Author Topic: Podgorica  (Read 147061 times)

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Podgorica
« Reply #420 on: May 15, 2011, 09:56:39 AM »
Drago mi je da sam prisustvovao druzenju i imao priliku da upoznam ekipu iz Crne Gore ,trosila se struja a i alkohol     (___)sto je doprinelo da povezem neke figure u celinu.


Koliko vidim sa snimaka i sa slika sa crnogorskom ekipom je uved dobro druzenje, veliki pozdrav za sve!




 (pijemo) (pijanoo)
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline Goran Scekic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 254
  • gogalet
Re: Podgorica
« Reply #421 on: May 15, 2011, 02:08:32 PM »
Za vikend  sam bio na Zabljaku gdje se tradicionalno godinama odrzavaju "Dani Hajduka" (Ja ucestvujem tako sto hajducima i djeci bacam slatkise i novac iz aviona)
Mjesto boravka foto i imena hajduka iz bezbjedonosnih razloga ne smijem otkriti, posto sam i ja clan hajducke druzine.
Ali za utjehu sam skoknuo do Crnog jezera i napravio malo snimka.




Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Podgorica
« Reply #422 on: May 15, 2011, 07:28:30 PM »
Evo konacno i video prvog polijetanja cessnice  :big smile




Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: Podgorica
« Reply #423 on: May 18, 2011, 10:04:46 PM »
da dam i ja skroman doprinos braci









a STA TI je TO i STA ces s TIM






« Last Edit: May 18, 2011, 10:16:43 PM by JRlotpi »

Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Podgorica
« Reply #424 on: May 18, 2011, 10:49:20 PM »
oooooooooooooooooooo bravo bravo Lotpi! Vidim ja ...finu zanimaciju ti imas u pauzama radnog vremena :)aplauz :big smile

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: Podgorica
« Reply #425 on: May 18, 2011, 10:56:53 PM »
 ;)
bimeru kako si umakao sa zajednicke fotografije kad nisi ti slikao ili je iz bezbedonosnih razloga
« Last Edit: May 19, 2011, 01:09:59 AM by JRlotpi »

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: Podgorica
« Reply #426 on: May 22, 2011, 10:48:03 PM »
Posebno bih pozdravio kolegu sa kojim sam svako sletanje morao da nazdravljam na eks Niksicko posle treceg eksiranja (pijanoo) palo je i 3 puta ljubljenje onako prijateljski da sam imao jos koju bateriju isli bi pred vladu CG. (pijanoo)

poz JRlotpi


danas sam saznao od kolega (Saxpg, Bimer, Serhio) za pogresno protumacene moje reci pa da pojasnim ,odnosi se na odlazak pred vladu da rusimo onog sto nas razdvoji,a ne na skup koji sam danas saznao da je planiran.
Pozdrav Nebojsa  (pijemo)
« Last Edit: May 22, 2011, 10:51:01 PM by JRlotpi »

Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Podgorica
« Reply #427 on: May 23, 2011, 11:37:25 AM »
hahahahahahhaa... Lotpi Lotpiiiii sto si se opteretio... hahahhaha necu nista da komentarisem...

inace.... niko nas nije razdvojio... oni su se razdvojili... a ljudi koji su se druzili i voljeli se nikad nece razdvojiti.... ;namig

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Podgorica
« Reply #428 on: May 23, 2011, 12:30:17 PM »
hahahahahahhaa... Lotpi Lotpiiiii sto si se opteretio... hahahhaha necu nista da komentarisem...

inace.... niko nas nije razdvojio... oni su se razdvojili... a ljudi koji su se druzili i voljeli se nikad nece razdvojiti.... ;namig
:)aplauz :)aplauz :)aplauz

Offline Goran Scekic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 254
  • gogalet
Re: Podgorica
« Reply #429 on: July 23, 2011, 12:31:10 AM »
Berane, jul. 2011
VELIKO IZNENADJENJE... (Za nas koji poznajemo Berance nije nikakvo iznenadjenje)
Za godinu dana od kada su poceli da se bave ovim sportom pogledajte dokle su stigli...
Bilo mi je veliko zadovoljstvo druziti se sa momcima kojima sam prije godinu dana podesavao prvu jedrilicu koja je stigla u Berane, a danas, slobodno mogu reci izvrsnim letacima.
Goran Scekic, Podgorica


Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: Podgorica
« Reply #430 on: July 23, 2011, 03:16:58 PM »
Nisam znao da u CG ima toliko modelara, moze li neko napisati kada se tamo leti i gde?
Bicu u Bijelom Polju od 10 do 15 avgusta pa bi poneo helikopter.   (<--)

Offline Goran Scekic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 254
  • gogalet
Re: Podgorica
« Reply #431 on: July 23, 2011, 07:18:09 PM »
U Beranama se leti na pisti aerodroma, koji je skoro u centru Berana.
Ja inace provodim ljeto u Rodnim Beranama, tako da sam tamo i cijeli avgust...
Berancima, a i meni ce biti zadovoljstvo da letis sa nama, samo se javi i svi smo na pisti...
Javi mi se na mail da ti dam potrebne informacije...
Goran Scekic, Podgorica
gogalet@t-com.me

Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Podgorica
« Reply #432 on: August 07, 2011, 01:23:26 AM »
Posle duzeg vremena....
Par fotografija Sax-ovog letenja iznad Karuča na Skadarskom jezeru...



Fotografije letenja "Albatrosa" iz Dodoša mogu se vidjeti ovdje: http://rcfly4um.org/index.php?topic=6359.msg47512#new

Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Podgorica
« Reply #433 on: August 07, 2011, 11:07:31 AM »
Lokacija: Karuč - Skadarsko jezero
Pilot: Saxpg
model: Robbe Arcus


Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Podgorica
« Reply #434 on: August 08, 2011, 01:11:12 AM »
Danas smo Saxpg i ja otisli do Bioča nadomak Podgorice u namjeri da snimimo kanjon Morače iz vazduha.... medjutim taj letački izlet se pretvorio u planinarski izlet......

sve je pocelo ovako....



Sax je spremio svog "Arkusa", zakacili smo kamericu, i poletjeli... sve bilo super, bio je to sasvim regularan normalan let dok se Arkus nije priblizio dalekovodu... model je odbio poslusnost i poceo strmoglavo da pada prema rijeci, srecom, vrlo brzo iskusni Sale je uspio da povrati kontrolu i izvuce model iz kovita.
Ubrzo je uslijedilo slijetanje, a zatim smo se odlučili da promijenimo lokaciju.



Produzili smo magistralom jos sjevernije i nastavili nasu letačku ekspediciju. Kao sto se vidi iz snimka let je opet bio sasvim OK do momenta kada avion gubi kontrolu i opet pada u kovit!
Ovog puta model pada iza drveća i žbunja, gubi se iz vidokruga i nestaje...... Nakon sto smo dosli do litice uočavamo da smo imali sreću jer model nije pao u rijeku nego na zemlju......ali na žalost ta zemlja se nalazila na potpuno nepristupačnoj drugoj strani kanjona.



Slijedi istraživanje puteva i načina da se dođe do druge strane kanjona....

Uspjeli smo da nađemo usku stazicu koja je vodila duboko u kanjon u koji se spustio Sale i otpočeo svoju dugotrajnu misiju spasavanja odbjeglog modela. Sale se koristio svim mogućim emisijama o preživljavanju sa poznatih nam kanala DISCAVERY i NATIONAL GEOGRAPHIC-a , a pogotovo sitnim forama nadaleko poznatog Bear Grylls-a.

.... Dok se Sale spustao u kanjon uskim strmim stazicama, dok je pregazio hladnu Moraču, dok je savladavao uspone na drugoj strani i kupao se u znoju....... ja sam sjedio na obronku i ubijao vrijeme trazeći dobar kadar za fotografisanje....mora se priznati zahtjevan posao....





Na sledećim fotografijama , ako obratite pažnju uočićete pravog modelara koji svoj model ne ostavlja na cjedilu... ( pomoć: gledaj gornji desni ugao na obje fotografije)

 

Na kraju model je spašen, nije imao oštećenja, sve je fukcionisalo, ali smo na na kraju uočili da je model opet bio preblizu još jednom dalekovodu koji je očigledno bio uzrok pada!

 

Na kraju je Sale položio planinarski ispit, a mi smo izvukli pouku
NEMOJ DA LETIŠ BLIZU DALEKOVODA

THE END