Author Topic: Pozdrav RC ljubiteljima  (Read 3914 times)

Offline Drot@

  • Newbie
  • *
  • Posts: 21
Pozdrav RC ljubiteljima
« on: June 12, 2011, 12:26:14 PM »
Odlican vam je forum i drago mi je da sam nasao jos ljudi zainteresovanih za ovaj hobi   ()-()  Ja sam Mario iz Sombora, a trenutno studiram u Subotici.Kad sam prvi put dobio autic na daljinski kao klinac poceo sam da se zanimam oko Rc igracaka i naravno dobio zelju da se pozabavim ovim hobijem.Za sada sam jos u fazi citanja i ucenja i usmerio sam se ka helicima :big smile  Za sada posedujem samo dva rc modela jedan auto Mercedes DTM 1:16 koji je star i nevozam ga stoji mi kao ukras na polici i jedan  helikopter na kom ucim da letim, plavi Esky-ov Honey Bee King 3  :)

http://i53.tinypic.com/10da1ci.jpg

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Pozdrav RC ljubiteljima
« Reply #1 on: June 14, 2011, 08:37:42 AM »
to je za mene jako lepa masina za pocetnike,inace moj ljubimac -jako izdrzljiv heli sta sve moze da izdrzi cudo!!! tri para krakova sam spirio i to su jedina ostecenja dok nisam naucio da polecem i slecem!!!
jel moze jedna slika gyra da vidim kako su kod tebe podeseni potenciometri jer sam ja imao problema sa repom pomerao sam ih da resim problem pa ne znam kako je bilo kad sam ga kupio??? ne trese mi ssad rep al bih hteo da vidim tvoje podesavanje!!
ex pseudonijum: sova

Offline azoran

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 122
Re: Pozdrav RC ljubiteljima
« Reply #2 on: June 14, 2011, 08:56:20 AM »
Dobro doasao, (pijemo)

Offline Drot@

  • Newbie
  • *
  • Posts: 21
Re: Pozdrav RC ljubiteljima
« Reply #3 on: June 14, 2011, 02:13:45 PM »
Jeste super masina... To mi je prvi heli i menjao sam samo jedan par krakova zahvaljujuci simulatoru :D  i taj par krakova sam skrsio jer sam se vozao u dvoristu i uleteo u krosnju drveta... i jos mi se srusi sa tog drveta i sva sreca sve okej samo glava kriva i pukli krakovi  lol . A sto se tice podesavanja za gyro i ja sam ih menjao na njemu (delay i limit) mogu ti slikati ako hoces od nedelje. Koliko sam ja ukapirao nema tu puno mozganja samo stavi delay na 0 odnosno sto manji jer je spor servo a limit stavi kako tebi odgovara jer ces osetiti na palici koliko rep reaguje a treskanje repa podesi na stanici, gornji desni tockic samo ga lagano smanjuj do god ti rep ne bude miran ali pazi na normal i idle up jer kad smiris rep u normal zna da treska u idleu pa moras jos malo da smanjis a ako preteras rep radi sta on hoce i imas slabu kontrolu... toliko od mene koliko sam ukapirao o tim stvarima neka me neko ispravi ako gresim ;namig

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Pozdrav RC ljubiteljima
« Reply #4 on: June 15, 2011, 07:19:59 PM »
to sam i ja video u uputu za esky nego sam ja zamenu stanicu ne vozim vise na esky nego sad ga vozim sa fs-th9x a tu nemaju ta dva potenciometra kao na esky stanici??
i tu je onda mali problem!!
ex pseudonijum: sova

Offline guga

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 106
Re: Pozdrav RC ljubiteljima
« Reply #5 on: June 15, 2011, 10:39:16 PM »
Dobro doso i zelim ti puno i kvalitetnih saznanja ovog hobija.

Offline Drot@

  • Newbie
  • *
  • Posts: 21
Re: Pozdrav RC ljubiteljima
« Reply #6 on: August 01, 2011, 05:56:12 PM »
Hvala na dobrodoslicama  :big smile   


Offline shimano

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
Re: Pozdrav RC ljubiteljima
« Reply #7 on: August 01, 2011, 08:21:41 PM »
Dobrodosao  ()-()