Author Topic: Staza za RC automobile  (Read 76123 times)

Offline lord_bozidar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
Re: Staza za RC automobile
« Reply #60 on: February 01, 2012, 10:30:57 PM »
iskreno mislim da je ta ideja da se osnuje klub mozda i najbolja!
budemo zvanicni! pa bi onda i lagano sa fondom!! ipak, odrzavanje staze itd....
pa ko je clan kluba - plati neku godisnju clanarinu, a ko nije clan plati mozda dnevno koriscenje!
mislim da bi tako lagano dosli do nekog zemljista na podruciju beograda / novog beograda / zemuna
imali ogradjeno, mogli profi da odradimo stazu / staze.... mozda cak i jednu off road i jednu asfaltnu
pa da imamo ogradu, kucicu (sa vrata na spijunku) i recimo cuvara ?

nego.... cisto da se ne zaborave i 1/5 modeli!!! jeste da nas ima mozda samo 2-3
ali ako napravimo klub, pa neku radionicu za pocetnike bla bla bla... bilo bi nas znatno vise :D

no da se vratimo prakticnom delu... za pocetak bilo odlicno da pokopamo vertikalno gume u zemlju
i tako napravimo neku vrstu gumene ograde, sad zavisi koliko bi ih duboko pokopali?!

momci, mozemo mi dosta toga da uradimo samo ako se slozimo i krenemo u akciju !
« Last Edit: February 01, 2012, 10:35:15 PM by lord_bozidar »

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: Staza za RC automobile
« Reply #61 on: February 02, 2012, 10:14:04 AM »
To je i meni palo na pamet,ovi skejteri su dobili extra lokaciju ...  mmmm ali cisto sumnjam da ima nekih sansi ...

Da skejteri jesu dobili ekstra lokaciju ali odite do Кобазз šopa pa priupitajte Paju koliko je godina kucao na vrata raznih kancelarija, gradskih vlasti po Beogradu. No prvo i osnovno je da osnujete neki klub, pristup raznim opštinskim, gradskim fondovima je daleko lakši kada tražite sredstva kao Klub. Doduše ovde u Kruševcu skejteri jesu uspeli da izboksuju mali park preko građanske inicijative, ali iza njih je stao USAID i da njih nije bilo niša ne bi bilo ni od parka.

Moj predlog je da osnujete neko udruženje ili klub, nakon toga je mnogo lakše zakucati na vrata gradskih vlasti, zatim je mnogo lakše naći sponzore... ipak odaje daleko veći utisak i ozbiljnost kad pokucate na  vrata i kažete ja sam Pera Perić sekretar,i predsednik tog i tog kluba...
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline kristijanbgd

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Staza za RC automobile
« Reply #62 on: February 03, 2012, 08:29:50 PM »
Molim zapisnicare da funkciju pedsednika sindikata ostave meni.. (plz)

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Staza za RC automobile
« Reply #63 on: February 03, 2012, 11:49:14 PM »
Pa cak i da sutra krenemo sa papirologijom ,mislim da su sanse da dobijemo mesto za stazu ove godine jako male , skoro nikakve... mislim da sve to traaaje  (spava)...
mozda samo osnivanje kluba ne,ali kucanje na vrata i slanje mailova,cekanje na odgovore  4e ... 

Offline Vox

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Staza za RC automobile
« Reply #64 on: February 04, 2012, 11:33:01 AM »
To sve zavisi s kim si dobar, da li znas raaaaaazneeeee ljude i takoooo..........!!!!! ()-() 2eaa

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Staza za RC automobile
« Reply #65 on: March 10, 2012, 07:43:12 PM »
Sprema li neko stazu?  (fiu)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Staza za RC automobile
« Reply #66 on: March 10, 2012, 08:11:21 PM »
U ovom trenutku ne ali ce se nesto svakao uraditi po tom pitanju, bicte obavesteni.

poz
Veljko

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Staza za RC automobile
« Reply #67 on: March 31, 2012, 12:42:29 AM »
Posto sam se i sam ponovo, malo , zapalio za automobile, nalazim za shodno da ponudim resenje za OFF-Road i ON Road stazu, na teritoriji Beograda, Opstina Sopot, Selo Mala Ivanca, Juzno od Bgd na 34 km..
Nadam se da admini nece i ovo, proglasiti reklamiranjem... pa kako bude...
Elem ja sam pre par godina, nudio stazu za automobile koju sam vrlo nestrucno iz glave napravio, dok su tu vec bile razne masine... nisam se mnogo trudio, niti trazio po netu, nego jednog jutra onako iz glave, rekoh i nacrtah vozacu bagera kako sam ja to zamislio i tako ga nekako i napravismo...
Hteo sam da pravim i asfalt za ON-Road, posuo kamen uvaljao, i hvala bogu, te ga nisam asfaltirao (kod asfaltiranja pricamo o ozbiljnim parama 10-20.000 Eur)...
Tim povodom ako se ne varam svratio je i MAGIC, ali nesto nije bio odusevljen, pa nismo ni malo ili malo pricali o tome.... Tom nekom prilikom su cini mi se bila i neka 3 momka sa nekim automobilima, ali retko koji je upalio, tako da je voznje bilo minimalno ili nimalo...
Ranije, ne znam kako je sada, prodao sam oko 30-tak automobila, svima sam nudio da ih bar razrade (3 rezervoara) na asfaltno/travnatoj pisti za avione bez ikakve prepreke i da malo udju u stos oko upravljanja i ostalog, pa posle kako im zelja.... Normalno besplatno... malo ko je prihvatio, a ko jeste posrecilo mu se bar za malo... To je isto nudjeno i onima koji su kupovali u radnji, ali se ne secam da se iko pojavio... Uglavnom su svi po nekim parkinzima, i vrlo cesto odmah lupali, normalno i naravno jer nisu u prici...
Pricali smo izmedju sebe, mi koji se skupljamo kod mene na letenju, uglavnom svako ima po neki autic, da organizujemo kao neku trkicu, zezanja radi, pobednik dobije bure piva, koje mora da popije u 60min... ali nas je uvek mrzelo ili vec ne znam sta, nije se nikad dogodilo...
Mislim da ukoliko nema takmicenja, vremenom dosadi, i normalno ako nema zadate staze, kao sto neko vec rece...
Spreman sam za "grubo receno" na dogovor, ukoliko bi Vam moja lokacija odgovarala i sve sto ide uz nju...
Cini mi se da i sami sada u ovom postu i razmisljanju pominjete razne stvari, o kojima sam i ja ranije pricao...
Bitno je da sve to sto se pominje, bez cega se ne moze, ovde vec na neki nacin postoji, treba se malo samo organizovati, a koliko vidim sada ste voljni da se organizujete, ima Vas vise, napredovalo se, porasli prohtevi...
Za obelezavanje staze sam nabavio rebrasto oranz crevo za elektroinstalacije, recimo Fi 35mm, ne secam se, negde oko 300 m, samo nisam siguran da ga nismo potrosili u nesto...
Postojeca OFF-Road staza ima duzinu oko 300 m (nisam merio), neku formiranu stazu (koja se moze lako preurediti ili da se nje lako i trenutno modifikuju razne stazice za manje i vece modele) ima doduse relativno malu terasicu za voznju sa visine (3-4-5 vozaca), pod nekim je nagibom, lako se da napraviti i blato, ako ima
potrebe za tim.
Neasfaltirana ON-road staza uradjena podloga od uvaljanog kamena se takodje moze koristiti, takodje se moze uz malo muke doraditi, takodje bi mogla imati ogromnu terasu na visini za koliko hoces vozaca... (treba napraviti)
Takodje ima reflektore za nocnu voznju.
Sve to se nalazi na prostoru od oko 2.5ha, gde su i dve poletno-sletne staze za avione/RC aerodrom, o cemu na neki nacin treba voditi racuna, ali mozda i ne preterano jel vecina letaca ima 2.4Ghx  stanice (95%) a verujem i vi sa auticima....
Tako da prostora ima i previse koji se moze itekako upotrebiti, ali je potrebno to raditi sa nekom svrhom i razlogom, pa da svima bude dobro...
Svaka bandera na stazi i na aerodromu ima prikljucak 220V... Postoji HANGAR od 50-tak m2 koji je krcat, tu se moze eventualno ostaviti nesto od opreme i koristiti radionica sa alatom, kompresor itd... Tu je i kantina (prirucni sank)...
Sto se tice opreme za stazu, ako joj ne smetaju sunce, kisa i vetar, ne mora se ni sklanjati... u toku leta i sezone do kraja oktobra, provodim 95% vremena, kao i svi drugi radnici koji rade, kao i 2 psa cuvara Maxa i Crna,
(BullMastif i Belgijska vucica)... Niko nepozvan ni ne pomisli da udje na bilo koji deo.... Nema kome da smeta galama.., parking i ostali sadrzaji kluba, bazeni, restoran, PoolBar itd... Takodje na prostory gde su staze, postoji i korito bazena 32x17m kome je puklo dno pa se ne koristi, pusta vodu, kad radi kao bazen, moze da bude interesantan kao gotova ON-Road staza, jer je prekriven plasticnom bazenskom folijom, koja mislim da bi dobro lepila gume On-Road automobila, 3 od 4 stranice tog bazena su zakosene, te auto ne moze da zvekne u vertikalno betonski zid, 4 stranica se moze obezbediti na primer starim gumama... Pored se nalazi pokriveni sank od nekih 50-tak kvadrata, koji je trenutno van upotrebe...
Ima jos jedna staza koju sam pravio za ATV ili Moto cross, ali sam nakon mog lupanja odustao, uz neka nevelika ulaganja moze i ona da bude odlicna OFF-Road.. Takodje ima rasvetu...
Pominjem rasvetu iz prostog razloga sto se leti smrkava oko 21h (mislim do 01.avg), a tek posle 21h dolazi najbolje, nije vrelo...'ladovina... 'ladno pivo i udri....
a postoji i hostel, pa moze i da se prespava... ako bude vise piva...
Da budemo i ovom prilikom iskreni, ja ovaj hobi volim i u njemu sam od '97, ulozio sam prilicno para u celu pricu i pored toga sto volim ovaj hobby, to je i moja profesija, recimo da od toga zivim... i odrzavam celu pricu.
Svoj interes nalazim u ovoj ponudi na nacin sto cu se i ja dobro zezati (jupiiii), prosirio bi se broj ucesnika u automobilima, a mozda i u avionima... , a ako su dobri uslovi, verovatno bi neki prelazili na visi nivo itd.itd...
U jednom delu bi bio i poligon za upoznavanje , razradu modela, obuku buducih vozaca....
Nisam napomenuo da imamo nasa dva mini traktora kosacice, i dosta drugog alata koji neznam kako se zove, bager i valjak sam na svoju veliku srecu prodao prosle godine, ali ima u selu i velikih masina, bagera, koje je isplativije iznajmiti ovde nego vuci iz Bgd, normalno... Ima jeftinijeg peska,kamenja, dodatne zemlje za nasipanje, samo mislim da nema sljake (mislim da je to prava stvar)...

Eto... Ukoliko Vasa cenjena druzina automobilsta, kojoj bi se rado prikljucio sa mojim novim Losijem (kad mi stigne polomljena osovina i nova stanica, brzo) nalazi da je zainteresovana, welcome da pogledate i da pravimo dogovor koji ce biti odrziv za sve nas..

Poz Zajko
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Staza za RC automobile
« Reply #68 on: March 31, 2012, 12:54:24 AM »
Poslednji put kada sam bio da pogledam stazu bila je zarasla u travu i relativno mala za 1/8 modele, vise je za 1/10.

ALI s' obzirom da nam je lokacija najveci problem a sve ostalo skoro da i nije ovo mi deluje kao odlicna ideja da se to sve ponovo pregleda i vidi sta moze napraviti, sto se mene tice ja sam zainteresovan da sutra ili prekosutra sa naravno jos nekim redovnim posetiocima galovice dodjemo i parazgovaramo ozbiljnije na tu temu.

Tako da ako ima jos zainteresovanih da sklopimo jednu 'delegaciju' javite se pa da vidimo kolika je 'banda' za pohod na Ivancu ;)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Staza za RC automobile
« Reply #69 on: March 31, 2012, 01:03:50 AM »
Supisss... Mi to sada kosimo svremena na vreme da izgleda uredno, iz drugih razloga, ali se i dalje ne koristi.
Nesudjena ON Road staza je i pravija i duza i teren veci po povrsini...
Mislim da se varas za postojecu, verovatno si zaboravio, uopste nije mala, ne znam tacne mere ali sigurno bar 2 x veca od mera koje je dao Magic 35x25 m, ako se nevaram, samo sto nije previse izuvijana... kad budes video, uverices se...
Elem ja sam do nedelje uvece ili ponedeljka ujutru (12h) u Ivanci, pa ako se dogovorite WELCOME, samo me cimnite na tel. 069/1029252, jer preko dana nisam na compu... samo uz kafu i uvece !!
Zajko
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Staza za RC automobile
« Reply #70 on: March 31, 2012, 01:20:39 AM »
Jeste, pre par godina je bilo upravo tako kako Zajko kaze. Tacno je da nisam bio odusevljen posto dizajn staze nije bio uopste odgovarajuci i posto vlasnik nije pokazivao nikakvu nameru da tu bilo sta menja.

Staza se ne moze nacrtati za 5 minuta, ja zato i jesam ovde crtao nesto cisto da vidim reakciju ljudi i reakcija je bila dobra, 21 osoba je glasala za neku stazu, a to je vec pozamasan broj! Ubedljivo je pobedila br.2 i to isto nesto znaci.

Da bih nacrtao tih par predloga danima sam pre toga bio na netu gledao i citao kako to treba da izgleda. Ako sada stvarno postoji volja od strane vlasnika da se napravi nesto po sugestiji ljudi koji ce tu i dolaziti onda stvar moze i da pije vodu u suprotnom opet nece biti nista.

Ja sam "za" da odemo, pogledamo i porazgovaramo. Naravno da koriscenje ne moze biti za dz. ali za uzvrat treba nesto i da dobijemoi da to bude korektno i da se uslovi ne menjaju stalno.

Probacu da nas organizujem  da dodjemo sutra u posetu jer je u nedelju lose vreme.

Znaci, staza, platforma i odrzavanje staze pa da vidimo. Za pocetak je dovoljna samo offroad, asfalt je prevelika investicija u ovom trenutku.

poz
Veljko

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Staza za RC automobile
« Reply #71 on: March 31, 2012, 10:04:57 AM »
Lokacija



Parce zemlje gde je trenutno offroad staza je 45x38 metara. Probacu da nacrtam nesto, prateci konfigiraciju terena.

poz
Veljko

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Staza za RC automobile
« Reply #72 on: March 31, 2012, 10:52:30 AM »
 mmmm



poz
Veljko

Offline lord_bozidar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
Re: Staza za RC automobile
« Reply #73 on: April 01, 2012, 01:35:12 AM »
sta bi na kraju? jel se ide? isao vec neko? pao dogovor??

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Staza za RC automobile
« Reply #74 on: April 01, 2012, 10:12:29 AM »
Otisli smo juce Kristijan, Bigneda i ja.  Sa Zajkom dogovor nikada nije lak jer on uvek ima svoju ideju. Investirati lovu pa da po ko zna koji put ne bude nista nije pametno. On covek, razumljivo, ocekuje i neku zaradu od svega toga.

Postoji jedno parce bivse off road staze gde je trava takva da bi moglo odmah da se vozi pa cemo videti da eventualno iduci vikend odemo i cisto probamo da vozimo i vidimo kako bi to logisticki izgledalo po pitanju parkiranja i ostalih stvari ne vezanih za voznju ako dodje jedno 10 automobilia. Objavicemo kada i kako.

Jedan "banalni" problem koji se pojavio je da u slucaju ako se vozi sa platforme onda se vise nemoze licno ici po auto nego trebaju prevrtaci ...

poz
« Last Edit: April 01, 2012, 10:23:25 AM by magic »
Veljko