Author Topic: Moj vozni park  (Read 15224 times)

Offline rubiroza

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 123
Re: Moj vozni park
« Reply #15 on: September 30, 2011, 05:56:35 PM »
Juce sam bio u Novom Sadu i, naravno, svratio do Extreme Toys-a. Uzeo sam jedinu masku koju su imali, a sa kojom Stampede moze da izgleda nize i "spustenije".

Nisam imao velikih problema u prepravljanju nosaca za novu masku. Inace, maska je od Ansmann Macnum-a.

Evo i slika:



Offline Sleser

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 89
Re: Moj vozni park
« Reply #16 on: September 30, 2011, 08:42:29 PM »
Ovo i ne izgleda lose :)aplauz


Offline divian

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 125
  • Imaš mašinu? Možeš da zarađuješ!
    • Poljoprivredne mašine

Offline rubiroza

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 123
Re: Moj vozni park
« Reply #19 on: October 09, 2011, 05:42:19 PM »
Uz Stampede sam dobio i wheelie bar, ali sam ga skinuo jer jos uvek nemam 3S bateriju sa kojom moze da se popne na zadnje tockove.

« Last Edit: October 09, 2011, 05:44:53 PM by rubiroza »

Offline divian

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 125
  • Imaš mašinu? Možeš da zarađuješ!
    • Poljoprivredne mašine
Re: Moj vozni park
« Reply #20 on: October 11, 2011, 12:35:51 PM »
Hmm, ja dok sam imao moj stampede sa pogonom na zadnje tockove i obicnom NIMH baterijom znao je da prevrce i da ide na zadnjim tockovima.
Mada je kod mene motor bio postavljen dole nazad, a kod tebe je raspored tezine drugaciji.

Offline divian

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 125
  • Imaš mašinu? Možeš da zarađuješ!
    • Poljoprivredne mašine
Re: Moj vozni park
« Reply #21 on: October 11, 2011, 12:37:03 PM »
Kad budes nabavio 3S, bas me zanima da li ces moci raditi ovako nesto>
 backflipove :D

Offline rubiroza

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 123
Re: Moj vozni park
« Reply #22 on: October 12, 2011, 06:31:36 PM »
Kad budes nabavio 3S, bas me zanima da li ces moci raditi ovako nesto
backflipove :D


Ako se ne varam, ovde su spakovane 2 x 3S baterije.

Offline rubiroza

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 123
Re: Moj vozni park
« Reply #23 on: October 12, 2011, 06:41:56 PM »
Burazer pre nekoliko nedelja uzeo polovni Blaze za brushless motorom 9T 4300kV, ali nece da ga vozi dok ne uzme 3S bateriju.

Danas sam ga izvezao i isprobao sa 2S baterijom. Ide savrseno. Motor se u opste ne greje, iako sam ga vozio pod punim gasom dok se baterija nije ispraznila.
Mogu samo da zamislim kako ce ici na 11.1V  (:sok:)

Iskoristio sam poslednju priliku za (photograf), a onda sam zbrisao jer je pocela sitno da pada kisa.

« Last Edit: October 12, 2011, 06:45:29 PM by rubiroza »

Offline rubiroza

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 123
Re: Moj vozni park
« Reply #24 on: October 24, 2011, 06:26:41 PM »
U ocekivanju jace 3S baterije, preko ovog foruma kupljena Rhino 3S 2350mAh 25C baterija za probu.


Offline rubiroza

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 123
Re: Moj vozni park
« Reply #25 on: October 24, 2011, 06:38:22 PM »
Blaze je brutalan. Jos uvek smisljamo nacin kako da izmerimo max. brzinu. Ideja je da nekako pricvrstimo navigaciju na auto. Da li neko ima neki bolji predlog?

Ali se pojavio i problem. Posle nekoliko minuta voznje punom brzinom motor je bio prilicno vruc, iako je duvala hladna kosava. Nemam uredjaj za merenje temperature, ali prste nisam mogao da drzim na motoru duze od 10ak sekundi. Da li neko mozda ima hladnjak na prodaju? U pitanju je EZ-RUN Brushless Motor 9T 4300Kv (standardni 540 motor).

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7195

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Moj vozni park
« Reply #26 on: October 24, 2011, 06:52:09 PM »
Ja mislim da sam ti vec odgovorio u privatnoj poruci da na taj motor ne stavljas 3S iako to specifikacija dozvoljava, to je jednostavno previse obrtaja i motor ce trajati jako kratko. A ako jos nisi ni prenos skratio onda ce trajati jos krace. Ako po ovoj spoljnoj temperaturi nisi mogao da drzis prste na njemu onda bi da si ovo uradio samo pre mesec dana sada imao spaljeni motor! A ni baterija nece dugo trajati.

Ja stvarno ne razumem da skoro niko ne zeli da makar malo nauci/razume problematiku elektro motora i sta je to kV i kakav treba da bude prenosni odnos  i da u poslednje vreme ima samo pitanja tipa a kako bi isao na 3,4,5,6S ???

Sve to nema blage veze sa zivotom, no svako neka se igra kako hoce sa svojim parama  4e

poz
« Last Edit: October 24, 2011, 06:54:06 PM by magic »
Veljko

Offline rubiroza

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 123
Re: Moj vozni park
« Reply #27 on: October 24, 2011, 07:33:07 PM »
@ magic

Ja ti se jos jednom zahvaljujem na pomoci preko privatne poruke. Ovo je copy-paste te poruke:

"Po meni je 4300kV visoko za 3S zazto sto bi se motor vrteo na skoro 50.000 obrtaja a to je bez obzira na prenos previse. Znaci ne preostaje nista drugo nego da povecas mali zupcanik ili smanis veliki, koliko to nemogu da tri kazem jer ne znam kolika je ukupna redukcija u tvom prenosu. Ja bih poceo tako sto bih povecao mali za 2, znavi na 19 pa merio temp. pa ko je ispod 50C, onda jos +2. Kada sa ovom spoljnom temperaturom (+15C) stignes do 60C na motoru to je to."



Motor se, kao i sto sam kazes, vrti u okviru dozvoljenih specifikacija.
Kako drugacije mogu da vidim da li je gearing dobar i da li treba da se menja pinion ili ne osim ako auto ne izvezen na stazu i ne provozam ga? Ujedno hocu da mu stavim i hladnjak na motor jer on moze samo da pomogne, nikako da odmogne. Dacu sve od sebe da sto pre nadjem neki infra crveni merac temeprature. Drzim se onoga sto si mi napisao u privatnoj porukici da temperatura ne prelazi 60C. Ne verujem da bi mogao da 10 sekundi drzim ruku na motoru koji je toliko vruc.

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Moj vozni park
« Reply #28 on: October 24, 2011, 10:49:03 PM »
bolje ici na moment i snagu motora dodajuci zube u prenosu nego volit sa jacim baterijama :)

Za merenje koristi bilo koji mobilni koji ima gps, svaki ima i softver za merenje brzine i jos par stvari korisne za putovanje ali ono sto nama uglavnom treba je maximalna brzina ;)

Znaci pricvrstis mobilni za model i nadjes dovoljno veliki i prazan parking, OBRATI paznju prilikom skretanja i kocenja budi jako nezan posto je sa mobilnim JAKO poremeceno teziste modela i verovatno ce se lako prevrtati ! ! !

Offline rubiroza

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 123
Re: Moj vozni park
« Reply #29 on: October 27, 2011, 09:10:08 AM »
Zahvaljujuci Veljku (Magic), motor je dobio hladjenje.
Savrseno je legao na motor. Kao da je pravljen po meri.

Evo i slike:





Sledeci zadatak:

- merenje max brzine uz igranje sa brojem zupcanika na pinion-u i obaveznim merenjem temperature motora i esc-a.
« Last Edit: October 27, 2011, 09:16:58 AM by rubiroza »