Author Topic: konverzija nitro bagija u elecrto turbo varijantu  (Read 9037 times)

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
konverzija nitro bagija u elecrto turbo varijantu
« on: February 13, 2011, 08:35:19 PM »
evo jedne male konverzije, u pitanju je model 1/8 ljute kineske mashine..


http://img827.imageshack.us/img827/1434/image189n.jpg
http://img265.imageshack.us/img265/1324/image190.jpg

http://img52.imageshack.us/img52/6103/image186v.jpg
http://img196.imageshack.us/img196/7694/image194p.jpg

Motor mi je ostao od savage flux 2350, a savage je dobio torka 2650, blura sam kupio preko Adama, malcice sharafio sharafchitje, i sklepao sam ovu ljutu mashinu. Cela zvechka je teshka skoro 4 kg sa baterijom, tako da otpada za neke rejs varijante ali za uzhivanje i abnormalnu snagu koju ima, rejs perfomanse mi nisu bitne.
U bilo kom momentu vozhnje, pri bilo kojoj brzini, dodavanjem gasa on radi flip, propinje se na zadnje tochkove i radi salto. Prevrtanja su tragichna, sa 36 vika, sve izgleda uzhasno, al model ostaje ne'oshtetjen, tako da sam zadivljen ovom kineskom konstrukcijom. Slike su napravljene pre sat vremena.

Eto toliko od mene, mrzi me razglabam kako sam svaki sharafchitj odsharafljivao i zasharafljivao, al ako neko otje neshto da pita, tu sam da odgovorim..
.
 (<--) (<--) (<--)          (<--) (<--) (<--)         (<--) (<--) (<--)              :hehe


Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: konverzija nitro bagija u elecrto turbo varijantu
« Reply #1 on: February 15, 2011, 09:54:15 PM »
aaaaaa, koliko moze da razvije ?!  ;D

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: konverzija nitro bagija u elecrto turbo varijantu
« Reply #2 on: February 15, 2011, 11:05:06 PM »
brate Loshmi, trebao bi da vidish ovo ludilo uzhivo, to nema ni na y-tube, za brzinski test bi trebalo perfektno ushtelovati nagibe tochkova i probati sve varijante sa upadnim uglom i zadnjih i prednjih tochkova.. mislim da ovo vishe nema veze sa bilo chim probanim do sada, tako da i pravila su druga.. trebao bi ravan shiri put sa lepim asfaltom, i jedan gps merach brzine..

testirao sam ga sa helikopterskim 6S baterijama, koje t-rex 500 ispaljuju u vis iz sve shale, znachi snaga mu je brutalna...       :pop:

Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117
Re: konverzija nitro bagija u elecrto turbo varijantu
« Reply #3 on: February 15, 2011, 11:42:59 PM »
brate Loshmi, trebao bi da vidish ovo ludilo uzhivo, to nema ni na y-tube, za brzinski test bi trebalo perfektno ushtelovati nagibe tochkova i probati sve varijante sa upadnim uglom i zadnjih i prednjih tochkova.. mislim da ovo vishe nema veze sa bilo chim probanim do sada, tako da i pravila su druga.. trebao bi ravan shiri put sa lepim asfaltom, i jedan gps merach brzine..

testirao sam ga sa helikopterskim 6S baterijama, koje t-rex 500 ispaljuju u vis iz sve shale, znachi snaga mu je brutalna...       :pop:

za merac brzine moze da ti posluzi i telefon za gps sa instaliranim garminom ili igo8 dosta su precizni, ustvari isto su precizni kao i taj posebni merac sto mere po youtubetu, jeste da su telefoni malo tezi od one spravice...  ;)

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: konverzija nitro bagija u elecrto turbo varijantu
« Reply #4 on: February 17, 2011, 09:41:59 AM »
chuo sam za tu telefon foru al nisam nikada probao, ma da imam igo koji perfektno radi na fonu..
na koju foru mu zabelezhish max speed?

ps. navikli smo se da se grebemo od nasheg dragog druga Kreme za gps, njegova sprava ti chak ocrta i putanju kretanja, a duplo je manja od fona..
.
 (kush) (kush) (kush)       :hehe

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: konverzija nitro bagija u elecrto turbo varijantu
« Reply #5 on: February 17, 2011, 10:05:52 AM »
Dr Zub, nemo se sekiras za GPS, moze da dobijes onaj sa displejom, okaci ga na autic cicak trakom i citaj podatke "oma" na terenu i igraj se do mile volje. Ke ti ga dam sutra kada budes dolazio do mene.  A sto se tice GPS i telefon fora, imas bolji i efkasniji software za to, GPS trackere, oni ti bas to omogucavaju, da iscitas i max brzine, i predjeni put, i visinu .... tralalalala. HTC ti bese na Android-u?

 ()-()
« Last Edit: February 17, 2011, 10:44:04 AM by kremic »

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: konverzija nitro bagija u elecrto turbo varijantu
« Reply #6 on: February 17, 2011, 10:42:21 AM »

Dr. Zub nista bez zmijurina.
Technical Features
Features   Altimeter, Compass, Waypoint Icons
Audible Features   Arrival Alarm, Low Battary/Voltage Alarm
Trip calculator   Elevation Computer, Maximum speed, Moving average, Odometer, Trip Timers

Aj pa da meris i da nas ovde sve obavestis kakvi su rezultati :)

Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117
Re: konverzija nitro bagija u elecrto turbo varijantu
« Reply #7 on: February 17, 2011, 11:09:57 AM »
Ne znam koju verziju IGO-a (mislim da ovo imas u svim verzijama)imas ali ja ima HTC Diamond(nije ni on nesto prevelik) i IGO 8.3 kada udjes i odresis rutu imas sa leve strane mali kompas sa jos nekim parametrima koje mozes da menjas po svojoj volji. Klikni na taj kompas dobices neki kao brzinomer i imas dole opciju Trip Computer tu imas razne stvari izmedju ostalog i max Speed sto predpostavljam tebi jedino i treba... :big smile


Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: konverzija nitro bagija u elecrto turbo varijantu
« Reply #8 on: February 18, 2011, 08:24:36 AM »
Imam i ja touch diamond, on je win 6.1, imam i novijeg htc-a al na njemu nemam igo, no hvala ti za foru..

Vidi se ko je Car gps-a, master elektronike i gedzeta, svakako sam mislio da se ogrebem za gps od nasheg druga Kreme, nego problem mi je u pisti, gde natji pistu dovoljno dugachku i shiroku pa josh ravnu.. nadam se da tje Vrshac da proradi jer je tamo sve savrsheno.

Juche sam ga testirao kod mene na parkingu, i svaki put ostanem bez texta, obrtni moment je toliko jak da pri naglom davanju gasa volan skretje ulevo, brzinski sam siguran da mozhe da premashi 100 km.. Malchice sam se zevzechio i sa shtelovanjima i uglovima:

http://img337.imageshack.us/img337/606/image195i.jpg
http://img404.imageshack.us/img404/7348/image198.jpg
http://img337.imageshack.us/img337/1750/image199p.jpg

od jakog drifta gume mu se lizhu na 15 min, znachi jede gume na asfaltu..                           (<--) (<--) (<--)

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: konverzija nitro bagija u elecrto turbo varijantu
« Reply #9 on: February 18, 2011, 08:35:40 AM »
Dr Zub, moze na Banjici, uvece, kad oni svaleri - instruktori satro uce voznju (e to je neverovatno, zimus sa Dzoniboyem bio tako uvece, sta ce, dete se igra, a tata Krema,  se smeje, ma samo ZENSKE uvece imaju casove voznje hihihi).
Tako da mozes i nekog instruktora da izbacis pride iz igre :)

Druga opcija su ti neki "putici" pre naseg dobrog Jarka, ako te to zanima gde je, da sada ne razglabam, objasnicu ti. Tamo moze lepo da se "razvuce" makina i da se testira, nema saobracaja i asfalt je ok. :). Provereno.

Veceraas kod mene ciku , nemo da zaboravis :)

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: konverzija nitro bagija u elecrto turbo varijantu
« Reply #10 on: February 18, 2011, 02:15:57 PM »
parking na bubnju de se okupljaju za pijace, cuvaru tutnemo plasticnog jelenka i celu noc se vozimo kolima, tako da za ove male nema potrebe vise od jedne konzerve poneti :)

druga solucija sa idealno ravnim asvaltom ali je pitanje duzine je na sajmu ispred najvece hale odnosno Vijekine radnje...

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: konverzija nitro bagija u elecrto turbo varijantu
« Reply #11 on: February 18, 2011, 11:58:23 PM »
znam za lokacije, ali za pravi brzinski test, Vrshac je debelo iznad svega, po cenu  da se model potpuno raspadne, ono je uzhasno dobra pista za sve..

tamo bi definitivno zabo gas punim srcem do kraja       (<--) (<--) (<--)

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: konverzija nitro bagija u elecrto turbo varijantu
« Reply #12 on: February 19, 2011, 10:03:01 AM »
 mmmm
'oce li moci opet u Vrscu da se koristi pista - 'oce li biti dozvoljeno modelarima??!

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: konverzija nitro bagija u elecrto turbo varijantu
« Reply #13 on: February 20, 2011, 10:07:04 AM »
generalno se cheka neka informacija od nashih prijatelja iz Vrshca,
bilo bi lepo da nam otvore kapije makar ponekad....

ono je generalno najbolja pista u ovom celom regionu jugoistochnog balkana, kawkaza i male azije..           ()-()

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: konverzija nitro bagija u elecrto turbo varijantu
« Reply #14 on: February 20, 2011, 11:51:28 AM »
E kada se budete odlucili da idete za Vrsac zovite, da i ona moja FG azdaja malo protegne noge  :big smile.

poz
Veljko