
http://www.amainhobbies.com/product_info.php/cPath/1_25_1451_676/products_id/15591/n/Losi-Front-Rear-Shock-Tower-MUG
http://www.amainhobbies.com/product_info.php/cPath/1_25_1451_676/products_id/15584/n/Losi-Front-Rear-Lower-Shock-Mounts-MUG

i evo jedan primer kako izgleda:





Ako ti zatreba nesto slobodno se javi
pozz

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Lst 2
« Reply #11 on: June 10, 2012, 11:22:11 PM »
Ja bih se slozio sa Matovicem ;) LST nikada nece biti konkurentan sa cistokrvnim Race modelima, koristi ga za to sto je konstruisan ili ga prodaj ! Ako hoces trkanje nabavi model konstruisan za to od pocetka sve ostalo je bespotrebno bacanje vremena i para a rezultate NIKADA neces dobiti kakve pricaju ;)

Najednostavniji i najsigurniji nacin da od Auto modela napravis Avio model ja da ga zamenis u radnji  :big smile ...princip je isti i u ovom slucaju ;)

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: Lst 2
« Reply #12 on: June 11, 2012, 12:05:10 AM »
 :_D

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Lst 2
« Reply #13 on: June 12, 2012, 09:31:38 PM »
Da i ja sam razmisljao da je tako sa losijem ali sam hteo da cujem misljenja drugih, u svakom slucaju je pao peranjac, menjac necu otvarati ali diferencijale hocu jer se jedan nesto vrljavo okrece.

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Lst 2
« Reply #14 on: June 12, 2012, 09:38:31 PM »
Ako hoces trkanje nabavi model konstruisan za to od pocetka sve ostalo je bespotrebno bacanje vremena i para a rezultate NIKADA neces dobiti kakve pricaju ;)



Nesto sam se razmisljao i presipao iz supljeg u prazno pa se odlucih da za trkanje ipak uzmem nesto ovako, ima nekoliko problema ali mislim da cu ih brzo resiti. A LST neka ostane za ono sto najbolje radi .......  K.U.R.C.I  S.E.