Author Topic: Gazda Mile - Vlasotince  (Read 2708 times)

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Gazda Mile - Vlasotince
« on: November 13, 2010, 09:35:25 PM »
Zajko spomenu Mileta I njegovu Alfu koja je utrcala onomad (ili kad to bese) u kucu , domacinu iz Vlasotinca. Verujem da se mnogi secaju te price, koja se provlacila po novinama I na TV-u, kako je model utrcao kroz prozor kuce, polupao sav namestaj, kuca se tresla, ma Zemlja se tresla a kamoli kuca!
A jos grdje price pocese da se prave na tu temu, tzv. “strucnjaci” su pricali o pespilotnoj letelici vrednoj 5-6 (ako ne I vise EU) hiljada …
Bilo to I ovde na forumu, slatko smo se smejali (srecom, naravno, jer ipak moglo je da bude I gore, Bogu hvala) svi, ali dugo posle toga nismo o tome nista znali. Ja sam bio samo u cudu da je model onako ostao citav, jer je bio malo na policijskoj obradi posle pada, pa se videlo da gotovo nikakvu stetu nije preziveo a toliko loma po kuci :) .

I ne znam tacno kad to bese, mozda negde u septembru godine ove (jel tako Zajko?) I dodje covek u Zajkovacu, lepo se predstavi, ja nesto petljao nisam ni primetio, vice Zajko dodji Kremicu da upoznas coveka koji je “leteo” onu Alfu u Vlasotincu .
Okrenuh odmah na salu, rekoh daj da se slikam s covekom, da ga upoznam…
Smejali se tako, a gazda Mile kada je to prepricao jos vise posle toga udarismo u prasak. :)
Vrlo brzo smo coveka upoznali I sprijateljili, pokaza se bas kao ljudina.
Ispostavi se da je “stari” vazduhoplovac, leti motornog zmaja I sad krenuo opet sa zeljom da ovlada I RC letenje.
Uclani se u klub, krenu prvi casovi na duploj, sve kako treba, vrlo lep napredak pokaza covek.

Pocese I neki dogovori za prolece 2011. Da se prave da RC Mala Ivanca dodje kod njega u Vlasotince u goste ali ukazao se jedan vrlo lep poziv od gazda Mileta da dodjem  kod njega na slavu.
Naravno, nije mnogo trebalo da me zove, :) nedelja I sv. Luka bese, dan kao izmisljen za letenje.
Kada sam stigao u Vlasotince,  imah sta I da vidim. Gazda Mile je taaako dobro napravio svoje leteliste za zmaja da prosto nisam verovao.
Pistu je napravio od gume koja se koristi na transportnim trakama za ugalj! Genijalna ideja, sprovedena u delo . Kaze Zajko, da Ameri nesto slicno tako rade,  “preskacu” asfaltiranje ( I drumsku mafiju :)  ) I tako neki slican material koriste da naprave sebi pistu.
Pista idealna, pogotuvu za nas (mene) koji bas I ne slecemo “kao rukom”. Mekana, fina, ravna, iscrtana…

Da nebih sada pravio roman od cele price,  skoro sam na svoj youtube link postavio I kratke  filmove, pogledajte ih.
Ima jos lepih prica na temu Gazda Mileta, ovo je tek pocetak :).

Pozdrav,












Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Gazda Mile - Vlasotince
« Reply #1 on: November 15, 2010, 01:35:26 PM »
Super, Kremicu, za ovaj novi topic i predstavljanje Gazda Mileta...
Tu matorac, kao i mi, ali genijalac, zaljubljenik u letenje, pre svega u zmaja, ai resio pre par godina da udje i u RC, pa kod Vjeke na sajmu, kupio ALFU HANGAR9, i samouko sam krenuo u letenje... Nije na prvom letu uleteo kroz prozor ako se nevaram, vec nesto kasnije...
 A letos u sept, nas nasao i dosao do kluba u Maloj Ivanci, isprica nam celu pricu, i kaze hoce dalje u RC...
Porucio da mu se sastavi avion TWIST size 150 ARF, sa ZENOAH 20cc , Spectrum DX7 i sve ostalo sto ide a da bude full oprema, dosao posle 7 dana i uzeo ga...
Onda je poceo da dolazi u skolu letenja kod nas, i sa Kremicem krenuo prve casove, gde se ozbiljno i dobro snasao, jedini mali problem mu je bio u glavi, da okrene komande sa zmaja na RC, kazu da su opozitne, ali i to je savladano...
Povrh svega toga, voli celu pricu, voli da se druzi i da se z******a... SUPER !!!

Bojim se da ce sada druzenje malo prorediti, jer mrak je vec u 16h, ali se nadamo jos nekom vidjenju u toku zime, a na prolece, eto ga ponovo, siguran sam...
Mislim da se za njega moze reci da je jedan od retkih pravih, zdrave glave, koji punim srcem ulazi u celu ovu pricu ....
Bilo bi lepo imati ga na forumu... ja cu mu predloziti da se upise, ali neznam koliko ima slobodnog vremena, obzirom da je busy na sve strane,
kao ukljucen na struju .....
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: Gazda Mile - Vlasotince
« Reply #2 on: November 15, 2010, 02:45:13 PM »
Super, Kremicu, za ovaj novi topic i predstavljanje Gazda Mileta...
Tu matorac, kao i mi, ali genijalac, zaljubljenik u letenje, pre svega u zmaja, ai resio pre par godina da udje i u RC, pa kod Vjeke na sajmu, kupio ALFU HANGAR9, i samouko sam krenuo u letenje... Nije na prvom letu uleteo kroz prozor ako se nevaram, vec nesto kasnije...
 A letos u sept, nas nasao i dosao do kluba u Maloj Ivanci, isprica nam celu pricu, i kaze hoce dalje u RC...
Porucio da mu se sastavi avion TWIST size 150 ARF, sa ZENOAH 20cc , Spectrum DX7 i sve ostalo sto ide a da bude full oprema, dosao posle 7 dana i uzeo ga...
Onda je poceo da dolazi u skolu letenja kod nas, i sa Kremicem krenuo prve casove, gde se ozbiljno i dobro snasao, jedini mali problem mu je bio u glavi, da okrene komande sa zmaja na RC, kazu da su opozitne, ali i to je savladano...
Povrh svega toga, voli celu pricu, voli da se druzi i da se z******a... SUPER !!!

Bojim se da ce sada druzenje malo prorediti, jer mrak je vec u 16h, ali se nadamo jos nekom vidjenju u toku zime, a na prolece, eto ga ponovo, siguran sam...
Mislim da se za njega moze reci da je jedan od retkih pravih, zdrave glave, koji punim srcem ulazi u celu ovu pricu ....
Bilo bi lepo imati ga na forumu... ja cu mu predloziti da se upise, ali neznam koliko ima slobodnog vremena, obzirom da je busy na sve strane,
kao ukljucen na struju .....


Pre ce biti da smo ti i ja matorci ! Covek 60 godina fura, neka je ziv iz drav jos 100, fura i unucice uveliko, a kao momcic izgleda! Eto sta cini pozitivan duh i cista glava! Nadam se da ce i ostalo RC drusvo da ga upozna a i on njih. Kao sto rekoh, nastavicu lepu pricu o njemu, ima tu jos lepih stvari (vidoja) i nekako su te stvari bas povezane, a veze ih vazduholovstvo. Samo malo da sredim video materijal, pa kao samoproklamovani PR manager gazda Milete, cu jos malko pricati :)

« Last Edit: November 15, 2010, 02:51:44 PM by kremic »