Author Topic: Staza za RC automobile  (Read 76228 times)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Staza za RC automobile
« Reply #90 on: June 03, 2012, 10:29:51 PM »
Danas smo se po drugi put okupili u Maloj Ivanci na voznji. I bilo je jako lepo i prijatno. Drustvo se u nacelu dogovorilo da zelimo da ubuduce dolazimo ovde na voznju zato sto vec postojeci uslovi daleko prevazilaze ostale lokacije a mogucnosti  za poboljsanje ima jos mnogo.

Isto tako postignuti su i neki dogovori sa Zajkom po pitanju cene voznje i uslova koje cemo dobiti u klubu. Cena godisnje karte za voznju za clanove kluba je 50Eur i vazi za jednog clana i nije prenosiva. Cena jednodnevne upotrebe staze je 5Eur. Ove cene su prikladne onome koliko to inace kosta u svetu i sta dobijate za te novce. Molim sve zainteresovane da se iduceg vikenda okupimo u Maloj Ivanci i uplatimo clanarinu kako bi se sto pre krenulo sa potrebnim modifikacijama oko staze. Za clanove kluba ce i oprema i delovi imati posebne cene!

Dogovorene su i odredjene promene koje treba izvrsiti na stazi da bi ona postala jos bolja i lepsa za voznju, i nadam se da cemo vec za naredni vikend imati definitivnu varijantu staze. Sutra cemo se okupiti na picencetu da definisemo konacni izgled staze.

Okacicu malo kasnije par predloga.

poz
Veljko

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Staza za RC automobile
« Reply #91 on: June 03, 2012, 11:32:03 PM »
Evo kako je izgledala staza koju smo danas vozili. Nazalost u ovom programcicu je nemoguce ispratiti i konfiguraciju terena.





Uzimajuci u obzir konfiguraciju terena i posle malo konsulatacija sa ekipom zbog nagnutosti padine po kojoj prakticno vozimo potrebno je mnogo vise "vertikalnih" od "horizontalnih" pravaca. Imate 2 varijante pa izvolte, ili nacrtatje vas predlog, dimezije su 12x6 kvadratica a kvadratic je 4x4m.






poz
Veljko

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Staza za RC automobile
« Reply #92 on: June 04, 2012, 12:30:53 AM »
Ovo nam sad treba ;)


Offline n.artur

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 95
Re: Staza za RC automobile
« Reply #93 on: June 04, 2012, 08:35:55 AM »
Ovo je ozbiljnija varijanta,

kosta $400 + 5 Transpondera $280




Losi 8IGHT 4.0 + Alpha RyanLutz + Spektrum Servo
Losi 8IGHT 4.0 Elektro + Savox Servo
Losi 8IGHT-T 2.0 RR + P5XL-T + Savox + Spektrum
Spektrum DX4R

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Staza za RC automobile
« Reply #94 on: June 04, 2012, 09:03:35 AM »
Evo kako je izgledala staza koju smo danas vozili. Nazalost u ovom programcicu je nemoguce ispratiti i konfiguraciju terena.



Uzimajuci u obzir konfiguraciju terena i posle malo konsulatacija sa ekipom zbog nagnutosti padine po kojoj prakticno vozimo potrebno je mnogo vise "vertikalnih" od "horizontalnih" pravaca. Imate 2 varijante pa izvolte, ili nacrtatje vas predlog, dimezije su 12x6 kvadratica a kvadratic je 4x4m.





poz

Krajnje donja mi deluje najzanimljivije mada ne mogu bas da napravim sliku glavi zbog konfiguracije terena i nagiba.... morace neki bagercic da radi?  (work)

Cena od 50E godisnje ili 5E dnevno je sasvim ok po meni obzirom na sve uslove i ambijent tako da na mene racunajte  :mhm

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Staza za RC automobile
« Reply #95 on: June 04, 2012, 09:09:02 AM »
Look at this on eBay:

KART LAPTIMER WITH MAGNETIC SENSOR, 60 MEMORIES

http://bit.ly/KJsrMg.   

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Staza za RC automobile
« Reply #96 on: June 04, 2012, 01:22:09 PM »
Ovo je najbolje i najeftinije resenje koje sam ja nasao...

http://www.rclapcounter.com/page1/page1.html

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Staza za RC automobile
« Reply #97 on: June 04, 2012, 01:41:51 PM »
Ovo je najbolje i najeftinije resenje koje sam ja nasao...

http://www.rclapcounter.com/page1/page1.html

Bogami nije, trazi mnogo bridge senzora tako da na kraju ispadne skupo. Ovo je pre za neku indor varijantu sa uskom stazom.

poz
Veljko

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Staza za RC automobile
« Reply #98 on: June 04, 2012, 01:49:25 PM »
E toga sam se i bojao posto je IR :) ...lepo napisah 'sto sam JA nasao'

Nama onda znaci treba nesto sa radio ili magnetnim okidanjem, pogotovo zbog eventualne prljanja senzora !

Ili da Dukiju kopimo mesecnu potrosnju cigara i piva, snabdemo ga sa delovima i pustimo da lemi :) ...ko zna sta bi na kraju ispalo ;)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Staza za RC automobile
« Reply #99 on: June 04, 2012, 01:53:09 PM »
Evo jos jedne staze, po meni najbolja varijanta, moguce su jos blage prepravke po pitanju otvorenosti ili zatvorenosti neke krivine, ali u sustini to je to, ova ima najmanje krivina koje se ponavljaju.



poz
« Last Edit: June 04, 2012, 01:58:12 PM by magic »
Veljko

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Staza za RC automobile
« Reply #100 on: June 04, 2012, 01:55:46 PM »
Po pitanju merenja vremena MYLAPS je najvise u upotrebi ali je cena pojedinacnog traspondera jako visoka. Svidja mi se DirtChamp resenje, vec je bio i video okacen, samo je i on IR, kako to radi po jakom suncu?

http://www.amainhobbies.com/index.php/cPath/61_180/n/Radios-Accessories-Transponders

poz
« Last Edit: June 04, 2012, 02:04:20 PM by magic »
Veljko

Offline dule

  • Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Posts: 186
Re: Staza za RC automobile
« Reply #101 on: June 04, 2012, 02:01:31 PM »
ir ne rade po suncu. to je za indor.
danas idem da pravim plan za izradu i projektovanu cenu. objavicu cim napravimo kalkulaciju pa ce da se odluci ovde.
pozdrav

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Staza za RC automobile
« Reply #102 on: June 04, 2012, 02:36:38 PM »
Dinamo,extra je staza ,mislim da je ta varijanta najbolja... Samo da tapaciramo stub

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Staza za RC automobile
« Reply #103 on: June 04, 2012, 07:39:10 PM »
Danas smo se po drugi put okupili u Maloj Ivanci na voznji. I bilo je jako lepo i prijatno. Drustvo se u nacelu dogovorilo da zelimo da ubuduce dolazimo ovde na voznju zato sto vec postojeci uslovi daleko prevazilaze ostale lokacije a mogucnosti  za poboljsanje ima jos mnogo.

Isto tako postignuti su i neki dogovori sa Zajkom po pitanju cene voznje i uslova koje cemo dobiti u klubu. Cena godisnje karte za voznju za clanove kluba je 50Eur i vazi za jednog clana i nije prenosiva. Cena jednodnevne upotrebe staze je 5Eur. Ove cene su prikladne onome koliko to inace kosta u svetu i sta dobijate za te novce. Molim sve zainteresovane da se iduceg vikenda okupimo u Maloj Ivanci i uplatimo clanarinu kako bi se sto pre krenulo sa potrebnim modifikacijama oko staze. Za clanove kluba ce i oprema i delovi imati posebne cene!

Dogovorene su i odredjene promene koje treba izvrsiti na stazi da bi ona postala jos bolja i lepsa za voznju, i nadam se da cemo vec za naredni vikend imati definitivnu varijantu staze. Sutra cemo se okupiti na picencetu da definisemo konacni izgled staze.

Okacicu malo kasnije par predloga.

poz

Jos samo jedno pojasnjenje, clanska karta za automobile po ovoj ceni je za voznju samo u nedelju!

poz
Veljko

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Staza za RC automobile
« Reply #104 on: June 04, 2012, 11:00:15 PM »
E pa imam lepe vesti. Veceras se sastao 6-to clani konzilijum i dao zeleno svetlo da staza koja ce se praviti bude ova koja je zadnja predlozena. Vec sam uzeo novac i za 2 clanarine i kako sada stoje stvari u nedelju ce barem 8 nas postati clanovi kluba u Maloj Ivaci!

Ako naredni vikend ne bude padala kisa, a nadamo se da nece, dogovor je da se malo ranije nadjemo na stazi i polako pocnemo sa preuredjivanjem. Naravno, jedno je nacrtati na papapiru a drugo to preneti na zemlju, ali mislim da ce za pocetak biti dovoljno da pobodemo kocice u zemlju i razvucemo kanap da bi smo videli kako to izgleda na terenu.

Znaci pocelo je pocelo, jednom kada se da lova nema vise nazad. Nadam se da ce biti jos vas koji ce te se prikljuciti!

Ono sto se u zadnje vreme uveliko prica i planira je i nabavka novih 2WD modela, a neki su vec poruceni  :mhm.

poz
« Last Edit: June 04, 2012, 11:17:29 PM by magic »
Veljko