Da, to je već konstatovano da elektronike koje inače ne mogu da trpe veći napon od svoje nazivne, odnosno preko nekog maksimuma ni na trenutak, se ne preopručuje ovaj regulator. Nekim aktivnim elektronikama kao u digitalnim servoima, žiroskopima ili prijemniku isto
može da unese smetnje u njihov rad zbog PWM frekvencije koja može da ima učestalost isti sa njihovim aktivnim komponentama kao mikrokontroler i sl.
u tvom slucaju ti kondenzator treba da smanjis visak a ne da nadomestis
Kondenzator jeste malo diže efektivni napon ali
ako se dobro iskalkuliše vrednost za odgovarajući potrošač dobro radi svoj posao. Bitno je da dok je otvoreno strujno kolo paralelni potrošač kondenzator isto opterećuje izvor sa svojim punjenjem i tako je porast struje u potrošaču sporiji. Kada nema strujnog kola, u potrošaču struja ne pada drastično jer krivu "drži" nagomilani potencijal u kond. i tako kondenzator preuzima privremeno napajnje i tako se pegla kriva struje. U ovu svrhu se koriste u mrežnim ispravljačima elektrolitni kondenzatori.
Problem je što različiti potrošači različito konzumiraju struju u modelu. Problem je i to što ne podjednako, kao motori servoa. Stoga je slabost ovog načina napajanja što nije pogona za više različitih potrošača od jednom. Ali ako se podesi za jedan konstantan sistem i dobro usklade svi parametri, onda nema problema.
Znači za RC modele je svakako najsigurnije koristiti
direktan akumulator ili stabilizovanu struju preko BEC nego ovaj sistem. Nije da se ne može, ali su oni bolji.
Za grejanje žice, poktretanje jednosmernih elektromotora, sijalica, LED dioda velike snage i drugih potrošača je 100% sigurno.
Znači univerzalnost kod osetljivih aktivnih elektronika novije generacije je ograničena i ni ja ne predlažem da se za to koristi!