Author Topic: Staza za RC automobile  (Read 76226 times)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Staza za RC automobile
« Reply #135 on: June 16, 2012, 10:47:19 PM »
Pristao... (pijemo)... evo odmah i otpoceo radove  (work)....
Ali runways ne diramo...
Kao sto sam i obecao...a ne obecavam nikad puno, da bi mogao da ostvarim obecano, a volim i da iznenadim...
Danas dosao BAGER, zovu ga KOMBINIRKA, pa smo rapavi donji deo staze uz binu, kao po dogovoru sa projektantom (MAGIC) malo prepeglali...
Posle malo vise  (zid)  i malo  mmmm shvatio sam da ce tu Deda i traktor  :notworking ...pa smo kao rentali ovo cudo od 15Tona, kao na sat-dva, ispade 4-5 sati, ali zato  (yay) :)aplauz :jaki:

Sutra ujutru, ako me ne ispali lokalni preduzimac stize tro-osovinac sa 10m3 zemlje, pa ce tako natovaren da napravi krug po stazi, da malo napegla, istu... a onda da istovari tu negde pored tu zemlju da bude za HUPSERE (ne znam jel se tako kaze i za ovu namenu)  :sljus

Ako ne Dedica dolazi rano da pusti pripremljene prskalice, da je malo "ovlazimo", pa ce on na traktor da zakaci neki prirucni valjak, i da malo povalja, a onda i ja da izgazim sa dzipom, da sve legde...

Ostalo je ponegde malo sitnijih komadica, ali sam danas probao sa XXX-SCB i ide ko ludo.... cak sam i skako na toj jedinoj skakaonici, koja je kod bandere, moralo je tako zbog struje (kabla)  :rock... ali to bumo zrihtali sjutra... bice tu dorada, zasigurno, ali sam negde ubedjen da je ovo odlicna baza... Gornji i Donji pravac smo povezali na krajevima i oko bandere, tako da Magic sada moze da projektuje i crtka...
Ubedjen sam da sada jedna te ista staza moze, da se cesto menja, da ne dosadi, samo drugacijim obelezavanjima...

i to bumo zrihtali ... a oonda  2a ... e onda samo da okupimo vecu ekipu za nekoliko kategorija... a na jesen sept/oct.12.... bi mogli da organizuje prvi OFFICIAL RC Off-Road RACE   26aa 1ee 1ee 1ee  ..
Ja probao ATV dovoljno je siroko i za ovo sokocalo... kad bi bilo 3-4 kom. na stazu pa da je srede za autice...

Evo i neka slicica... a sutra sa p rve voznje, kad joj skinemo "Djanu"



RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Staza za RC automobile
« Reply #136 on: June 16, 2012, 11:45:05 PM »
Ovo je EXTRA ! ! ! (pijemo)

Bravo Zajko !  :)aplauz (yay)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Staza za RC automobile
« Reply #137 on: June 16, 2012, 11:58:33 PM »
Ovo je EXTRA ! ! ! (pijemo)

Bravo Zajko !  :)aplauz (yay)
Ma ajte molim vas.... Bice jos suprise.... Bice to do jeseni staza i po....  Hvala  (:beer:)

Taj donji deo sad zahteva malo filigranskog posla.... Final tuch ! Pa onda malo doteramo i gornju zonu, ako se slozi projktant... Da moze da se lako menja dodaje oduzima.....

Sutra nakon probe ... Bumo videli  (<--) (new)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Staza za RC automobile
« Reply #138 on: June 17, 2012, 12:01:51 AM »
Sutra svi cokule i vezbanje strojaka :)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Staza za RC automobile
« Reply #139 on: June 17, 2012, 10:03:27 PM »
Sta da vam kazem, bili, radili posteno, napravili stazu i na kraju se po njoj i provozali!!!!!!!!!!!!!!!!





Mislim da smo ovo napravili. Naravno ovaj programcic ne dozvoljava verno prenosenje staze na papir ali je posluzio kao odlicna osnova da imamo nekakav plan pri izradi staze. Ja sam jako zadovoljan, ima tu jos puno posla i doterivanja odredjenih krivina. Trenutno je staza malo prilagodjenija za bagi u odnosu na tragi ali sredicemo i to. Ovo jedan OGROMAN korak napred i da budem iskren nisam mogao ni da zamislim da cemo nesto ovako izgurati ove godine. Za ovako nesto je potrebno uvek vise ljudi i puno volje, a bogami i ne malo para, ali eto, nekako smo uspeli da stignemo dovde.

Nazalost danas se niko nije hvatao za foto aparat, bilo je jezivo vruce i stvarno smo bili popadali, tako da slika nema, molim Zajka da sutra islika stazu pa da okaci slike na forum! Danas je ipak od svega bilo najludje to kako je Zajko tabao stazu sa svojim Durangom (americki terenac)  (res).

Pojavili se u Ivanci i neki novi ljudi  :)aplauz, ja se izvinjivam unapred jer sam katastrofa sa imenima ali drago mi je da su momci dosli i koliko znam jedan od njih je uplatio i clanarinu!

Sada sam siguran da ce se neka trka na jesen i odrzati ...

poz, steta sto nismo slikali!
« Last Edit: June 17, 2012, 10:13:36 PM by magic »
Veljko

Offline n.artur

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 95
Re: Staza za RC automobile
« Reply #140 on: June 17, 2012, 10:22:19 PM »
Ako je bitno zbog broja, i ja sam danas uplatio clanarinu (najvise zbog afirmacije cele price), sto se vremena tice bilo je pakleno, ali na muci  se poznaju junaci.
Meni staza na slici izgleda mnogo laksa nego kada se vozi, verovatno je i to ok za pocetak, mora teren da se sredi i za obelezavanje staze da se nadje resenje, danas smo se pecali samo tako.

OFFTOPIC:

Najzad sam uspeo Jato-a da provozam po off-road stazi i to sa novim gumama, nedostaju mu jos par korekcija (zamena zupcanika i premestanje tezista sto vise napred).

Idemo dalje.
 
Losi 8IGHT 4.0 + Alpha RyanLutz + Spektrum Servo
Losi 8IGHT 4.0 Elektro + Savox Servo
Losi 8IGHT-T 2.0 RR + P5XL-T + Savox + Spektrum
Spektrum DX4R

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Staza za RC automobile
« Reply #141 on: June 18, 2012, 01:06:05 AM »
Ko kaze da nema slika, nisu neke ali mogu da docaraju kako je izgledala radna akcija u Ivanci. Slikao sam nekoliko slika kad sam krenuo i zao mi je sto nisam mogao da se zadrzim vise da pomognem...


Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Staza za RC automobile
« Reply #142 on: June 18, 2012, 10:05:25 PM »
@ ivanmagd  :)aplauz za slike i jos jedan  :)aplauz sto si kupio Losi XXX-SCT, jedva cekam da vidi gomilu 2WD modela na stazi!

A sad poruka za drustvo. Zvao me ja Zajko danas, vec je kupio jednu dodatnu kolicinu creva. Isto tako danas je dosao kamion i istovario 10 kubika zemlje. Predlazem radnu akciju u sredu ili cetvrtak posle 5-6 da odemo do Ivance i napravimo jos 2 skakaonice na glavnom pravcu i dodamo nagib na povratnu U krivinu (onu pred gornji pravac) kako bi deda mogao da do nedelje malo utaba. Molim zainteresovane da pomognu u ovoj akcji da mi se jave na pp ili sms kao bi smo se organizovali.

poz
« Last Edit: June 18, 2012, 10:39:55 PM by magic »
Veljko

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Staza za RC automobile
« Reply #143 on: June 18, 2012, 10:19:24 PM »
Kako mi je krivo sto nisam malo blize Bg-u pa da vam se prikljucim u prici sa auticima.... Blago vama....
Svaka vam cast na organizaciji i svemu sto ste uradili (work)
Sve se moze kad se hoce :jaki:
Samo napred ()-()

Offline milance66

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 54
Re: Staza za RC automobile
« Reply #144 on: June 18, 2012, 11:49:59 PM »
Ovo pocinje da lici na ozbiljnu stazu.Svaka cast (res)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Staza za RC automobile
« Reply #145 on: June 19, 2012, 01:55:25 AM »


E... sad joe rasporediti ova zemljicu po krivinama (kontra nagib) i skakaonicama .... i bice bombonica...
Nabavio sam 100 m crnog (nema ovih coloritnih) creva ali malo vece precnik oko 43 mm... a porucio sam jos 300m, pa ako nadju
bice tu do petka... Moze i crno, pa cemo ga mazati na svakih 50 cm belom bojom... bice kao prava oznaka crno/bela, a na krivinama crveno/bela...

Nadam se da sam uspeo da nadjem i startnu zastavicu... crno/bela za start.. trubu vec imamo...

I do avg.. da stigne neki od uredjaja za LAP counter i timing... i THE END...
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Staza za RC automobile
« Reply #146 on: June 19, 2012, 08:27:50 AM »
Sada kada me je Zajko podsetio sa ovim fotografijama u stvari mi smo napravili ovo



Kao sto rekoh programcic za crtanje ima odredjena ogranicenja po pitanju uglova tako da ovo sada najvernije docarava ono sto je uradjeno do sada. Ono sto se ovde ne moze nacrtati su prakticno 2 rampe, na pocetku (silazna) i na kraju (penjuca) gornjeg pravca.

Kako bi 1/8 bagi i tragi bili izjednaceni razmisljam o 2 prepravke, dodati nagib na krivini u sredini koja je povratno "U" pre gornjeg pravca i ispraviti malo desni cosak, ovako





Ovako bi staza bila podjednako brza za bagi i tragi 1/8 a za nijansu laksa kada su 2WD modeli u pitanju. Isto tako mogu da se voze i levi i desni krug i da budu podjednako zanimljivi. Do sada smo vozili samo desni krug.

poz
« Last Edit: June 19, 2012, 09:17:28 AM by magic »
Veljko

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Staza za RC automobile
« Reply #147 on: June 19, 2012, 12:01:15 PM »
Sa tim ispravljanjem  ce truggy dobiti prednost, ovako su priblizno jednaki ! ...pogotovo bi 2wd izgubili jer su oni najvise u problemu kad je ubraznje i kocenje u pitanju.

Ovo sto smo napravili je odlicno, taman da se sredi staza i malo bolje provoza pa cemo videti sta treba doraditi, i u kontra smeru je odlicno posto posle svakog pravca treba dobro kocenje i tehnicki zahtevan deo a to je bas to :)

Sto se tice srede ili cetvrtka ja sam najverovatnije slobodan odnosno odvojicu popodne za fizikaliju i psihicku relaksaciju :)

Offline dule

  • Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Posts: 186
Re: Staza za RC automobile
« Reply #148 on: June 19, 2012, 12:22:22 PM »
i ja sam spreman kad mi javite.

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Staza za RC automobile
« Reply #149 on: June 19, 2012, 12:23:34 PM »
Sada kada me je Zajko podsetio sa ovim fotografijama u stvari mi smo napravili ovo



Kao sto rekoh programcic za crtanje ima odredjena ogranicenja po pitanju uglova tako da ovo sada najvernije docarava ono sto je uradjeno do sada. Ono sto se ovde ne moze nacrtati su prakticno 2 rampe, na pocetku (silazna) i na kraju (penjuca) gornjeg pravca.

Kako bi 1/8 bagi i tragi bili izjednaceni razmisljam o 2 prepravke, dodati nagib na krivini u sredini koja je povratno "U" pre gornjeg pravca i ispraviti malo desni cosak, ovako





Ovako bi staza bila podjednako brza za bagi i tragi 1/8 a za nijansu laksa kada su 2WD modeli u pitanju. Isto tako mogu da se voze i levi i desni krug i da budu podjednako zanimljivi. Do sada smo vozili samo desni krug.

poz
Izgleda super,kad izvozamo par puta mozemo na licu mesta da iskorigujemo