Author Topic: LRP MOTORI  (Read 7296 times)

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: LRP MOTORI
« Reply #15 on: August 27, 2011, 01:07:54 PM »
Ok.Nisam te onda lepo shvatio.Sad kapiram.Pozdrav ()-()

Offline Vox

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: LRP MOTORI
« Reply #16 on: August 27, 2011, 04:35:12 PM »
Sto se tice Vapora, ja sam vozilom zadovoljan, ali sam ja moj i malo upgrade-ovo, alu delovi vesanja, malo bolje kocnice,
..... sve sta nudi katalog.  Auto ide bas dobro sa postojecim motorom, i ja posle svake voznje ocistim ceo auto, naravno ne skidam motor svaki put.
Sto kaze Bigneda, mislim da im motori nisu na najvisem nivou kvaliteta i za razliku od Kyosovih motora, ovi traze dosta vremena
da ih nastelujes, jako malo toleranciju motor ima izmedju momenta kada dobro radi i kada stuca ili uopste ne mozes da ga upalis ili........
Ono sto sam primetio je da poprilicno trosi  :(, ako se vozi u malo jacem rezimu. Inace, na samom autu, dosta delova mora da se prilepi super lepkom,
jer od vibracija hoce da se rasafe. Znam da to mora manje vise na svim, ali imam i Kineza HSP Monstera 1:10 koji radi kao sat  ;), nista mu se jos nije lose desilo,
a ide kao lud i sa njim se uopste nisam namucio, kao sa  Vaporom u pocetku, dok nisam provalio sve fazone.
Hocu da kupim taj LRP motor, bas zbog kvaliteta i trajnosti, a Ansmann ga preporucuje kao alternativiu.

Bignedi hvala na savetima!!!! :)

Sta je po vasem misljenju najbolje po kvalitetu u toj klasi 1:8 nitro?

Offline Vox

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: LRP MOTORI
« Reply #17 on: August 27, 2011, 04:41:46 PM »
....i jos ima jedna dobra stvar, sto bilo sta da se slomije na Vaporu, delovi ima da se kupe kod
Vuka u NS, stizu za dan, i jeftiniji su nego preko. Ja sam imao dva-tri loma, i porucim, stize odmah.

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: LRP MOTORI
« Reply #18 on: August 27, 2011, 09:46:39 PM »
@Vox

...sto se kvaliteta tice to je prica bez kraja i svako ce hvaliti svoju fabriku ali ajde ja koji sam Kyosho fan da pokusam da budem objektivan i realan bar po tom pitanju :)

Najbolji kvalitet je zastupljen kod vecine poznatih fabrika i relativno podjednako rasporedjen kroz sve njihove modele, pa tako recimo u klasi Buggy 1/8 nitro trenutno se moze birati izmedju, Kyosho, HPI, Team Losi, Team Asociated, Mugen, Hot Bodies... i sta god da izaberete budite sigurni da niste pogresili sto se kvaliteta tice, pojedini delovi su razlicitog kvaliteta ali generalno gledano svi modeli u celosti su na kraju podjednaki ! (da pojasnim: recimo jedna firma ima najjace diferencijale ali zato malo slabije poluosovine, druga je poznata po poluosovinama a slabija po kvalitetu metalnih delova vesanja itd...) Sve su to nijanse u ovoj top klasi fabrika.

Malo manji kvalitet i isto tako srazmerno manju cenu imaju fabrike tipa: LRP, Ofna, Thunder Tiger, HO BAO....

Opet ispod toga: Ansmann, Nanda i ostali 'kinezi'...

Moze tu da bude diskusija i bas ovakvom sortiranju ali necu ulaziti u dalju raspravu, ovo je na brzinu i po mom sopstvenom nahodjenju i iskustvu...

Mnogo sam puta ponavljao i opet cu, nije toliko bitno uzeti bas NAJKVALITETNIJI model vec model za koji se najlakse i najpovoljnije mogu naci delovi a da je realno najispaltiviji.

SVAKI model se kvari i zahteva redovno odrzavanje, neki manje neki vise, ali bez delova lako dostupnih vise ce te uzivati u njegovom razgledanju na polici ili u podrumu nego voznji !

« Last Edit: August 27, 2011, 09:49:59 PM by Bigneda »

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: LRP MOTORI
« Reply #19 on: August 27, 2011, 10:03:03 PM »
@Vox

...sto se kvaliteta tice to je prica bez kraja i svako ce hvaliti svoju fabriku ali ajde ja koji sam Kyosho fan da pokusam da budem objektivan i realan bar po tom pitanju :)

Najbolji kvalitet je zastupljen kod vecine poznatih fabrika i relativno podjednako rasporedjen kroz sve njihove modele, pa tako recimo u klasi Buggy 1/8 nitro trenutno se moze birati izmedju, Kyosho, HPI, Team Losi, Team Asociated, Mugen, Hot Bodies... i sta god da izaberete budite sigurni da niste pogresili sto se kvaliteta tice, pojedini delovi su razlicitog kvaliteta ali generalno gledano svi modeli u celosti su na kraju podjednaki ! (da pojasnim: recimo jedna firma ima najjace diferencijale ali zato malo slabije poluosovine, druga je poznata po poluosovinama a slabija po kvalitetu metalnih delova vesanja itd...) Sve su to nijanse u ovoj top klasi fabrika.

Malo manji kvalitet i isto tako srazmerno manju cenu imaju fabrike tipa: LRP, Ofna, Thunder Tiger, HO BAO....

Opet ispod toga: Ansmann, Nanda i ostali 'kinezi'...

Moze tu da bude diskusija i bas ovakvom sortiranju ali necu ulaziti u dalju raspravu, ovo je na brzinu i po mom sopstvenom nahodjenju i iskustvu...

Mnogo sam puta ponavljao i opet cu, nije toliko bitno uzeti bas NAJKVALITETNIJI model vec model za koji se najlakse i najpovoljnije mogu naci delovi a da je realno najispaltiviji.

SVAKI model se kvari i zahteva redovno odrzavanje, neki manje neki vise, ali bez delova lako dostupnih vise ce te uzivati u njegovom razgledanju na polici ili u podrumu nego voznji !



 :)aplauz

poz
Veljko

Offline Vox

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: LRP MOTORI
« Reply #20 on: August 28, 2011, 12:19:20 AM »
Apsolutno se slazem sa tobom, nabrojani branad-ovi su zaista najbolji, zato je izmedju ostalog i zanimljiv ovaj hobi,
uvek saznas nesto novo, a i zanimljivo je puniti garazu.
Naravno, koliko para toliko muzike!!!! :)

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: LRP MOTORI
« Reply #21 on: August 28, 2011, 03:19:04 PM »
Okaci ako te ne mrzi koju sliku tvog vapora da vidimo kako sve to izgleda?!Pozdrav

Offline avast

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re: LRP MOTORI
« Reply #22 on: August 28, 2011, 04:10:26 PM »
Dobar predlog.Cekamo slike! ;namig

Offline Vox

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: LRP MOTORI
« Reply #23 on: August 28, 2011, 04:44:37 PM »
Hocu, samo malo da ga operem i sredim posle danasnje voznje po Galovici.
Bilo je mucenja oko motora, ali je Bigneda pomogao oko stelovanja istog tako da smo se danas dosta navozali.
Kacim slike ovih dana.

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: LRP MOTORI
« Reply #24 on: August 28, 2011, 06:31:37 PM »
Ok.Kako se pokazao model pored drugih autica?