RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

EXTREMEFLIGHT YAK 54 47"-preporuka za pogonsku grupu

<< < (4/8) > >>

grebic:
wow...prelepa tica... :)aplauz
Izbor motora je druze najmanji problem. Posto vec imas model kod sebe, sve na vagicu, znaci sve sto imas do sada  i sta planiras jos da ugradis dodaj na tu tezinu i na osnovu tog podatka ces najbolje znati koji je motor za tebe. Pogledaj na netu sta drugi stavljaju u taj model. Koliko se secam dok sam merkao da kupim model tog raspona, i citao po forumima, vecina extreme flight modele leti sa APC 12x6 na 4s sa torque motorom od 800kv, koji je ekvivalentan gore pomenutom hackeru. Mada ja mislim da je to...bar po meni losa kombimnacija. Bolje je na 3d modelu imati elisu sto veceg precnika, zbog usporavanja. Samo se potrudi da ti model bude sto laksi!!! To ti je najvaznije. I baterije minimum 25c!

soprano:
LUDILOoooooooo,ovo ovako lepo izgleda na slikama,kako li je uzivo.....:)))))))  (res)

saxpg:
Ima ovde na forumu drugih koji se mnogo bolje razumiju, ali moja bi preporuka bila Turnigy 4250-700 na 4S.
To je kombinacija koja daje bas dosta snage i jako je robustan motor. Imam ga na Extri od 137cm tako da bi na Yaku bio vise nego dovoljan.

magic:
Hacker A30 12XL
4S Rhino 2250mAh 25C
14x7

poz

cane:
Hvala Veljko.Primljeno k znanju...
Ajd sad jos malo da davim,zasto je za ovako mali model potrebna 4s baterija??Razlika u tezini izmedju 3s i 4s je skoro 70 grama,sto mozda i dobro dodje jer na rcgroup svi guraju bateriju skroz napred od 3s,tako da ova moze da bude dobra jer bi bila blize tezistu,ali je samim tim i model tezi,sa motorom za nekih 100-tinak grama sto verovatno ima uticaja i na performanse.Meni to mnogo nije bitno jer 3d nije prioritet za sada,ali cisto da pitam za ubuduce.

pozzz

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version