Author Topic: Pomeranje osovine  (Read 3411 times)

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Pomeranje osovine
« on: November 11, 2010, 12:23:50 AM »
Da li mi neko moze reci da li je moguce pomeriti osovinu kod motora TR C2826-1900 tako da duzi kraj ne bude sa strane statora, nego da viri iz rotora?
Ako je moguce, na koji nacin?
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Pomeranje osovine
« Reply #1 on: November 11, 2010, 08:31:02 AM »
Ja sam to radio tako sto sam tamo na osovini gde dodje onaj mali sraf crvic urezao malo osovinu turpijom i stegao, a sa strane statora stavio na osovinu jedan prsten sa srafom i isto tamo ged ide srfa sam urezao osovinu, cisto da vidis kakav je prsten postavicu sliku.
mada ako stavljas elisu na stranu rotora sigurnije ti je da koristis prop adapter koji se srafi na rotor jer je mnogo tvrdji i sigurniji od onog koji se navlaci na osovinu.

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: Pomeranje osovine
« Reply #2 on: November 12, 2010, 01:22:10 AM »
Ne znam da li si me razumeo. Meni treba da mi osovina viri na strani rotora . . .
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Pomeranje osovine
« Reply #3 on: November 12, 2010, 08:51:16 AM »
Da skapirao sam te, postavio sam sliku da vidis kakav ti prsten treba, nisam juce uspeo da pronadjem sliku na google-u kako bi to trebalo kompletno da izgleda, sa strane statora osovina treba da viri toliko da uhvati prsten znaci oko 3mm a sa druge strane na osovini, gde treba da dodje onaj mali imbus crvic, koji steze rotor za osovinu, urezes osovinu turpijom ,tako da crvic uhvati zarez i to je to.

kada bi imao ovakvu osovinu koja ima zareze i falceve za zeger osigurac za obe varijante, ne bi imao problema , ali je verovatno nemas, pa posto osovinu moras nekako da osiguras da se ne bi izvukla iz statora moras iza da postavis osigurac u vidu prstena sa srafom koji se steze na osovinu.


Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Pomeranje osovine
« Reply #4 on: November 12, 2010, 09:13:39 AM »
.

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: Pomeranje osovine
« Reply #5 on: November 15, 2010, 11:16:12 PM »
OK. Razumeli smo se sta mi treba, ali i dalje ne razumem ko to da uradim.
Da skapirao sam te, postavio sam sliku da vidis kakav ti prsten treba, nisam juce uspeo da pronadjem sliku na google-u kako bi to trebalo kompletno da izgleda, sa strane statora osovina treba da viri toliko da uhvati prsten znaci oko 3mm a sa druge strane na osovini, gde treba da dodje onaj mali imbus crvic, koji steze rotor za osovinu, urezes osovinu turpijom ,tako da crvic uhvati zarez i to je to.
Jasno mi je sta mi pricas, ali mi to ne odgovara na pitanje kako da je izvucem . . .
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: Pomeranje osovine
« Reply #6 on: November 15, 2010, 11:49:55 PM »
Uspeo sam nekako da je izvucem. No, zna li neko gde ima da se kupi onaj prstencic crni (zaboravio sam kako se zove) za 3.175 osovinu?
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!