Author Topic: Staza za RC automobile  (Read 76672 times)

Offline lord_bozidar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
Re: Staza za RC automobile
« Reply #75 on: April 01, 2012, 12:37:33 PM »
samo nemojte zaboraviti i 1/5 modele ;)
zvuci super, i njegov sajt je odlican...
ali tipa 35km u jednom pravcu, 70+ km u oba  mmmm
no, na mene racunajte sl vikend ako se bude islo tamo :)

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Staza za RC automobile
« Reply #76 on: April 01, 2012, 02:12:31 PM »
Na zalost staze za 1/5 i 1/8 modele nisu iste tako da nece biti u planu za pocetak da se i to pokrije, sto zbog broja modela sto zbog posebnih zahteva za terenom.

Dakle za pocetak se ide na stazu koja ce pokriti najvise modela a to je 1/8 i eventualno 1/10, svi ostali modeli ce morati da pricekaju da se brojnost poveca na bar desetak komada. Izuzece su On-Road modeli kojih ima dovoljno ali su troskovi izrade posebne staze mnogo veliki tipa par desetina hiljada eu. A sa druge strane lako se mogu adaptirati postojeci parkinzi ili vec pomenuta lokacija nekih zatvorenih ili otvorenih terena.

Za pocetak ako prica kod zajka zazivi postoji jedan deo namenjen ATV vozilima i to se moze koristiti za vece 1/5 i 1/6 modele.

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Staza za RC automobile
« Reply #77 on: April 01, 2012, 06:03:15 PM »
Ja bih samo da se nadovezem na Bigendu...
Detaljna izrada staze za 1/5 i 1/6 OFF-road modele,  (obelezavanje iste, pravljenje "Terase"za voznju, skakaonice) nece biti finansiski moguca u samom pocetku, ako ovo sa 1/8 i 1/10 stazom krene, kako se planira, to bi mogla biti sledeca stavka jer osnova staze postoji.
Tako da ce i sada moci da se koristi, ali bez navedenih detalja, a kako sam cuo ima Vas sa ovim modelima 2-3 aktivnih... i ja imam jedan, tako da nas ima vise !!!! (celih 3-4 !?)
Ali ja mislim da cemo nakon pustanja prve staze, u roku od jedno par nedelja (4-5) uspeti i to da sredimo...
Sve ovo [pricamo o OFF-Road stazama.....
 s tim da bi po meni mogla da se improvizuje i jedna ON-Road (1/10 i manje) (35x15m) u koritu bazena koji se ne koristi... Podloga je bazenska folija (svetlo Plava), mislim da bi to lepo drzalo... Nedostaje adekvatno obelezavanje staze....
Pade mi napamet, da bi smo se svi mogli angazovati, svako u svom domenu, da nadjemo neke sponzore, okacimo njihove zastave i bannere, i uzmemo neku kintu, i sve to dalje ulozimo u doradu i sredjivanje staza.... Sve ono sto ste pricali, klub, papiri itd. vec postoji u okviru Sportskog Drustva... a mozda bi se i Djilas, kao grad otvorio sad neku kintu, kao prvi klub na teritoriji grada, da se deca NE opijaju i drogiraju vec da teraju sokoćalo !!!! On sve za decu !!!
Treba utvrditi okviran broj aktivnih automobilista, voljnih da koriste stazu-staze, da koljemo svinju za kilo mesa !!!
Pozzz...
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Staza za RC automobile
« Reply #78 on: April 01, 2012, 11:54:09 PM »
Ja bih samo sve zamolio (upozorio) da ovaj topik ne preraste u Staza u Maloj Ivanci jer se onda moze smatrati komercijalnim sto će biti protivno pravilima foruma.

Hvala
« Last Edit: April 01, 2012, 11:58:49 PM by magic »
Veljko

Offline lord_bozidar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
Re: Staza za RC automobile
« Reply #79 on: April 04, 2012, 03:26:27 AM »
za pocetak to za ATV se moze zloupotrebiti!
grubo obeleziti i za pocetak vise nego dovoljno!
benzinci FTW  :big smile

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Staza za RC automobile
« Reply #80 on: April 13, 2012, 04:15:33 PM »
Vec sam najavio da necu dozvoliti da topik da preraste u Staza u Maloj Ivanci tako da sam pobrisao sve ono sto je pretilo da se upravo to desi.

Prethodne nedelje smo se direktno ovde na forumu dogovarali da kolektivno odemo u Ivancu, cak je bilo dato i vreme i mesto okupljanja za zajednicki transport, ko hoce moze da nadje i da procita.

U medjuvremenu se "delegacija" jos malo konsultovala i zato i jesmo odlucili da dodjemo do Ivance u malo vecem broju da vidimo kako bi sve to uopste izgledalo.

Kako sada stoje stvari verovatno cemo to i uraditi, a sta ce biti posle toga videcemo, zavisi od puno faktora.

poz
« Last Edit: April 13, 2012, 04:58:18 PM by magic »
Veljko

Offline vlada.bgw

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 161
Re: Staza za RC automobile
« Reply #81 on: April 13, 2012, 04:49:42 PM »
Jel ima uopste neko lopatu i grabulje od vas ovde sa foruma ?  lol     

Ako imate onda eto alata za stazu ...

Samo pricate , niko nista da preduzme ... Galovica je fina staza , samo treba povaditi kamenje na krivini do puta , malo uravnati ...
Ne secam se da je neko sa gorepomenutim alatima ikad radio oko staze ;)

 (pijemo)
YT1GTI    www.videostudio.rs     vlada@videostudio.rs

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Staza za RC automobile
« Reply #82 on: April 13, 2012, 04:57:44 PM »
Problem nije u tome... Mnogo je ljudi ,nema gde da se stane i raspakuje oprema,auti jure tik iza ledja,ja bi i klinca da povedem nebih mogao trenutka da se opustim i koncentrisem na voznju...

Offline vlada.bgw

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 161
Re: Staza za RC automobile
« Reply #83 on: April 13, 2012, 05:01:09 PM »
Problem nije u tome... Mnogo je ljudi ,nema gde da se stane i raspakuje oprema,auti jure tik iza ledja,ja bi i klinca da povedem nebih mogao trenutka da se opustim i koncentrisem na voznju...

To je istina , ali za sada nema bolje varijante , da je u gradu ili bar na ivici ...
YT1GTI    www.videostudio.rs     vlada@videostudio.rs

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Staza za RC automobile
« Reply #84 on: April 13, 2012, 05:18:52 PM »
Problem nije u tome... Mnogo je ljudi ,nema gde da se stane i raspakuje oprema,auti jure tik iza ledja,ja bi i klinca da povedem nebih mogao trenutka da se opustim i koncentrisem na voznju...

Sa ovim se u potpunosti slazem. Ja kada povedem mog klinca sam u jezivom stresu da se nesto ne desi. On ima apsolutnu zabranu da samo i pogleda u pravcu asfalta ali sa decom nikada nisi miran.

Problem na Galovici je postala i prasina tako da cemo po pitanju staze sigurno nesto ove godine uraditi.

poz
« Last Edit: April 13, 2012, 05:41:51 PM by magic »
Veljko

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Staza za RC automobile
« Reply #85 on: April 13, 2012, 05:27:54 PM »
a opet Ivanca i odlazak tamo : obavezno ceo dan , gorivo za kola , ulaz , gorivo za model , pice , mozda klopa, a ako budes zadnji u trci pa platis pice svima trebace ti za taj vikend malo bogatstvo u novcu i VREMENU koje je najveci problem ....na Galovicu stignem, za 15 min i za sat ipo sam kuci na rucku .... jbga bas je dilema .... ali ja bi voleo licno da idemo u Ivancu jel je pro pa makar svaki 3 vikend a na Galayi samo vezba ,,,,

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Staza za RC automobile
« Reply #86 on: April 13, 2012, 05:33:21 PM »
Jel ima uopste neko lopatu i grabulje od vas ovde sa foruma ?  lol     

Ako imate onda eto alata za stazu ...

Samo pricate , niko nista da preduzme ... Galovica je fina staza , samo treba povaditi kamenje na krivini do puta , malo uravnati ...
Ne secam se da je neko sa gorepomenutim alatima ikad radio oko staze ;)

 (pijemo)

Auuuu ko se javlja :) ...nema te sto godina i sad ce popujes ;)
Naravno da imamo alata kao i ti sto ga imas al te nesto nisam video da grabuljas pa cak ni da dolazis na okupljanje :)
A to sto se ne secas je opet zato sto te nema, NARAVNO da se radilo sa gomilom alata i to vise puta kao i kosilica sto radi svake sezone kad treba :)

Nego pakuj ti nesto da radi kako treba i preskoci neku svadbu da te vidimo na delu ;)

Offline vlada.bgw

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 161
Re: Staza za RC automobile
« Reply #87 on: April 13, 2012, 06:36:25 PM »
Jel ima uopste neko lopatu i grabulje od vas ovde sa foruma ?  lol     

Ako imate onda eto alata za stazu ...

Samo pricate , niko nista da preduzme ... Galovica je fina staza , samo treba povaditi kamenje na krivini do puta , malo uravnati ...
Ne secam se da je neko sa gorepomenutim alatima ikad radio oko staze ;)

 (pijemo)



Auuuu ko se javlja :) ...nema te sto godina i sad ce popujes ;)
Naravno da imamo alata kao i ti sto ga imas al te nesto nisam video da grabuljas pa cak ni da dolazis na okupljanje :)
A to sto se ne secas je opet zato sto te nema, NARAVNO da se radilo sa gomilom alata i to vise puta kao i kosilica sto radi svake sezone kad treba :)

Nego pakuj ti nesto da radi kako treba i preskoci neku svadbu da te vidimo na delu ;)



Pa covece , sa nije slikano , to nije ni radjeno  (yay) , Zato lepo sve slikama docarati ... ;)

Pa rekoh , imam ja sve sto treba , ako zatreba ... ;)

Ne vredi , znas i sam da su mi vikendi udarni termini , ne stizem da vozim , imam ja spremne masine 1:10 elektro , nego nemam nikog da mi stane na crtu  :_D 

Onda kad smo bili za galovici , tad sam i vozio zadnji put :))))

Videcemo se obavezno , mislim da je jedna tvoja baterija kod mene ...

 ()-()
YT1GTI    www.videostudio.rs     vlada@videostudio.rs

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Staza za RC automobile
« Reply #88 on: April 13, 2012, 06:43:06 PM »
Ajde bre vise, fali nam profi fotograf ovi sto slikaju sve na kasicicu daju :)...slikaju po sat vremena a okace ovde po 2 slike  lol

Telefon imas, vreme kad nadjes zovi, taman da ti otmem tu bateriju pre nego li i nju sje..s :)

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Staza za RC automobile
« Reply #89 on: May 26, 2012, 12:24:27 AM »
Odlicna staza za minimum ulaganja, naleteh slucajno pa da se ne zagubi :)