Author Topic: Staza za RC automobile  (Read 76671 times)

Offline dule

  • Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Posts: 186
Re: Staza za RC automobile
« Reply #105 on: June 04, 2012, 11:13:38 PM »
http://www.mylaps.com/index.php/emea_eng/Websites/B2B/rc/references

Ovo je proveren sistem. Molim Zajka da stupi u kontakt sa ovim likovima da vidi kako stoje stvari oko cene.
Ja se izvinjavam jer nisam mogao da dodjem na sastanak ali oko svega se slazem. i ja cu se uclanim.

ovaj sistem gore pomenuti se koristi na svim stazama a i na camcima(iso sam da gledam sa svoje oci) i radi ok.
Poazz

Offline Vox

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Staza za RC automobile
« Reply #106 on: June 04, 2012, 11:58:25 PM »
Kao sto znate, iz opravdanih razloga nisam mogao da dodjem, ali se takodje slazem sa svim sta je predlozeno.
Clanarina se podrazumeva!!!!

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Staza za RC automobile
« Reply #107 on: June 05, 2012, 12:03:19 AM »
http://www.mylaps.com/index.php/emea_eng/Websites/B2B/rc/references

Ovo je proveren sistem. Molim Zajka da stupi u kontakt sa ovim likovima da vidi kako stoje stvari oko cene.
Ja se izvinjavam jer nisam mogao da dodjem na sastanak ali oko svega se slazem. i ja cu se uclanim.

ovaj sistem gore pomenuti se koristi na svim stazama a i na camcima(iso sam da gledam sa svoje oci) i radi ok.
Poazz

Gde se bas ufati za ovaj najbolji ! Samo decoder oko  2300 eur, tamo negde napolju, pa neki kablici 150 eur pa softwere oko 1100 eur a svaki transponder ispod 70 eur nema !?

Da nadjemo nesto razumno po ceni, pa da budemo realni, a mozda omaltimo nekog spozora za uredjaj, imam vec neku ideju ! Ali me plase SEKA i DEKA
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Staza za RC automobile
« Reply #108 on: June 05, 2012, 01:15:47 AM »
Ako nam se ne izjalovi put sutra raspitacemo se bas sta italijani koriste na njihovim stazama :)

Offline dule

  • Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Posts: 186
Re: Staza za RC automobile
« Reply #109 on: June 05, 2012, 09:48:00 AM »
Auuu ,to je skupo. Zato i rekoh da vidis cene . Prelazimo na alternativne sisteme i cekamo i bignedu da vidi kod zabara.
Pozz

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Staza za RC automobile
« Reply #110 on: June 05, 2012, 10:55:41 AM »
Evo ovo je negde ok i za stazu i za vozace
http://www.trackmateracing.com/shop/cms.php?id_cms=7

Mislim cene sunprihvatljive lako se montira, samo taj kao neki start most, od nekih plasticnih cevi na stazi... Jedino transpoder treba da bude nekako vidljiv posto je IR, ispod sasije ispo soferke
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Staza za RC automobile
« Reply #111 on: June 05, 2012, 11:42:04 AM »
Ako ima ovde dobrih elektronicara sa viskom vremena i entuzijazma evo jednog DIY resenja:

Hardware: http://www.flipsideracing.org/projects/FlipSideDio
Software: http://www.flipsideracing.org/projects/fslapcounter/

Arduino lap timer

http://rcarduino.blogspot.com/p/how-tos.html

Takodje, covek kaze da moze da se resi problem sa IR po dnevnom svetlu:

Quote
One of the challenges with using infra red for lap timing is that daylight will easily saturate the detectors rending them useless. My solution to this is to enclose the detector in a shade however even this isn't enough. To get reliable lap detection with no false laps I have painted the inside of the detector enclosure with 'ultra flat' paint.

The particular paint I have used is manufactured by Krylon and is targeted at hunters, paintballers and airsoft players that want maximum camouflage with no reflection from their equipment. The ability of this paint to suppress reflection stops any daylight from getting to the back of the enclosure. The only light that can reach the detector at the back of the enclosure is light directed directly at it, the light from a lapping car.

Evo i linka za taj anti reflective spray http://www.krylon.com/products/camouflage_paint_with_fusion_technology/

 ()-()
« Last Edit: June 05, 2012, 11:59:59 AM by matovic »

Offline Uzice

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Staza za RC automobile
« Reply #112 on: June 05, 2012, 02:06:10 PM »
Iako sam iz Uzica i ja cu da se uclanim, samo bi ja za vise dana tokom sedmice. Vezbam ostalim danima i u nedelju vas oderem. (fiu)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Staza za RC automobile
« Reply #113 on: June 05, 2012, 02:53:54 PM »
 :hehe :)aplauz :)aplauz :)aplauz (:beer:)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline n.artur

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 95
Re: Staza za RC automobile
« Reply #114 on: June 05, 2012, 02:56:19 PM »
Iako sam iz Uzica i ja cu da se uclanim, samo bi ja za vise dana tokom sedmice. Vezbam ostalim danima i u nedelju vas oderem. (fiu)


 ()-()  KRALJU  ()-()
Losi 8IGHT 4.0 + Alpha RyanLutz + Spektrum Servo
Losi 8IGHT 4.0 Elektro + Savox Servo
Losi 8IGHT-T 2.0 RR + P5XL-T + Savox + Spektrum
Spektrum DX4R

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Staza za RC automobile
« Reply #115 on: June 05, 2012, 03:55:26 PM »
 :big smile bolje nas sacekaj na tvojoj stazi pa deri ko musa jarca ;)

...a ovde si uvek dobrodosao  :)aplauz

Offline Vox

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Staza za RC automobile
« Reply #116 on: June 05, 2012, 04:03:48 PM »
Pretis, pretis......., doci cemo i mi na visinske pripreme, pa ce da bude... :hehe

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Staza za RC automobile
« Reply #117 on: June 05, 2012, 04:10:53 PM »
Vezano za sistem merenja vremena, Mylaps je neprikosnoven ali mu je takva i cena i mislim da je u ovom trenutku suludo i razmisljati o njemu, sem naravno ako se ne bi pojavio neki sponzor.

Malo sam citao o DirtChamp i resenje deluje sasvim prihvatljivo posto je osmisljeno i za vanjsku upotrebu! Nisam ekspert za elektroniku ali neki koji su testirali sistem kazu da radi po suncu, u prasini i u blatu!

Mislim da po ovom pitanju u ovoj fazi svi trebamo da budemo razumni.

poz
« Last Edit: June 05, 2012, 04:12:51 PM by magic »
Veljko

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Staza za RC automobile
« Reply #118 on: June 06, 2012, 06:41:41 PM »
Neko je ovde okacio link za ovaj robitronic LAP counter, ovo deluje kao prihvatljivo i po ceni i po radu, jeste IR, ali mu nije visoka cena ni uredjaja ni pojedinacnih transpordera... za pocetak NOT THAT BAD !
naravno i svakako mylap is THE BEST, ali.. (kush)

kao po dogovoru, ako se u subotu, ili petak popodne pojavi par po par ruku, nekoliko ljudi, mogla bi da se probije ona prava deonica ispod bine gde treba da bude PIT STOP... mehanizacija je tu traktor i plug i jos jedna masina kojoj ne znam ime, imamo i valjak (DURANGO, prazan preko 2 Tone, a ako sedne jos par ljudi eto 3 T)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Staza za RC automobile
« Reply #119 on: June 07, 2012, 03:40:36 PM »
Zajko, mi smo bili rekli da cemo doci u nedelju ranije nego inace kako bi smo pomogli. Ja nazalost nisam sutra i u subotu u BG tako da nikako ne mogu, sto ne znaci da ako je neko drugi voljan ne moze pomogne.

Slobodno pocni sa radovima, mi smo se medjusobno dogovorili, dolazicemo u Ivanu na voznju, ja verovatno dovodim celu familiju u nedelju! I naravno novac za clanarine donosimo ...

poz
Veljko