Author Topic: HobbyKing ECO6 50W 5A Balancer/Charger  (Read 27632 times)

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1702
Re: HobbyKing ECO6 50W 5A Balancer/Charger
« Reply #30 on: February 02, 2011, 10:45:53 PM »
Jedno pitanje...ovaj trafo sto je gizmo predstavio,da li moze greco spojem da se ispravi na jednosmernu struju i da li bi onda izgubio nesto od napona,ampera itd...

U vecini slucajeva nije dovoljan samo grec vec i nesto dodatne elektronike.

Pa zna li neko da postavi semu takvog uredjaja jer ovaj trafo daje dosta ampera  (:sok:) pa bi se i isplatilo doraditi ga malo  (work)
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: HobbyKing ECO6 50W 5A Balancer/Charger
« Reply #31 on: February 02, 2011, 11:27:21 PM »
Pošto je ovo topik za punjač HobbyKing ECO6 50W 5A Balancer/Charger za njega traba koristiti ovaj pretvarač i gotovo.
Input: AC100 ~ 240v 50/60Hz (International)
Output: DC15v 5A

http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11758

Ko malo bolje kopa ima da se nađe i kod nas, pa koštalo šta koštalo, ali da ne gori kuća, vredi.
Ne esperimentišite sa elektronikom napajanja već gradite modele>:(
 ;namig

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: HobbyKing ECO6 50W 5A Balancer/Charger
« Reply #32 on: February 04, 2011, 12:33:57 AM »
Da definišem odma, moj donji odgovor se odnosi na:
Jedno pitanje...ovaj trafo sto je gizmo predstavio,da li moze greco spojem da se ispravi na jednosmernu struju i da li bi onda izgubio nesto od napona,ampera itd...

U vecini slucajeva nije dovoljan samo grec vec i nesto dodatne elektronike.

Taj "trafo" je (iz konstruktivnih razloga - radi u klasi "C"...), APSOLUTNO ne preporučljiv za pogon punjača ili sličnih uredjaja! Dodavanjem ispravljača ne postiže se željeni efekat... Da ne detaljišem, jer to vodi u drugu temu, moj savet je:
NIKAKO NE KORISTITE ČOPERSKA NAPAJANJA NAMENJENA ZA  RASVETU !
Ova vrsta radi jako nepouzdano i u "usiljenom" režimu rada, što ne smeta mnogo halogenkama i tome sličnim uređajima!
E, sad ovako, obratite pažnju!
Počinjem pitanjem:
Da li iko od vas smatra da je PC (kompjuter), naprava koja bi tako lepo radila (naravno pri normalnom eksploatisanju), da nema kvalitetno i pouzdano napajanje?!
??????????????? I šta mislite?... (zid)
Pa naravno, da ne bi!  (:sok:)
A šta mislite o ispravljačima za tzv. laptop ?  :hehe
 (res) ..... svi su veći od 3A (uglavnom) a napon je "rastegljiv". Uostalom na svakom piše i napon i struja, kao i polaritet priključka (+ i -), ako toga nema na ispravljaču, proverite na laptopu!
 Ako stoji znak ~ ili piše AC ni pod razno ne uključujte u punjač!
Ako nema nikakvih oznaka polariteta ni na jednom ni na drugom, stanje proverite instrumentom, naravno ako ga imate ili zamolite nekog ko to može! Za ovu vrstu imformacije, dovoljan je i kinez od par € !
U prethodnim postovima sam naveo prosečne struje za PC napajanja, različitih snaga, tako da ne treba da to ponavljam, kao i par primera sa YuTub-a o nepravilnom punjenju LiPo baterija, koje, napominjem ponovo, nisu ni malo bezopasne (uslovno) ! Ako se sa njima pažljivo i ispravno rukuje, mogućnost za tako nešto je svedena na "viša sila" !
Izbegavajte brza punjenja, ona ne samo da smanjuju vek trajanja, već povećavaju procenat mogućnosti da se desi "viša sila" ! Na svakoj bateriji piše preporučena struja punjenja. Pridržavajte se toga i neće biti problema.
Ukoliko ne nameravate da ih duže vreme ne koristite ispraznite na preporučenu skladištenu vrednost! Time ćete izbeći recimo: "Nemam pojma šta se desilo, nadula se iz čista mira"... i tome slično...
Sve ovo pišem samo u nameri da olakšam početnicima težak finansijski početak i objasnim mnogima da prava rešenja mnogih problema nam se nalaze pred nosom...
Evo, umal' da zaboravim jedan važan podatak; napon može biti u granicama od 11,5V do 12,5V. Dodavanjem elektrolita od cca 5.000MF/25V dobićete ispravljač ravan ili bolji od najkvalitetnijih namenskih ispravljača pa još bar tri puta jeftiniji!
#FFCC00

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HobbyKing ECO6 50W 5A Balancer/Charger
« Reply #33 on: February 04, 2011, 01:10:05 AM »
Pozdrav Miso

citao sam post oko PC napajanja za punjace,licno ja koristim tu vrstu nisam elektronicar po struci pa mozda i gresim .
PC napajanje nemoze da odrzi potrebnu voltazu kada punim npr,bat 6s 5000mA sa 5000mA izbacuje error.
Kako da obezbedim V adekvatnu za punjenje 1C ,
postavio sam sijalicu da izbalansiram napon,
max mogu da punim sa 2500 mozda i 3000mA
Kako mogu da max iskoristim snagu PC napajanja i da li ovo napajanje moze da zadovolji jace amperaze,
izbrisali ste post gde ste dali komentar oko snage napajanja i brendiranih tj tipskih napajanja za RC


Da li je potrbno da kupujem jace napajanje, barem da punim 6s 5000mA sa 1C,
pazi imam i aparat za varenje tako da visak ne se baci.
Javicu se za stanicu za vikend.
 
« Last Edit: February 04, 2011, 01:19:33 AM by JRlotpi »

Offline sermilan

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 60
Re: HobbyKing ECO6 50W 5A Balancer/Charger
« Reply #34 on: February 04, 2011, 01:55:03 AM »
Evo linka gde možete pazariti kvalitetno, a jeftino čoper napajanje sa više nego dovoljnim strujnim kapacitetom
                     Astral 12V 30A 350W Regulated Switching Power Supply.

http://www.lowpricerc.com/product_info.php?products_id=884
« Last Edit: February 04, 2011, 02:04:40 AM by sermilan »

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: HobbyKing ECO6 50W 5A Balancer/Charger
« Reply #35 on: February 04, 2011, 02:39:49 AM »
To stvarno jeste povoljno, ali je shipping vise od cene samog napajanja  :sljus

Delivery Country   : Serbia
Hong Kong Post, Airmail+Register*: $25.19USD
Express mail / Priority: $81.02USD

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: HobbyKing ECO6 50W 5A Balancer/Charger
« Reply #36 on: February 04, 2011, 07:20:53 AM »
Pozdrav Miso

citao sam post oko PC napajanja za punjace,licno ja koristim tu vrstu nisam elektronicar po struci pa mozda i gresim .
PC napajanje nemoze da odrzi potrebnu voltazu kada punim npr,bat 6s 5000mA sa 5000mA izbacuje error.
Kako da obezbedim V adekvatnu za punjenje 1C ,
postavio sam sijalicu da izbalansiram napon,
max mogu da punim sa 2500 mozda i 3000mA
Kako mogu da max iskoristim snagu PC napajanja i da li ovo napajanje moze da zadovolji jace amperaze,
izbrisali ste post gde ste dali komentar oko snage napajanja i brendiranih tj tipskih napajanja za RC


Da li je potrbno da kupujem jace napajanje, barem da punim 6s 5000mA sa 1C,
pazi imam i aparat za varenje tako da visak ne se baci.
Javicu se za stanicu za vikend.
 

Prvo otkači tu "balansero" sijalicu  2a , drugo u "Mikroprincu" , Kralja Milutina 31 (kod Slavije) kupi elektrolit 10.000µF/25V (oko 200din) i veži paralelno na izvod od 12V i to je to!
Inače Mercury je šklj ali 15A će da podnese (20% od onoga što piše oma u vodu, pa šta pretekne!). Ostalo je do punjača i njegovog programiranja. Inače 1C ti je 5A ? Ja lično ti ne bi savetovao da puniš sa više od 3A, a i to je mnogo !
#FFCC00

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: HobbyKing ECO6 50W 5A Balancer/Charger
« Reply #37 on: February 04, 2011, 01:13:13 PM »
Nameravam da kupim punjač, a vidim da se napajanje za lap top može koristiti za napajanje punjača.

1.Zanima me da li se može koristiti bilo koje napajanje za lap top?
2.Da li mogu da koristim ovaj punjač za lap top kao napajanje punjača?

HP PPP016L AC Adapter


Input: AC100-240V (worldwide use)
Output: DC18.5V 6.5A 120W
Outlet: 3-prong
Dimension : 215.0x125.0x42.0(mm)
Net Weight : 710 g
Brand : Replacement

3. Može li neko da mi objasni da li na motor od 7,4 V se može kačiti baterija većeg napona?

Hvala na pomoći.

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: HobbyKing ECO6 50W 5A Balancer/Charger
« Reply #38 on: February 04, 2011, 01:26:15 PM »
Pa tih izlaznih 18,5V malo je preko crte jer punjaci uglavnom prihvataju do 18V. Naravno zavisi i koji punjac planiras ali neka minimum bude 6S i 50W.

poz
Veljko

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: HobbyKing ECO6 50W 5A Balancer/Charger
« Reply #39 on: February 04, 2011, 03:17:42 PM »
Magic,

vidiim da je Miša 2002 napisao Ako stoji znak ~ ili piše AC ni pod razno ne uključujte u punjač!

na punjaču za lap top upravo i piše AC ADAPTER. Slab sam oko struje (a i ostalog) pa ne bih da napravim na početku ... :hehe

poz.

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: HobbyKing ECO6 50W 5A Balancer/Charger
« Reply #40 on: February 04, 2011, 04:58:09 PM »
AC znaci Aleternating Current tj. Naizmenicna Struja i koja je Input tj. na ulazu. DC znaci Direct Current tj. Jednosmerna Struja na izlazu (Output) je ono sto ti treba i sto ispravljac koji si naveo ima.

poz
Veljko

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: HobbyKing ECO6 50W 5A Balancer/Charger
« Reply #41 on: February 04, 2011, 05:14:38 PM »
Hvala.

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HobbyKing ECO6 50W 5A Balancer/Charger
« Reply #42 on: February 04, 2011, 05:36:58 PM »
Miso
razumeo sam da sijalica nije potrebna ,a na vod 12V gde je prikljucen punjac stavljam kondezator gore naveden

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: HobbyKing ECO6 50W 5A Balancer/Charger
« Reply #43 on: February 04, 2011, 06:01:38 PM »
AC znaci Aleternating Current tj. Naizmenicna Struja i koja je Input tj. na ulazu. DC znaci Direct Current tj. Jednosmerna Struja na izlazu (Output) je ono sto ti treba i sto ispravljac koji si naveo ima.

poz
Magic,

vidiim da je Miša 2002 napisao Ako stoji znak ~ ili piše AC ni pod razno ne uključujte u punjač!

na punjaču za lap top upravo i piše AC ADAPTER. Slab sam oko struje (a i ostalog) pa ne bih da napravim na početku ... :hehe

poz.

Upravo iz tih razloga je i upozorenje. Ako na lap topu piše AC napona tog i tog, znači da ima ugrađen ispravljač i što je  (yay) može se bez ikakvih problema uključiti i DC ispravljač!, a ako piše DC na lap topu može samo DC ispravljač. Inače skoro sve "lap-topovske"  :)aplauz baterije imaju ugrađen punjač u sebi i odavno su Li-Ion. Kod većine je napon 11,1v, a kpacitet od 3.000mA pa na više. Struktura im je 3S2P a C ? nigde ne piše a nije preporučljivo proveravati. Ja ih tretiram 1C i ne  (zid).
Da rezimiram, ako na lap topu piše AC a na pretvaraču(ispravljaču) nema podatka, proveriti instrumentom o kojoj vrsti napona je reč, AC ili DC a magic je objasnio šta znači da ne ponavljam!
#FFCC00

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: HobbyKing ECO6 50W 5A Balancer/Charger
« Reply #44 on: February 04, 2011, 06:09:33 PM »
Miso
razumeo sam da sijalica nije potrebna ,a na vod 12V gde je prikljucen punjac stavljam kondezator gore naveden

Inače tako ide, + na +(žuta) a - na -(crna) a na elektrolitu bela linija i uglavnom piše - i na njoj!
Ako nisi siguran imaš telefon pa nazovi ili se organizujemo za vikend da to rešimo!
#FFCC00