Author Topic: Traxxas E-Maxx 3906 Brushless  (Read 6775 times)

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Traxxas E-Maxx 3906 Brushless
« on: August 10, 2011, 10:16:09 AM »
Evo i ja da predstavim svoj model...
Kupio sam ga kao polovnog - komplet sasiju sa dosta rezernih delova, ubacio Turnigy Track Star motor i ESC... Sta reci ide kao blesav i ja sam prezadovoljan.

Evo i malo slika...








I video...
http://www.youtube.com/user/vladasimon#p/u/0/-OzCBoZUNrg

Za model i video se zahvaljujem drugarima i clanovima ovog foruma!
« Last Edit: August 10, 2011, 10:22:12 AM by mantagt »

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Traxxas E-Maxx 3906 Brushless
« Reply #1 on: August 10, 2011, 01:09:39 PM »
Lepo, lepo nego daj malo vise detalja po pitanju komponenti i prenosnog odnosa. Znaci ako bi mogao tacno koji motor i kontroler si koristio, koje baterije i koji si prensni odnos izabrao i zasto.

Ovo te sve pitam jer tek sa svim tim informacijama je predstavljanje modela potpuno i tako olaksavas drugima koji bi se eventualno odlucili za modifikaciju.

Moje iskustvo sa monsterima je da ako imaju previse snage su prakticno ne upotrebljivi. I ja sam uzeo isti motor kao i ti za Kyosho Mad Force VE i predstavicu ga cim mi stignu neki delovi pa da onda sve montiram.

poz

Veljko

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Traxxas E-Maxx 3906 Brushless
« Reply #2 on: August 10, 2011, 03:52:13 PM »
Odlican model, nek te doro sluzi i da se puno naigras ;)

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Traxxas E-Maxx 3906 Brushless
« Reply #3 on: August 10, 2011, 11:38:12 PM »
Magic u pravu si!

E sad sto se prenosnog odnosa tice ne znam koji je, tj. menjac (manuelni 2 brzine) kao i diferencijali su stock, pinion je 19t, spur je 68t... Imam i pinion-e od 21,17 i 13t, pa cu probati i njih...

Sto se elektronike tice komponente su sledece:
motor:        http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14632
esc:           http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14635
prog. card:  http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14631
baterije:      http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__11613__Turnigy_5000mAh_2S1P_7.4v_30C_hardcase_pack.html

Na klipu sa predhodnog posta su 2 x 3s 2200mah paralelno vezane i esc podesen na medium...

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Traxxas E-Maxx 3906 Brushless
« Reply #4 on: August 10, 2011, 11:39:43 PM »
Odlican model, nek te doro sluzi i da se puno naigras ;)

Hvala druze, trx je stvarno super i bas sam zadovoljan. Jednostavan je i za rasturanje i servisiranje, a delovi nisu skupi...

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: Traxxas E-Maxx 3906 Brushless
« Reply #5 on: August 10, 2011, 11:46:41 PM »
Interesantan autic.Mozda se i odlucim za kupovinu takvog modela.Praticu tvoju temu pa cemo videti kakvi su utisci na dalje.Pozdrav i lepo da se navozis svojim autom.

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Traxxas E-Maxx 3906 Brushless
« Reply #6 on: August 11, 2011, 12:16:55 AM »

E sad sto se prenosnog odnosa tice ne znam koji je, tj. menjac (manuelni 2 brzine) kao i diferencijali su stock, pinion je 19t, spur je 68t... Imam i pinion-e od 21,17 i 13t, pa cu probati i njih...


S obzirom da taj motor ima 2560kV veruj mi da bi i sa 2S baterijom isao jako dobro! Ja sam Mad Force VE dobio sa motorm od 2000kV, koji je manjeg precnika od tog i samim tim ima i manji obrtni moment, i to je islo vise nego pristojno, dizao se svakako na zadnje tockove. Ideja mi je da ce sa ovim motorom ici barem 25% bolje jer je za toliko i kV veci a necu menjati originalni prenosni odnos. Gubitak obrtnog momenta, kojeg je inace bilo u izobilju, ce biti nadoknadjen vecim precnikom novog motora.

Ako ti se bas svidja kako ide na 4S samo vodi racuna o temperaturi motora, spoljna nikako ne bi smela da predje 60C, idealno oko 50C, u suprotnom smanjuj pinion! Javi ako mozes neka merenja po pitanju temperature. Nemoj gubiti iz vida da ce struja koju ce ti dati baterije od 5000mAh biti dramaticno drugacija, veca od struje sa prethodnim baterijama, samim tim i vise A kao i povecana radna temperatura.

poz
« Last Edit: August 11, 2011, 12:19:09 AM by magic »
Veljko

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Traxxas E-Maxx 3906 Brushless
« Reply #7 on: August 11, 2011, 12:54:22 AM »

E sad sto se prenosnog odnosa tice ne znam koji je, tj. menjac (manuelni 2 brzine) kao i diferencijali su stock, pinion je 19t, spur je 68t... Imam i pinion-e od 21,17 i 13t, pa cu probati i njih...


S obzirom da taj motor ima 2560kV veruj mi da bi i sa 2S baterijom isao jako dobro! Ja sam Mad Force VE dobio sa motorm od 2000kV, koji je manjeg precnika od tog i samim tim ima i manji obrtni moment, i to je islo vise nego pristojno, dizao se svakako na zadnje tockove. Ideja mi je da ce sa ovim motorom ici barem 25% bolje jer je za toliko i kV veci a necu menjati originalni prenosni odnos. Gubitak obrtnog momenta, kojeg je inace bilo u izobilju, ce biti nadoknadjen vecim precnikom novog motora.

Ako ti se bas svidja kako ide na 4S samo vodi racuna o temperaturi motora, spoljna nikako ne bi smela da predje 60C, idealno oko 50C, u suprotnom smanjuj pinion! Javi ako mozes neka merenja po pitanju temperature. Nemoj gubiti iz vida da ce struja koju ce ti dati baterije od 5000mAh biti dramaticno drugacija, veca od struje sa prethodnim baterijama, samim tim i vise A kao i povecana radna temperatura.

poz

I ide na 2s jako dobro, propinje se na zadnjaka i upravljivost mu je odlicna, a motor jedva mlak... Probao sam i na 4s ranije, a i sa ovim turnigy i ide ko nenormalan, motor se na 4s greje ali nista strasno (na 30+ stepeni napolju), a malopre na dosta nizoj temperaturi na 4s je bio jedva topao... Nemam cime da merim temperaturu motora, ali mislim da i najtopliji sa silnim maltretiranjem nije bio preko 60 stepeni.

Sto se pinion-a tice sigurno ce ici manji, bar 17t jer je sa ovim od 19t na 4s previse sasav...

Sto se motora tice on je stvarno mocan, ima dosta snage i obrtng momenta... Mozda je i prejak za ovi sasiju...

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Traxxas E-Maxx 3906 Brushless
« Reply #8 on: August 11, 2011, 12:57:10 AM »
Evo i jedan klip, proba sa novim Turnigy baterijama 2 x 2s 5000mah paralelno... Nista posebno, dvoriste varijanta...

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Traxxas E-Maxx 3906 Brushless
« Reply #9 on: August 11, 2011, 01:05:23 AM »
Interesantan autic.Mozda se i odlucim za kupovinu takvog modela.Praticu tvoju temu pa cemo videti kakvi su utisci na dalje.Pozdrav i lepo da se navozis svojim autom.

Hvala i ti takodje lepo da se navozas sa lst2 i ostalim tvojim modelima!

Utisci su skroz pozitivni i za sad sam bas zadovoljan... Jedina mana, za sad, su poluosovine. Mada mislim da sam i to resio, ali videcemo kako ce to da se pokaze...

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Traxxas E-Maxx 3906 Brushless
« Reply #10 on: August 11, 2011, 10:16:22 AM »
Trx sa novim baterijama koje zbog nosaca motora ne mogu normalno da legnu u leziste, pa sam ih stavio na kant dok ne namontiram nosac za jedan motor (trenutno je za dva motora). Posto mu je sasija malena i tesna razmisljam o kupovini "long wheelbase" sasije, tako bi dobio i mesto i stabilnost...


I proba rasvete... Za sad je samo prilepljena sa trakom i ceka novu masku jer sam ovu razbucao...


Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: Traxxas E-Maxx 3906 Brushless
« Reply #11 on: August 11, 2011, 06:01:56 PM »
Koliiko vremenski mozes da vozis sa tim baterijama, neka normalna voznja?

Jel si rasvetu povezao na posebni kanal ili imas ono on/off?
Pozdrav

Offline nectar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 14
Re: Traxxas E-Maxx 3906 Brushless
« Reply #12 on: August 11, 2011, 06:16:41 PM »

I proba rasvete... Za sad je samo prilepljena sa trakom i ceka novu masku jer sam ovu razbucao...




Super su svetla. Vidim da imas i zadnje pozicije. Moze nesto vise informacija o osvetljenju? Mozda i neka slika "po danu", kada nisu ukljucene.

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Traxxas E-Maxx 3906 Brushless
« Reply #13 on: August 11, 2011, 06:36:39 PM »
Koliiko vremenski mozes da vozis sa tim baterijama, neka normalna voznja?

Jel si rasvetu povezao na posebni kanal ili imas ono on/off?
Pozdrav

Juce sam vozao oko pola sata mesano i jos ima struje i moze jos sigurno 10tak minuta, a mozda i vise...

Rasveta je vezana na posebnu bateriju od 4.8v i u mraku bas dobro svetli i osvetljava, inace ove diode rade na 4.8 do 6v...

To su ove: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=17897

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Traxxas E-Maxx 3906 Brushless
« Reply #14 on: August 11, 2011, 06:42:51 PM »
Super su svetla. Vidim da imas i zadnje pozicije. Moze nesto vise informacija o osvetljenju? Mozda i neka slika "po danu", kada nisu ukljucene.

Info na linku sa predhodnog posta, a slika ne moze jer je zasad prikaceno trakom i ne izgleda lepo... Kad budu ugradjene kako valja bice i slika...