Author Topic: Saveti za kupovinu i letenje igračaka helikoptera  (Read 11210 times)

Offline ultrahome

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Saveti za kupovinu i letenje igračaka helikoptera
« on: April 28, 2011, 09:28:35 AM »
Ovo će biti interesantno za mali broj članova foruma, ali verujem za veći broj posetilaca. Znam da većina modelara ne priznaje igračke kao uvod u hobi, ali dozvolite da svi ne mislimo isto, ja sam prvo vozio bicikl sa pomoćnim točkovima kada sam imao 5 godina, pa moped sa 16, a Kawasaki 500 cc sa 35, neki možda odmah sednu na Hondu Gold Wing i ne skrše je / se  :) (ili prvo voze simulator / video igrice).

Dakle evo mojih saveta za one kojima će biti od koristi: (LINK OVOG TIPA NIJE DOZVOLJEN, admin)
Sugestije i komentari su dobrodošli, ali ne na temu da je kupovina igračaka i njihovo korišćenje traćenje novca i vremena (svako ima pravo da traći svoje resurse po svojoj volji, ili narodski rečeno "svaka luda ima svoju zabavu", to važi i za mene, a i za vas).
« Last Edit: March 19, 2012, 11:37:23 AM by branek »
Mihailo Alić, osnivač BG RC kluba, koji se bavi RC igračkama, ne modelima; serviser RC igračaka

Offline flyatnigh

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
Re: Saveti za kupovinu i letenje igračaka helikoptera
« Reply #1 on: May 04, 2011, 08:05:55 PM »
hvala!
btw.ja sam sa 5 godine vozio bez pomoćnih točkova

Offline ultrahome

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Saveti za kupovinu i letenje igračaka helikoptera
« Reply #2 on: May 04, 2011, 09:41:14 PM »
Da, i moj tata je jači od tvog!

Ovo je tema za savete o letenju, ne o tome ko je kada skinuo pomoćne točkove sa bicikla, to nije pokazatelj ni prognoza uspeha u daljem toku života, tako se samo deca nadmudruju!
Mihailo Alić, osnivač BG RC kluba, koji se bavi RC igračkama, ne modelima; serviser RC igračaka

Offline flyatnigh

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
Re: Saveti za kupovinu i letenje igračaka helikoptera
« Reply #3 on: May 04, 2011, 11:54:28 PM »
Pa ja sam dete od 11 godina  (res) ali zaboravi
Neđu da idemo u off topic

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: Saveti za kupovinu i letenje igračaka helikoptera
« Reply #4 on: May 06, 2011, 12:57:32 PM »
Savet za pocetnike
jedini pravi a savrsen helikopter za ucenje je
E-sky lama
ima 4ch stanica stize na 2.4ghz leti savrseno za pocetnike
Kosta oko 100 eur

Offline ultrahome

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Saveti za kupovinu i letenje igračaka helikoptera
« Reply #5 on: May 06, 2011, 01:04:57 PM »
Koliko ja vidim E-sky Lama u Srbiji košta 140 evra:

http://extreme-rc-toys.com/oc/catalog/product_info.php?cPath=106&products_id=597

Gde to ima nova E-sky Lama za 100 evra? Trokanalna kineska kopija je 30 evra u bloku 70, što je više od 4 puta jeftinije od E-sky, a nije toliko puta slabija.
Mihailo Alić, osnivač BG RC kluba, koji se bavi RC igračkama, ne modelima; serviser RC igračaka

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Saveti za kupovinu i letenje igračaka helikoptera
« Reply #6 on: May 06, 2011, 01:28:19 PM »
mislim da baš iz tog razloga niko na ovom forumu nije kupio helikopter u srbiji, već poručuje ili donosi iz inostranstva.
a ako te kineske kopije vrisnu posle 2 letenja, onda se to može nazvati neupotrebljivim, koliko god da su jeftinije.
« Last Edit: May 06, 2011, 01:30:06 PM by Gatti.Gatozza »

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: Saveti za kupovinu i letenje igračaka helikoptera
« Reply #7 on: May 06, 2011, 06:11:55 PM »
Pa gledaj kad odlucis ovim da se bavis mislim da je svejedno dali je 100 ili 140 eur taj ce te helikopter izaci sa delovima i dodatnim baterijama preko 200 eur
ali ja imam taj helikopter i kazem da je savrsen ima ziroskop u sebi za razliku od tih kineskih ovaj je napravljen da ucis a taj kineski da se igras
Pa ko hoce da leti helikoptere mora malo i da plati.
A ko hoce da se igra neka ide u blok 70.....

I u srbiji ima sve ukupno 20 helikopterasa a dosta njih je pocelo od e-sky kupljenih u srbiji
Ozbiljniji vozaci naravno da sve porucuju ali da postoji radnja kod nas sa Align helikopterima verovatno bi vecina kupovala
« Last Edit: May 06, 2011, 06:43:23 PM by Danijel »

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: Saveti za kupovinu i letenje igračaka helikoptera
« Reply #8 on: May 06, 2011, 07:38:45 PM »
Mala digresija na radnje u Srbiji.
Pre tri meseca sam kupio E-Sky Honey Bee King 3, dao 240e, pokusavao i padao trista puta (sa standardnim posledicama po taj heli elise,flybar,feathering shaft)dok nisam skapirao kako ga utrimovati itd da ne gusim dalje. Elem poenta je dok je dostupnost rezervnih delova dobra meni je taj heli mnogo bolji od trex-a za koji nema delova, ili se ceka po tri nedelje na isporuku. Pomenuta radnja je krajnje usluzna i profesionalna; sve delove lepo narucis i sutra stizu!!! sto je za pocetnike najvaznije.

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: Saveti za kupovinu i letenje igračaka helikoptera
« Reply #9 on: May 06, 2011, 07:53:54 PM »
To je pravo resenje za ucenje i onaj belt odlicna masina koja extra leti za te pare
a kada se slupa popravi se za 20 ili 30 eur i to imas sve delove na stanju
ja imam celu kolekciju e sky od lame do belta i sve sam lupao po jedno 5 puta belta 9 na kraju sam narucivao ceo prazan i samo prepakujem elektroniku

Tako sam upoznao cika Zubu koji me je naucuo sve sti znam o helikopterima (hvala Zubi na znanju koje mi je preneo) i navukao na T-rex i ne pomaze vise ni lecenje sa toga ne mozes da se skines .....

Trex kada padne delovi su min 100 eur + dostava u srbiju

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Saveti za kupovinu i letenje igračaka helikoptera
« Reply #10 on: May 08, 2011, 07:08:26 PM »
svi predlozi su u skladu sa dzepom,svi krenu u ovaj sport jer vide kako je "lako" voziti heli,pa kredu sa nestrpljenjem i zurbom al gde je zurba tu je na pomolu katastrofa.nije to samo u hoby letenju sa igrackama to je i sa pravim helikopterima ista stvar,zato sto trebas da kontrolises vise osa istovremeno.ne pricam napamet trenutno sam jedini mehanicar letac u srbiji koji je preziveo dva pada helikoptera i jos u jednom komadu i na nogama. ovaj sport je jako lep ali iskup i moj predlog je kupite kineske klonove al originalnu elektroniku i imacete pristojnu masinu za pocetnika
ex pseudonijum: sova

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: Saveti za kupovinu i letenje igračaka helikoptera
« Reply #11 on: June 19, 2011, 07:38:31 PM »
Mala digresija na radnje u Srbiji.
Pre tri meseca sam kupio E-Sky Honey Bee King 3, dao 240e, pokusavao i padao trista puta (sa standardnim posledicama po taj heli elise,flybar,feathering shaft)dok nisam skapirao kako ga utrimovati itd da ne gusim dalje. Elem poenta je dok je dostupnost rezervnih delova dobra meni je taj heli mnogo bolji od trex-a za koji nema delova, ili se ceka po tri nedelje na isporuku. Pomenuta radnja je krajnje usluzna i profesionalna; sve delove lepo narucis i sutra stizu!!! sto je za pocetnike najvaznije.

Zasto nisi uzeo Cp V2 ?

Imam muku ,koji uzeti ?
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: Saveti za kupovinu i letenje igračaka helikoptera
« Reply #12 on: June 19, 2011, 07:49:05 PM »
HBK 3 mi je bio lepsi :big smile
« Last Edit: June 19, 2011, 07:50:38 PM by pericamitic »

Offline ultrahome

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Saveti za kupovinu i letenje igračaka helikoptera
« Reply #13 on: June 19, 2011, 08:05:55 PM »
ako imate polomljene ili neispravne helikoptere igracke, javite se da ih otkupim ili popravim (ako nadjem delove od otkupljenih).
Mihailo Alić, osnivač BG RC kluba, koji se bavi RC igračkama, ne modelima; serviser RC igračaka

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: Saveti za kupovinu i letenje igračaka helikoptera
« Reply #14 on: June 20, 2011, 10:44:37 PM »
HBK 3 mi je bio lepsi :big smile

U Srbiji ne moze, nista bez mistike.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!