Author Topic: Kyosho INFERNO VE Race Spec  (Read 9449 times)

Offline Uzice

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Kyosho INFERNO VE Race Spec
« on: November 05, 2011, 03:14:33 AM »
Kao sto vec pomenuh, umesto Ultime SC, za malo vise para sam uzeo ovaj model i sa njim usao u svet elektricnih Off Road automobila.



Koliko sam shvatio od modela VE se razlikuje samo u stanici, ovaj se dobija sa Syncro KT-201 na 2.4 GHz.

Tek se upoznajem sa ovom vrstom igracaka pa mi je malo nije jasno zasto je prednji trap ovoliko "otvoren"  mmmm:





Posle prve voznje i dva petominutna trazenja matica tocka  :sljus, naucio sam da ih treba povremeno dobro dotegnuti.
Ono sto mi se u startu nije svidelo su plasticni amortizeri sa kojima imam lose iskustvo sa 1/10 PureTen GP Fazer-a i njih cu ubrzo zameniti.



Juce sam imao prvu ozbiljnu voznju, smracilo se ranije pa nisam ispraznio dve baterije 2S, 3300(i dalje mi nije jasno zasto nisam uzeo 4000 ili 5000) a vozio sam preko pola sata i odusevljen sam koliko je upravljiv.

Evo ga prljav:



Na stazi je bilo previse kamenja pa se posle lansiranja od sigurno metar u visinu i xyz valjaka oko svih osa, docekao na jedan tocak,



Ni to mi se nije svidelo kada sam uzeo model, felne nisu pune pa ako neko ima kvalitetnijih guma sa punim felnama za 1/8 rado bi kupio nekoliko kompleta jer kako sam krenuo, trebace mi.

Sve u svemu, odusevljen sam kako ide i koliko se lako vozi. Mislim da nisam pogresio u izboru a imam i cime da se zanimam jer cu ga sigurno malo poboljsati.



Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Kyosho INFERNO VE Race Spec
« Reply #1 on: November 05, 2011, 04:39:26 PM »
Cestitke na kupovini, razlika nije SAMO u stanici ima MNOGO toga sto je kod Race spec poboljsano u odnosu na osnovni Inferno VE.
U uputstvu proveri setovanja trapa ali ta otvorenost prednjih i zatvorenost zadnjih je neophodna da bi model bio stabilan i upravljiv !

Matice se kao i ostali srafovi na modelu STALNO dotezu ;)

Offline Uzice

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Kyosho INFERNO VE Race Spec
« Reply #2 on: November 05, 2011, 07:00:49 PM »
Hvala na cestitkama, proverio sam i tacno je u mikromilimetar ;namig.
Danas smo na Zlatiboru vozili moj Kyosho i T2M Black Pirate. Moram da priznam da je ovaj drugi malo brzi na pravcu, verovatno zbog malo jaceg motora a mozda sto su mi baterije bile skoro prazne kada smo uporedili brzinu. Medjutim kada treba da se skrene, skoci ili bilo sta drugo, razlika je neverovatna. Ovaj Inferno VE kao da je odrastao na livadi na kojoj smo vozili. Sta ti je Japanac.

Upravo krecem za BG pa sutra vozimo zajedno.

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Kyosho INFERNO VE Race Spec
« Reply #3 on: November 05, 2011, 11:42:24 PM »
Sretan put pa se vidimo...

Sto se tice brzine ona zavisi iskljucivo od prenosnog odnosa kod ovih modela, ili je kod kyosho-a kraci ili je KV (ne snaga vec samo brzina motora na radnom naponu) veci kod tog kineza pa je zato brzi...

Ja sam kod mog Kyoshoa dodao 2 zuba na motoru i razlika je drasticna, snage ima a OSETNO je brzi na pravcu.

Offline CweLe

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 79
Re: Kyosho INFERNO VE Race Spec
« Reply #4 on: November 06, 2011, 09:55:29 PM »
Ho ho ho super izgleda nisam veliki ljubitelj istih ali ovaj mi se svidja :P

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: Kyosho INFERNO VE Race Spec
« Reply #5 on: November 06, 2011, 10:00:33 PM »
Lep model. :)aplauz

Offline Uzice

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Kyosho INFERNO VE Race Spec
« Reply #6 on: November 19, 2011, 01:10:39 PM »
Jedno pitanje za iskusnije.

Na ON-OFF prekidacu ima SET dugme za podesavanje ESC-a. Kako u uputstvu pise, sva fabricka podesavanja mi odgovaraju osim ubrzanja koje je na petom od devet nivoa. Da stelujem ovako iako mi je malo nejasno uputstvo ili da narucim DSB sa kojim je verovatno lakse?   

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Kyosho INFERNO VE Race Spec
« Reply #7 on: November 19, 2011, 01:13:43 PM »
ESC mozes nastelovati jedino putem kartice, ne moze preko stanice. Ja imam karticu za programiranje, nemoj bacati 30E, sledeci put kada dodjes za BG nastelovacemo kako ti se svidja.

poz
Veljko

Offline Uzice

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Kyosho INFERNO VE Race Spec
« Reply #8 on: November 19, 2011, 02:00:43 PM »
Hvala, u ponedeljak sam u BG.  :big smile

Sada pogledah ponovo, kazu da sve sto moze sa Digital Setting Box-om moze i direktno na ESC-u ali se necu igrati.


Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Kyosho INFERNO VE Race Spec
« Reply #9 on: November 19, 2011, 02:04:03 PM »
E pa ti imas novi tip kontrolera! Koju karticu preporucuju za njega? Ja imam 2 tipa ali nisam siguran dali ce pasovati. Daj neki kataloski br.

poz
Veljko

Offline Uzice

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
« Last Edit: November 19, 2011, 02:15:30 PM by Uzice »

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Kyosho INFERNO VE Race Spec
« Reply #11 on: November 19, 2011, 05:37:02 PM »
Ovo je odlicno ! :) ...za razliku od prethodnih SVE se moze podesiti bez kartice na samom kontroleru, savet je da unapred odstampas i odredis redosled radnji i podesavanja koje zelis da promenis, uz malo strpljenja i koncentracije ne vidim sto ne bi mogao sve rucno podesiti...

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Kyosho INFERNO VE Race Spec
« Reply #12 on: November 19, 2011, 06:39:33 PM »
Imam karticu! Pogresno sam kupio i ovu jer je na njoj pisalo da je ZA SVE Orion ESC, sem za moj kontroler sto sam posle nasao, pa sam morao da kupujem jos jednu.

poz
Veljko

Offline Uzice

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Kyosho INFERNO VE Race Spec
« Reply #13 on: November 19, 2011, 07:03:26 PM »
Kupac sam za karticu ako se prodaje. Bolje da je imam za svaki slucaj.
Magic, u BG stvarno dolazim sutra vece i tu sam do ponedeljka popodne. Imam neke novosti u vezi guma pa mi treba par saveta. Ako imas vremena zovem te da ne bi ometao Bigneda jer cuh da ima obaveza.

Offline dejanr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 74
Re: Kyosho INFERNO VE Race Spec
« Reply #14 on: December 03, 2011, 01:26:41 AM »
Ako nije tajna koliko te je izasla masina,i da li ti je stigla poštom ili rodbina?