Author Topic: Rezervni deo - poluosovina?  (Read 12301 times)

Offline rubiroza

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 123
Rezervni deo - poluosovina?
« on: February 19, 2011, 07:55:23 PM »
Pozdrav svima,
na poklon sam dobio polovan Carrera RC auto na 2.4GHz, ali je problem u tome sto se, iako pise da ima 4WD, kod mene vrte samo prednji tockovi. Kada sam malo bolje pogledao, uocio sam da kod zadnjeg levog tocka fali poluosovina (ne znam da li je to tacan naziv, ali se sve mnogo bolje vidi na slikama).
Duzina je negde oko 85mm.
Da li mozda neko zna gde to moze kod nas da se nadje? Da li postoji neki servis?


« Last Edit: February 19, 2011, 08:03:16 PM by rubiroza »

Offline Dorcolac

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 241
Re: Rezervni deo - poluosovina?
« Reply #1 on: February 19, 2011, 08:26:25 PM »
skini desni tocak, izvadi desnu poluosovinu pa da vidimo tacne dimenzije...

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
Re: Rezervni deo - poluosovina?
« Reply #2 on: February 19, 2011, 08:28:07 PM »
Poklonu se u zube ne gleda  :hehe
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline rubiroza

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 123
Re: Rezervni deo - poluosovina?
« Reply #3 on: February 19, 2011, 09:05:15 PM »
skini desni tocak, izvadi desnu poluosovinu pa da vidimo tacne dimenzije...


Hvala na brzom odgovoru.
Ispostavilo se da je to malo veci i tezi posao nego sto sam mislio. Skinuo sam desni tocak, otkacio amortizer, ali osovinu ne mogu da izvucem iz lezista. Izgleda da cu morati da skidam kompletan "pod".
A dok sam sve to radio mogao malo bolje da osmotrim situaciju i precizno da je izmerim. Rastojanje izmedju "bradavica" iznosi tacno 74mm.

Offline Dorcolac

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 241
Re: Rezervni deo - poluosovina?
« Reply #4 on: February 19, 2011, 10:16:37 PM »
Skini sraf br.1, ostavi ovaj donji br.2 i povuci nosac tocka lagano od autica.. poluosovina bi trebalo da ispadne



Offline rubiroza

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 123
Re: Rezervni deo - poluosovina?
« Reply #5 on: February 20, 2011, 07:00:30 AM »
Skini sraf br.1, ostavi ovaj donji br.2 i povuci nosac tocka lagano od autica.. poluosovina bi trebalo da ispadne


Ni pod brojem 1, ni pod brojem 2 se ne nalazi sraf. Tu je samo nabijen metal. I sa jedne i sa druge strane je identicno. Nema "glave" srafa.

Offline Dorcolac

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 241
Re: Rezervni deo - poluosovina?
« Reply #6 on: February 20, 2011, 12:06:33 PM »
Jel ima neki osigurac? Nesto?...  mmmm

Offline rubiroza

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 123
Re: Rezervni deo - poluosovina?
« Reply #7 on: February 20, 2011, 12:26:39 PM »
Danas sam ceo dan na poslu.
Sutra cu ponovo skinuti tocak i sve detaljno slikati.

Offline rubiroza

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 123
Re: Rezervni deo - poluosovina?
« Reply #8 on: February 21, 2011, 09:11:36 AM »
Skinuto.



Duzina: 81mm

Ako neko zna gde moze da se kupi ili je ima u rezervi, molim da mi se javi.

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Rezervni deo - poluosovina?
« Reply #9 on: February 21, 2011, 09:22:45 AM »
Ovo odnesi strugaru nije nikakav problem da se napravi od obicnog gvozdja, ali prvo proveri zasto je skinuta, ovakav model nema snage da unisti ovakvu poluosovinu sto znaci da je skinuta verovatno zbog neispravnog diferencijala pa je iskljucen da bi auto mogao da se vozi, ili ako je slomljena jedna od viljusaka pa je poluosovina ispala i izgubljena...
Pozdrav

Offline rubiroza

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 123
Re: Rezervni deo - poluosovina?
« Reply #10 on: February 21, 2011, 10:44:40 AM »
Ovo odnesi strugaru nije nikakav problem da se napravi od obicnog gvozdja, ali prvo proveri zasto je skinuta, ovakav model nema snage da unisti ovakvu poluosovinu sto znaci da je skinuta verovatno zbog neispravnog diferencijala pa je iskljucen da bi auto mogao da se vozi, ili ako je slomljena jedna od viljusaka pa je poluosovina ispala i izgubljena...
Pozdrav


U pravu si. Kada sam malo bolje pogledao video sam da je viljuska, na tocku gde fali poluosovina, lepljena :(
Kod kojeg strugara da nosim? Imas neku adresu? Ne verujem da ce se svi strugari prihvatiti ovog posla.

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Rezervni deo - poluosovina?
« Reply #11 on: February 21, 2011, 11:13:26 AM »
Ma kod prvog strugara koji ti je najblizi, samo odnesi ne bi trebalo da bude problem , meni je strugar pravio ovo, samo sam mu nosio osovine 3mm za stiftove na kuglama poluosovine, to sam uzeo burgije 3mm jer su kod mene stiftovi bili 3mm mozda su kod tebe manje, burgija ti je dobro resenje jer je precizna i ravna, strugar kroz kugle samo u sredini da probusi rupe koje su malo manje od burgija da bi se tesno nabile , objasni mu napravice ti resenje sigurno

Offline jake87

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 153
Re: Rezervni deo - poluosovina?
« Reply #12 on: February 22, 2011, 01:04:26 PM »
Aj kada napravis deo stavi sliku da vidimo kako izgleda domaca proizvodnja
i naravno koliko te kostalo.  :big smile
Ko visoko leti izgubi domet.

Offline rubiroza

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 123
Re: Rezervni deo - poluosovina?
« Reply #13 on: February 22, 2011, 04:57:41 PM »
Hteo sam da danas odem do nekog metalostrugara. Na internetu sam pronasao nekog u Vojvodjanskoj ulici na Novom Beogradu koji mi je najblizi. Ali sam se onda tokom pre podneva zaglavio sa obavezama, a i ovaj sneg izgleda da nema nameru da stane, tako da sam to ostavio za sutra ili prekosutra.
Dok sam bio u gradu svratio sam do RC klub radnje na Obilicevom vencu. Tamo sam zatekao osnivaca kluba, Zajka, koji ce tokom sledeceg vikenda pogledati da li eventualno tako nesto imaju u klubskim prostorijama u Maloj Ivanci. I on mi je predlozio, kao krajnje resenje, da odem do nekog metalostrugara, ali da ocekujem da ce me "odrati" jer ce se majstor muciti oko pravljenja ovog dela najmanje 3-4 sata.
A upravo sam poslao proizvodjacu RC automobila u Austriji mail sa pitanjem da li imaju i da li je moguce da mi taj deo posalju postom. I, naravno, interesuje me cena. Videcu da li ce mi i sta odmah odgovoriti.

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Rezervni deo - poluosovina?
« Reply #14 on: February 22, 2011, 06:06:14 PM »
Dobar strugar radi ovo za 5 minuta