Author Topic: Podgorica  (Read 146988 times)

Offline AcoV

  • Newbie
  • *
  • Posts: 45
  • <3
Re: Podgorica
« Reply #450 on: January 25, 2012, 08:34:03 PM »
Ihaa stooo su se ovi Podgoricani ulijenili od kad su izasli na TV..  :hehe  Mogli ste vala doci ovaj vikend najavili su lijepo vrijeme, na jos jedan RC fly day Niksic..!!  ;D
                                              (<--)CEKAMO VAS
I love my hobby

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Podgorica
« Reply #451 on: January 26, 2012, 08:15:53 AM »
 (pijemo) Nismo se mi ulijenili , nego ste se vi razmahali !
Mnogo znaci kada se ima aerodrom ili bilo kakvo mjesto za okupljanje.
Citam skoro kod vas o nekom momku koji planira da osnuje modelarski klub, znaci da kod vas ima sve vise zainteresovanih.
Samo napred, nas par cemo se organizovati ovih dana pa doci, ne znam tacno kad, javicu. Pozz

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Ulcinj, 1. maj 2012.
« Reply #452 on: May 02, 2012, 09:37:31 PM »
Jeste da se topik zove Podgorica, ali se izgleda u njoj najmanje leti  :)
Za prvi maj pao dogovor da se posle duze vremena okupimo i druzimo.
Nazalost nije nas bilo puno ali dan je bio lijep, modela je bilo dovoljno, roshtilj je mirisao fino i sta ces vise...
Pored toga Djoletu je bio rodjendan, a i vrijeme da proba svoj novi Yak.



Drustvo se okupilo oko 11h, i ostali smo sve dok nas komarci nisu otjerali oko 19 i kusur.









Letjelo se i motornim zmajem



A Goran je testirao FPV







Od modela bilo je par letecih krila, 4-5 jedrilica, par elektro akrobata, i Pitts













Dan je bio idealan za jedrilice jer je sve do nekih 16:00h bilo blago vjetrovito.
Kada je vjetar stao, dosao je red i na Pittsa. Motor me ponovo prijatno iznenadio, jer je posle citave zime, provedene viseci na zidu u sobi, kresnuo bukvalno iz prve. Isplatio se savjet da drzim malo goriva u rezervoaru, kako se membrana nebi osusila.







Model se posle doterivanja tezista ponasa perfektno, medjutim problem sa trapom nije rijesen...
Na sletanju se trap izvio, i elisa se slomila pri kontaku sa zemljom. Motoru nije nista, ali nazalost to je bio kraj letenja za taj dan.



Evo jos par slika...










Pozz

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Podgorica
« Reply #453 on: May 02, 2012, 11:38:31 PM »
   Lijepo je vidjeti nakon duze pauze ovako lijep skup  :)aplauz Zao mi je sto nisam mogao prisustvovati i uzivati u prijatnom drustvu i u letenju odlicnih modela.U ovoj pauzi vidi se da se nije stagniralo,ima dosta  novih modela.Ovom prilikom cestitam Djoletu rodjendan kao i novi Yak  (pijemo) Kao sto Sale rece lijep dan ,odlicni modeli,odlican rostilj sta vise.Jos jednom svaka cast i sledece okupljanje da bude u PG pa NK ... tek je počelo  (pijemo)
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Podgorica
« Reply #454 on: October 03, 2012, 01:11:30 AM »
   Sve do prošle godine  okupljanja u Podgorici su bila uvijek na prvoj strani a o tome da se letilo na raznim lokacijama svjedoci i broj pregleda.Evo ovom prilikom desavanja u Podgorici vracam sa 3.strane opet na prvu i nadam se da će ubuduće opet tako da bude.Svemu ovome doprinjelo je par faktora a najbitniji je što pista na Šipčaniku nije više upotrebljiva za letenje jer su u tom dijelu buknula naselja a nekadašnja pista je sada glavna prometna ulica.Nerješeno pitanje sportskog aerodroma takođe je drugi faktor  ni na toj lokaciji ne može da se leti,tako da nam ostaje jedna livada pored sportskog aerodroma kao jedino rješenje iako je za slijetanje veoma rizična,puna kamenj,otpada...
   Pored ovoga sticajem okolnosti par kolega je izašlo iz ovoga hobija da li privremeno ili ne vrijeme ce pokazati tako da je i to uticalo na ovaj prekid.
  U zadnje vrijeme pojavili su se novi letaci koji su nabavili modele i nekako se opet krenulo sa mrtve tačke.U zadnjih par dana više se letjelo nego čitave godine.Sto se tiče mene ja sam u zadnje vrijeme opravdano lebdio ali sam uvijke za ovakav vid okupljanja.Nadam se da će ubuduće i sa ovih prostora biti sve više izvještaja,videa i da je period stagnacije završen.

  Takođe na relaciji Podgorica Ulcinj ima novih dešavanja,Sale je uveliko zagrizao  za multirotore pa zajedno sa Djoletom i saxpg čine okosnicu budućeg razvoja ovog hobija u Ulcinju.
Prije par dana bili smo u Ulcinju (Stoj) inače fenomenalno mjesto za letenje,ja sam tada bi oprvi put na ovom mjestu.Taj dan je bio i saxpg sa novim letačima i letjelo se iako sa skromnim modelima sve do predveče-Sale inače moj budući kum lashirao je svoju oktu  :)aplauz
 
 Sada slijedi par fotografija do sledećeg okupljanja  (pijemo)

     
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Podgorica
« Reply #455 on: October 03, 2012, 09:29:14 AM »
Bas ste leteli na Stojskom aerodromu?

M. (pijemo)
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Podgorica
« Reply #456 on: October 03, 2012, 10:36:08 AM »
Aha.

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Podgorica
« Reply #457 on: April 07, 2013, 06:38:03 PM »
Meanwhile in Podgorica...

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Podgorica
« Reply #458 on: April 07, 2013, 09:02:34 PM »
 :)aplauz :)aplauz
Kad se kaze "Duva vetar", onda je to ovako, ali kod vas duva .... i avioni lete u rikverc ! :)aplauz
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Daki

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 238
Re: Podgorica
« Reply #459 on: April 08, 2013, 12:45:40 PM »
Veoma interesantan let  :big smile , u takvim uslovima ne bi bilo lose dodadno opteretiti model sa balastom i teziste pomeriti malo napred, naravno ako struktura jedrilice to dozvoljava. Btw o kojoj jedrilici je rec vidi se samo lepa silueta.  :)
Life is easy eat,sleep, fly!

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Podgorica
« Reply #460 on: April 08, 2013, 01:49:05 PM »
To je Fox, od Pelikan-a kupljen kod Stopara u SLO.
Posto je stiroporski model bojim se da bi se na onolikom vjetru slomio od balasta.
Jedrilica je toliko dobra da je vlasnik sebi narucio jos jednu da ima u rezervi  :)

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Podgorica
« Reply #461 on: May 18, 2013, 11:15:00 PM »
Jos malo Foxa, ovaj put u drugim uslovima:




























Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: Podgorica
« Reply #462 on: May 19, 2013, 07:54:07 AM »
Predzadnja za desktop (res)

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Podgorica
« Reply #463 on: May 19, 2013, 09:53:39 PM »
Samo me zanima kako ga prizemljite u jednom komadu pored takvog terena?
Ja bih verovatno uzeo malo deblju rukavicu i vezbao hvatanje rukom  mmmm
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline tataBulik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 352
Re: Podgorica
« Reply #464 on: May 19, 2013, 10:01:18 PM »
Uze mi pitanje iz tastature!

Stvarno kod nas u CG ima sjajnih mjesta za dinamičko jedrenje, ali je jedino Krnovo pogodno za slijetanje (padina sa stalnim vjetrom, bez drveća i kamenja, samo trava).
Hvatanje rukom je stvarno izazov, elisa i nije problem jer se sklapa, ali kako sve uskladiti, a ne oštetiti model koji nije baš tako mali... a na sve to model se hvata lijevom rukom (barem dešnjaci).

Inače, sjajne fotke!!!  (res)
« Last Edit: May 19, 2013, 10:04:02 PM by tataBulik »