Author Topic: Punto Abarth's koleksn  (Read 16282 times)

Offline Punto Abarth

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 76
Punto Abarth's koleksn
« on: June 29, 2011, 03:45:04 PM »
pozdrav, ja sam Dragan, zivim u NS, a ovo su moji modeli:

Duratrax Evader EXT:



standard, brushed, RWD, 1/10. Polomio jednu felnu (udaren tocak bocno, napuklo srce), slamku antene (klinac iz komsiluka pao celom tezinom na model), promenio plasticnu zastitu glavnog prenosnika i kvacila, potrosio set guma i to je to. Sljaka, radi, pici. :)

pored njega je mini elektro X Mods Impreza, uz koju sam imao jos jednu sasiju i 3 karoserije. Sa svim hop up-ovima tipa stage 2 motori, felne, gume razlicite namene:


Prodao za sicu, nisam imao gde da vozim. Imam jos jedan set sa kojim ne znam sta cu.

zatim, HPI BMW 2002 turbo Cup Racer (4WD, 1/10 elektro, std):



za sad samo u ovoj fazi izrade, nisam jos stigao da mu nabacim hrom set (retrovizori, brisaci, auspusi...) i svetla. Tu su i 4 full seta tockova sa razlicitim offset-om felni i razlicitom smesom guma. Tvrde drift su mi definitivno omiljene :D

uz tu Cup Racer sasiju, imam i Lancia Stratos karoseriju:



BMW i Lancia imaju razlicito medjuosovinsko rastojanje, ali se zadnji most (komplet zadnje vesanje) okrene za 180 stepeni, i tako se promeni razmak osovina. 5 minuta zezanja srafcigerom totalno promeni lezanje i ponasanje auta.

dva jeftinija glisercica:



za svoju velicinu prilicno brzi, jedino sto nemam bas gde da ih teram. Voda u dunavskom parku je puna lisca i trave, da ne pominjem da kornjace kidisu na modelcic, grickaju ga i hoce da ga siluju. Beli je vozen 2 puta, crveni nikad nije zaplivao :(

mali jeftini indoor heli:



dok ga nisam probao, bio sam totalno nezainteresovan prema RC modelima koji lete. A sad...  :big smile

HSP 1/10 Brushless Buggy:



Prilicno brz, ali sa dosta mana. Nema nikakvo kvacilo, nema nikakvu zastitu glavnog para zupcanika (voda, prasina, pesak, kamencici - sve pada po zupcanicima), sasija iako dobro izbalansirana po pitanju lezanja i rasporeda mase - nema dovoljno mogucnosti za raspored ESC-a i servo motora, ima rupe na mestima u koja se cesto zavuku kamencici pa zablokiraju akermanov mehanizam, reciever je nezasticen od vode, prilicno otvoren... i tako. Kinezi napravili brzu, ali ne preterano osmisljenu spravu i prodaju je relativno jeftino. U stanju kakav je stock, nije za sljunak i kisu.

Ali brzina je  (yay) + je dostupnost delova ODLICNA (u Engleskoj :))


Eto, toliko :D

P.S. Ako se iko igde okuplja u NS - zovite!
koliko god da ga istreses, zadnja kap mora pasti u gace

Offline damirmih

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 402
  • Keep it simple.
Re: Punto Abarth's koleksn
« Reply #1 on: June 30, 2011, 01:50:37 PM »
Da li si Xmods pokupio sa Limunda ranije?

Pozz
Keep it simple.

Offline Punto Abarth

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 76
Re: Punto Abarth's koleksn
« Reply #2 on: June 30, 2011, 07:39:03 PM »
ne, to je bila moja aukcija. Ili je lik koji je od mene kupio kasnije preprodavao. Velika steta sto nisam imao gde da vozim, mnogo su brzi modeli. + sto su mali, pa deluju jos brze.
koliko god da ga istreses, zadnja kap mora pasti u gace

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Punto Abarth's koleksn
« Reply #3 on: July 01, 2011, 11:52:03 AM »
Svaka cast, ovaj BMW je bombonica  :big smile ... meni bi bilo greota da ga vozim  (res)

Offline Punto Abarth

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 76
Re: Punto Abarth's koleksn
« Reply #4 on: July 01, 2011, 04:23:24 PM »
na zalost, tako i jeste. Samo par puta sam ga provozao, i to po asfaltu za koji sam verovao da je savrseno ravan, a ispostavilo se da je pun udubljenja i dzombi. Vesanje modela je prilicno tvrdo, tako da na svakoj sem idealnoj podlozi sasija odskace, odskokom gubi trakciju, kasnije pada nazad, i grebe se. Dok se u NS ne smisli neka ekipa za on road okupljanje i stazu, bice samo lep ukras stola. Steta, jer je sasija stvarno fenomenalna. U kombinaciji sa std motorom ne tako ludacki brza, ali neverovatno stabilna, i sa mogucnostima podesavanja koja prevazilaze sve sto sam do sad video. I to bez hop-up opcija, potpuni standard.
koliko god da ga istreses, zadnja kap mora pasti u gace

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Punto Abarth's koleksn
« Reply #5 on: July 05, 2011, 12:56:24 AM »
BMW ti je bas odlican, a maska Lancie jos bolja, obozavam italijanske ljute masine... Mislim da je zalosno da to stoji i da bi za te modele bolje isla neka 2wd sasija...
Imas li u planu mozda RC Rally? Ja gledao po netu i jako mi je zanimljivo, a imam u planu i neku sasiju sa maskom Lancia delte, a mozda i neku stazicu...

P.S. ako bi prodao masku Stratos-a javi se... hehe

pozz

Offline Punto Abarth

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 76
Re: Punto Abarth's koleksn
« Reply #6 on: July 05, 2011, 10:47:56 AM »
evo jos jedne slike Lancie, na sasiji, i sa njenim tockovima:



Cup Racer sasija je namenjena za ozbiljnije trkanje po kruznoj stazi, shodno tome - 4wd joj mnogo znaci.

Nema nich od prodaje, vidis da trazim JOS kultnih tela. Mozda dogodine bude i komplet Djulija GTA sa sve M06 sasijom, a mozda i ranije...

edit: RC rally. Kad bi bilo jos koga, i da se sredi negde stazica - zasto da ne.



interesantno mi je sto vidim da su sasije oblepljene necim, verovatno zastita od grebanja/prasine... Zna li ko sta vise o tome?
« Last Edit: July 05, 2011, 11:02:17 AM by Punto Abarth »
koliko god da ga istreses, zadnja kap mora pasti u gace

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Punto Abarth's koleksn
« Reply #7 on: July 05, 2011, 11:31:30 AM »
Epa Lancia je bas extra, kompletirana izgleda fenomenalno...

Slazem se za tu sasiju i jeste bolji i upravljiviji 4wd, ali sam malo pristrasan jer volim zadnjaka a ove maske bas to i traze po meni... Naravno to bi bilo jako zanimljivo na nekoj rally stazi...

Meni je RC rally stvarno super, em se izvozas em se istrcis... To oblepljivanje je verovatno zastita od grebanja, vode, prasine i sl. jer vozaju po svakakvim terenima ko i u pravom rally-ju, a imaju i sampionat i veoma mastovito prave staze... Ako budem uspeo da nabavim neku rally sasiju pokusacu i neku stazu da napravim...

Jel ove maske kupujes farbane ili ti farbas?

Offline Punto Abarth

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 76
Re: Punto Abarth's koleksn
« Reply #8 on: July 05, 2011, 11:40:52 AM »
maske se kupuju providne. Ove moje su farbane airbrush-om, a inace kupis sprejic boje i to je to.
« Last Edit: July 05, 2011, 11:50:44 AM by Punto Abarth »
koliko god da ga istreses, zadnja kap mora pasti u gace

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Punto Abarth's koleksn
« Reply #9 on: July 05, 2011, 11:56:32 AM »
Da se malo ukljucim, neki dan mi je stigla Subaru maska za Tamiyu TT01. Interesuje me postoji li neka boja kojom se moze farbati a da nije specijalni sprej za polikarbonat. Pitam zato sto kada sam jednu masku ofarbao obicnim sprejem iz radnje, nije izdrzala ni par dana, boja odmah puca i ljuspa se prilikom prvog udarca. BTW, i lancia i BMW su superiska.

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Punto Abarth's koleksn
« Reply #10 on: July 05, 2011, 12:04:48 PM »
Da se malo ukljucim, neki dan mi je stigla Subaru maska za Tamiyu TT01. Interesuje me postoji li neka boja kojom se moze farbati a da nije specijalni sprej za polikarbonat. Pitam zato sto kada sam jednu masku ofarbao obicnim sprejem iz radnje, nije izdrzala ni par dana, boja odmah puca i ljuspa se prilikom prvog udarca. BTW, i lancia i BMW su superiska.

Ja sam pre neki dan ofarbao jednu masku sa obicnim metalik sprejem, neki kao italijanski... Uvijao sam, savijao i za sad ne puca... A posto sam imao problem sa losim sprejem pri farbanju iznutra, sa ovim italijanskim sam farbao spolja, sve to lepo izgleda i farba dobro stoji samo sto ce lako da se grebe... Ali ipak mislim da je bolje farbati sa sprejevima za tu namenu... Videcemo sta ce da bude posle prve voznje za koji dan...

Offline Punto Abarth

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 76
Re: Punto Abarth's koleksn
« Reply #11 on: July 05, 2011, 12:27:11 PM »
Da se malo ukljucim, neki dan mi je stigla Subaru maska za Tamiyu TT01.

pa ti mi trebas :D kako si dosao do maske?

Interesuje me postoji li neka boja kojom se moze farbati a da nije specijalni sprej za polikarbonat. Pitam zato sto kada sam jednu masku ofarbao obicnim sprejem iz radnje, nije izdrzala ni par dana, boja odmah puca i ljuspa se prilikom prvog udarca.

ima li ta boja bazu (primer) u sebi?
koliko god da ga istreses, zadnja kap mora pasti u gace

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Punto Abarth's koleksn
« Reply #12 on: July 06, 2011, 12:49:13 PM »
Maske sam narucio iz www.r2hobbies.com
Najbolji izbor djelova za tamiyu ti je na http://www.etamiya.com/
Sto se farbanja tice ja sam probao i spolja i iznutra, ali sve se to skida, jer udarci su neminovni.
Jedino sto valja to su polikarbonatne boje, original maska koja je dosla sa HBX Bonzer-om, polse tri godine jos je neogrebana, iako je sva izlupana.
Original sprejeve mozes da narucis u Lindingeru i Schweighoferu, to su boje koje su fleksibilne i ne pucaju, jako se drze za polikarbonat.
Podloge nema , jer se maske farbaju iznutra.
Imas dosta o farbanju maski na youtube, samo ukucaj u search "1/10 lexan painting"

Offline Punto Abarth

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 76
Re: Punto Abarth's koleksn
« Reply #13 on: July 11, 2011, 02:45:29 PM »
podloge nije da nema, vec je zamesana u boju

sad mi se vozi neki ozbiljniji truggy, nesto sa vecim tockovima i vecim klirensom :) Oba ova svoja sam vec fino izgrebao odozdo, jerbo svaki maaalo jaci skok znaci pljas na sasiju. A nisu videli ni 20ak voznji
koliko god da ga istreses, zadnja kap mora pasti u gace

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Punto Abarth's koleksn
« Reply #14 on: July 11, 2011, 05:34:38 PM »
pozdrav za kolegu i dobro dosao na forum :)

...vidim da konacno prosla registracija ;)