Author Topic: Da se predstavim  (Read 4656 times)

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Da se predstavim
« on: November 26, 2011, 02:30:04 PM »
Evo i ja da se predstavim, kao novajlija na forumu.
Sad vec "mnogo davno" sam se bavio aviomodelarstvom (pravio sam modele od balze, lipe, presvlacio krila papirom, duvao se nitrolakom  (pijanoo), pravio po gotovim planovima i po svojim sopstvenim jedrilice, kruzne modele i RC modele). U to vreme sam i bio pilot jedrilice ali su me lekari prizemljili  :-[. Onda dosla neka druga vremena i druge obaveze (fakultet, pa posle toga kako vec ide do zene, dece itd - hronicni nedostatak vremena).
Nedavno sam nabavio jednu Cessnu 182 RTF i studiozno se pripremam za prvo i nadam se ucestalo RC letenje. Naravno da su mi apetiti mnogo veliki, tacnije receno nikad nisu ni prestajali. Jednom pilot - uvek pilot.
Stacioniran sam na "novom" Surcinu u kuci koja ima mansardu sa pogledom na aerodromsku pistu :)

U nadi da cu steci nove prijatelje putem ove RC lepotice i lepo se prvoditi sa njom, pozdravljam sve ljude koji su ovde ! A znam da su to sve ljudi dobre volje !

Pera !




PS. Nemam pojma kako da insertujem sliku
« Last Edit: November 26, 2011, 03:04:28 PM by GILE »

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1253
Re: Da se predstavim
« Reply #1 on: November 26, 2011, 02:44:23 PM »
Pero dobrodosao na forum,
Na pravom si mestu, ovde nas je mnogo slicnh tebi. Tvoja mi je prica nesto poznata iz licnog iskustva:big smile
Bice lepog druzenja samo napred i pitaj sve sta te zanima.
A to sto su te tada prizemljili lekari ne znaci da ne mozes opet da letis jedrilice....
U zadnje vremeTrestenik je pravo mesto za to!
Pozdrav Dragan

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Da se predstavim
« Reply #2 on: November 26, 2011, 02:46:29 PM »
Hvala !

Pozdrav

PS. Cuo sam za Trstenik, ali nedostatak vremena me ubi :)

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Da se predstavim
« Reply #3 on: November 26, 2011, 03:05:18 PM »
Dobro nam dosao slike popravljene  ()-()
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: Da se predstavim
« Reply #4 on: November 26, 2011, 03:39:11 PM »
pozdrav za komšiju.

p.s. ja sam u gornjopoljskoj

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Da se predstavim
« Reply #5 on: November 26, 2011, 04:50:05 PM »
@sloba_b

Znaci "skupljamo se" kad krenem na letenje :)

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: Da se predstavim
« Reply #6 on: November 26, 2011, 09:11:49 PM »
Pozdrav i dobrodosao.

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Da se predstavim
« Reply #7 on: November 30, 2011, 10:08:53 PM »
Pozdrav Pero.

  Imam i ja slicnu Cesnu.
Vec duze vreme je letim i mogu ti reci da sam zadovoljan. Uzeo sam je kao prvi model kad sam stopirao camce i krenuo sa avionima.
Ako nemas iskustva u letenju  ili imas malo toplo bih ti preporucio da se u prvo vreme vezba u nekom simulatoru.
Nikad ranije nisam leteo ali sam zato u simulatoru proveo dane i dane vezbajuci.
Kad je dosao dan za prvi let mogu ti reci da velike razlike u simulatoru i u pravoj voznji nema.
Padove koje sam imao sa njim su samo iz razloga sto sam preterivao u nekim stvarima i zeleo da izvedem nesto sto nije izvodljivo.
STO PUTA SAM CUO drzi visinu visina ti je prijatelj.... A ja ne ko budala sto nize i nize.... Danas kad sam savladao model i bolje ga upoznao i pored 1 pakla epoxy-a na njemu i dalje lepo leti i ponasa se odlicno i pri najacem vetru.
 
  Drugi savet ti je da obavezno izbacis te tockove osim ako nemas izbetoniranu pistu za poletanje a i ako je imas ipak promeni tockove i stavi bar od 60mm neke od onih ultra lakih.
U slucaju da ih nemas javi mi se poslacu ti ja. 

  Sve najbolje u letenju i drzi se visine  ;)
Pozdrav.

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Da se predstavim
« Reply #8 on: December 02, 2011, 02:37:30 PM »
vpilicu,

hvala na podrsci i savetima. Teoriju letenja jako dobro poznajem, kao sto rekoh i sam sam nekada leteo i pravio rc avione. Naravno, svaki avion je prica za sebe: od papirnog (gde sam bio sampion na fakultetu jer su moji avioni leteli dijagonalno od coska do coska u amfiteatru :)) preko slobodnoletecih i RC do pravih. I prvi let je uvek napumpan adrenalinom.
Iako znam teoriju i imam praksu letenja, ocekujem da ce biti padova. Vec treniram u simulatoru, a uskoro cu simulator i da prikljucim na USB radio komande koje su mi nedavno stigle.
Sto se tockova tice, da u pravu si i ili cu da jurim neke druge tockove ili cu da probam da slecem na "pistu". Mesto na kojem cu da letim ima jedan asfaltiran put, koji nije prometan ali sa obe strane ima ogroman jarak. Tako da u simulatoru treniram na scenariju koji ima pistu (lako je sletiti na fudbalsko igraliste sa idealno pokosenom travom visine do 5 cm, i bez i jedne dzombe). Potrefiti pistu je znacajno teze i zahteva trening.

Nego, smislio sam ja drugi plan: nedavno kod kineza nadjoh neke drzace za one mirisljave stapice koji su u obliku skije (otprilike 25 x 4 cm). Kupio sam 3 i planiram da skinem tockove i instaliram "skije" i da sacekam lep sneg ! Pa kad (ako) rokne grubo, makar ce pasti u sneg koji (se nadam) ce ublaziti lomove.
Inace sam i ja kupio 3 dodatne elise i dva dodatna lepka :):):)
I jos na kraju, Cesna je izuzetan avion, napravljen da "leti sam" tako da je kao pocetnicki model izuzetan (u kojoj god velicini bio).
Sto se tockova (vecih tice) mozemo da razmenimo telefone da se cujemo (poslacu ti tlefon na PP)

Pozdrav

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Da se predstavim
« Reply #9 on: December 02, 2011, 11:15:48 PM »
Pozdrav. Dobio sam tvoju poruku. Imam tockove samo da se cujemo kako da ti ih prosledim.
Sto se tice skija to mi nikad nije proslo kroz glavu bilo bi to lepo videti ako i radi :)


Pozz i cujemo se.