Author Topic: LRP MOTORI  (Read 7297 times)

Offline Vox

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
LRP MOTORI
« on: August 26, 2011, 11:15:06 AM »
Kolege, ima li neko iskustva sa LRP motorima, kakvog su kvaliteta?
Imam Ansmann Vapora sa motorom 4,6ccm, pa razmisljam da stavim ovaj motor,
a da postojeci stavim u neki drugi projekat, nekog Monstera 1:8.

http://www.der-schweighofer.at/en/product/64924/motor_z.28_spec3_seilzug_8_und_1_kanal_3_89ps

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: LRP MOTORI
« Reply #1 on: August 26, 2011, 01:56:10 PM »
Dobri motori, ustvari jako dobri za tu cenu !

Po mom misljenju daleko najbolji odnos cena kvalitet uz dobru dostupnost delova kod nas, neces pogresiti ako uzmes. Ja konkretno ima 3-4 njihova motora i jos 2 je kolega uzeo za njegov truggy. Prvi je izdrzao 2-3 godine uz apsolutno nikakvo odrzavanje a drugi radi odlicno vec godinu dana :)

Takodje dobri motori u toj zapremini su Axial, pa pogledaj malo i njih ako te zanimaju...

Offline Vox

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: LRP MOTORI
« Reply #2 on: August 26, 2011, 02:10:14 PM »
Hvala matori, a gde ste ih kupovali!?
Mozda u septembru budem isao u Austriju, pa bih svratio u Svaj.

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: LRP MOTORI
« Reply #3 on: August 26, 2011, 06:24:12 PM »
Pa austrija i Nemacka ali sam ih zadnji put video i u Budimpesti u nekoj od onih radnji ;)

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: LRP MOTORI
« Reply #4 on: August 26, 2011, 09:25:05 PM »
Dobri motori, ustvari jako dobri za tu cenu !

Po mom misljenju daleko najbolji odnos cena kvalitet uz dobru dostupnost delova kod nas, neces pogresiti ako uzmes. Ja konkretno ima 3-4 njihova motora i jos 2 je kolega uzeo za njegov truggy. Prvi je izdrzao 2-3 godine uz apsolutno nikakvo odrzavanje a drugi radi odlicno vec godinu dana


U koje konkretno modele si ugradjivao taj motor?

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: LRP MOTORI
« Reply #5 on: August 26, 2011, 10:20:40 PM »
Inferno 7.5, kanai 2, Inferno 777, Inferno ST, Inferno GT

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: LRP MOTORI
« Reply #6 on: August 26, 2011, 10:29:00 PM »
I kazes da se pokazali odlicno?! mmmm Mozda i nabavim neki u skorije vreme cisto da stoji u rezervi.
« Last Edit: August 26, 2011, 10:57:08 PM by alpha »

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: LRP MOTORI
« Reply #7 on: August 26, 2011, 10:37:43 PM »
za te pare su odlicni, samo moras imati u vidu da za njihovo postavljanje na neke fabricke motore (recimo kyosho) moras uzeti nosac motora, i kompletan auspuh sa izduvnom granom, mada sama rezonantna cev moze ostati ali izduvna grana se mora uzeti za LRP odnosno drugi standard (koji uglavnom 90% motora koristi)

Offline Vox

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: LRP MOTORI
« Reply #8 on: August 26, 2011, 11:15:01 PM »
Ja konkretno cu da ga stavim na Ansmann Vapor-a, a cak sam na nekim mestima na netu
i procitao da ga Ansmann preporucuje kao alternativu, konkretno model koji sam gore stavio.
Ima vise konja i brze se vrti. Moze da bude zanamljivo, a i nije preterano skupo, a eto i potvrde o kvalitetu.

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: LRP MOTORI
« Reply #9 on: August 26, 2011, 11:31:00 PM »
Koliko si zadovoljan tim modelom?Ja sam hteo da ga kupim ranije ali sam na preporuku nekih kolega uzeo drugi auto.Bas me zanima kakve utiske nosis sa tim modelom!!

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: LRP MOTORI
« Reply #10 on: August 27, 2011, 12:55:08 AM »
...ansmann nema svoje motore vec koristi motore drugih firmi, uglavnom Force motore odnosno Ofna. Uglavnom zamene ili prefarbaju hladnjak na glavi motora i to prodaju kao svoje, problem nastaje kad se recimo potrazi neki deo za ansmann-ov motor, ako se to trazi preko njihovih kataloskih brojeva nude iskljucivo komplete delova a retko samo po jedan tako da svaka popravka-prepravka kosta priblizno kao nov motor. Primera radi ako se potrazi novi klip cilindar ili kljipnjaca ili bilo koji manji deo u tom sistemu dobija se ponuda iskljucivo za ceo set, klipnjaca-klip-cilindar i kosta oko 80-90% cene novog motora. A ako se to isto potrazi iz kataloga recimo Ofne iloi Force-a moze se kupiti svaki deo pojedinacno :) i cene su u razumnom opsegu za taj tip delova ;) ...eto ako nekom bude zatrebalo mali tip kako proci jeftinije !

Inace kvalitet samih delova i motora je JAKO los za taj cenovni rang ali ruku na srce to i treba ocekivati od najeftinijih firmi...

Ansmanonn-ova .28-ca se moze naci za oko 100eu ali bih uvek pre uzeo LRP za 20-30% jer sam siguran da je bar duplo bolji i kvalitetniji !

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: LRP MOTORI
« Reply #11 on: August 27, 2011, 01:31:04 AM »
Nije li to slucaj i sa kyoshovim modelima ili gresim?Mislim na motore i delove! mmmm

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: LRP MOTORI
« Reply #12 on: August 27, 2011, 02:00:10 AM »
u kom smislu ?

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: LRP MOTORI
« Reply #13 on: August 27, 2011, 02:11:08 AM »
Pa to ako ti pukne klipnjaca da moras i cilindar uzeti u kompletu i da je malo jeftinije od celog motora npr.Ne mislim na kvalitet istih jer je kyosho za dve klase iznad ansmann modela!

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: LRP MOTORI
« Reply #14 on: August 27, 2011, 01:05:44 PM »
Pa kod kyosho-a ne moras uzeti ceo komplet, ali ako je kao u tvom slucaju OSTECEN i klip onda bi trebalo ! Da ti kojim slucajem treba samo osigurac koji drzi bolcn u maloj pesnici na klipnjaci mogao bi se samo on poruciti ! :) ...dok kod ansmanna bi morao ili da ga napravis sam ili uzmes ceo komplet cilindar, klip, klipnjaca i svi sto ide uz to ! :-)