Author Topic: zamena lezaja na turnigy motorima  (Read 2815 times)

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
zamena lezaja na turnigy motorima
« on: December 03, 2010, 10:25:01 AM »
Pre neki dan mi stigao ovaj motoric http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2111 i imam utisak da mu lezajevi nisu dobri,kao da malo krckaju dok vrtim rukom,a kad ga prikljucim na esc dosta se cuje i trese motor.Ajde ovo tresenje sam nekako i resio(zvono nije bilo u osi sa osovinicom pa sam to nekako natezao i ispravio),ali me nervira sto imam utisak da su lezajevi loši pa bi da ih menjam.Pitanje : kako ste izbijali ove lezajeve iz onog tela sto nosi namotaje?Razmisljao sam da zagrejem telo na jedno 150-200°c pa onda ledolom prsnem po lezaju i on da ispadne,ne znam,još nemam iskustva u ovom.Inace unutrasnji precnik lezaja je 3mm,pa pošto na svakom kraju ima po jedan na mogu nista da gurnem sa kontra strane pa izbijem makar jedan a ovaj drugi bi lako...il da ne sviram pilićima nego da prsnem malo wd-a i teram tako dok se ne raspadne zajedno sa modelom :_D

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: zamena lezaja na turnigy motorima
« Reply #1 on: December 03, 2010, 10:26:51 AM »
Proveri da li je balansirano zvono kako treba, to zna da bude problem ako imas dosta vibracija.

Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: zamena lezaja na turnigy motorima
« Reply #2 on: December 03, 2010, 11:46:33 AM »
Danas mi drugar daje komparator,pa cu da proverim da li je zvono u dobroj osi,ali ovo balansiranje tj. pravilan raspored mase po obodu ne znam kako bih proverio mmmm.Znam da postoji skalamerija za balansiranje elisa al ja to još uvek nemam,moracu da improvizujem nesto...možda od dva paralelno postavljena nožića od skalpera,samo i oni treba da stoje u idealnoj horizontali...