Author Topic: KYOSHO Off road truck ?  (Read 9812 times)

Offline dejanr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 74
Re: KYOSHO Off road truck ?
« Reply #15 on: December 06, 2011, 09:23:09 AM »
Sada sam gledao,u principu svi dolaze sa satnicom,kako je kod nas na carini,da li prave problem za njih tj trebali oni atesti kao i za stanice za heli i avio? da li je neko skoro kupio nesto da mu je stiglo postom?

Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117
Re: KYOSHO Off road truck ?
« Reply #16 on: December 06, 2011, 12:20:47 PM »
ako je 2,4ghz onda prave probleme.

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: KYOSHO Off road truck ?
« Reply #17 on: December 06, 2011, 02:41:12 PM »
U sustini SVI uredjaji koji nesto emituju trebalo bi da imaju sertifikat. I carina ne pravi probleme nego radi svoj posao po uredbama koje je propisao Ratel.

poz
Veljko

Offline dejanr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 74
Re: KYOSHO Off road truck ?
« Reply #18 on: December 06, 2011, 02:45:06 PM »
Ja razumem da oni rade svoj posao ali ako treba da platim takse i ispitivanje,onda da bolje ne naručujem. PZnaci samo mora na ispitivanje ako ima stanicu na 2.4GHz?

Offline dejanr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 74
Re: KYOSHO Off road truck ?
« Reply #19 on: December 06, 2011, 03:00:35 PM »
Evo nasao sam ovaj,ova je bukvalno nov,bar tako kaže čovek da je radio 10s i da ga je ugasio jer je bučan. Šta mislite koliko ovo vredi dati za ovo? Ovde ngde ne piše ali mislim da stanica nije na 2.4GHz zbog carine?



http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160694847404&ssPageName=ADME:X:AAQ:DE:1123

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: KYOSHO Off road truck ?
« Reply #20 on: December 06, 2011, 03:37:39 PM »
Pa  vec je dat odgovor na tu vrstu pitanja, sve zavisi koliko ljudi u tom trenutku glada taj model i zeli da ga kupi, a vredi oko 200E.

Stanica koja ide uz njega vredi 20E tako da je bolje da ti je ne salje, samo ces sebi napraviti probeleme. Ja imam 2 takve viska.

poz
Veljko

Offline dejanr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 74
Re: KYOSHO Off road truck ?
« Reply #21 on: December 06, 2011, 08:05:57 PM »
Pa to je dobraa ideja da mi salje bez stanice zbog carine. Kaži mi neka solidna stanica koja ej cena i koja je ? A kako za prijemin,da li posle i on mora da se menja?

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: KYOSHO Off road truck ?
« Reply #22 on: December 06, 2011, 08:13:57 PM »
Stanica imas na 27MHz, 40MHz, 72MHz, i 2,4GHz. To nista ne govori i mogucnostima takve stanice i o njenom kvalitetu. Na 2,4G je najkomotnija je nemas kristale i ne moras da pitas i brines za ostale sta voze. Ono o cemu isto treba voditi racuna je cena dodatnih prijemnika posto se modeli brzo namnoze!

Imas od Spektruma preko nove od 100E pa na gore i mi to masovno teramo u BG. Imas i u oglasima upravo jednu (ja je prodajem) i kada se uzme da samo prijemnik kosta 40E mislim da je dajem vrlo povoljno. No to nije tema ovde, inace cu sam sebe morati da banujem :).

Da skratim pricu, sa stanicama je koliko para toliko muzike, i ne treba stedeti.

poz
Veljko

Offline dejanr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 74
Re: KYOSHO Off road truck ?
« Reply #23 on: December 06, 2011, 08:20:51 PM »
Hvala na savetima. Možda sam malo dosadan ali bih voleo što više i što pre da saznam mnoge stvari jer sam se baš zarazio sam ovim i želim što pre nešto da nabavim. Znači ako kupi primer ovaj autić,i poašlej mi bez stanice,mogu da mu zamenim prijemnik bez problema,tj nema nekog budženja?

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: KYOSHO Off road truck ?
« Reply #24 on: December 06, 2011, 08:22:26 PM »
Naravno da nema nikavog budzenja, prijemnik je uvek odvojen i promenljiv deo elektronike.

poz
Veljko

Offline dejanr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 74
Re: KYOSHO Off road truck ?
« Reply #25 on: December 06, 2011, 08:27:52 PM »
Magic,hvala puno na brzim odgovorima. Ali za sada imam još jedno pitanje,možda je glupo ali bolje da pitam,pošto sam naručio futabinu stanicu 7ch za heli,da li možda moguće koristiti i za auto ili ne?

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: KYOSHO Off road truck ?
« Reply #26 on: December 06, 2011, 08:34:18 PM »
U teoriji da, ali onda vozis na palice sto nije isto kao sa volanom, mada je samo stvar navike. Isto tako Futabini prijemnici za automobile su dosta skupi (100E) i treba proveriti da li uopste ta stanica hoce da rade sa surface prijemnicima. Ako ne onda moras da koristis avionske prijemnike koju su po 50-60E.

poz
« Last Edit: December 07, 2011, 08:45:39 AM by magic »
Veljko

Offline dejanr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 74
Re: KYOSHO Off road truck ?
« Reply #27 on: December 06, 2011, 09:05:27 PM »
Pošto vidim da si iz Bg,a i ja,gde vozite vaše ljubimce,da li imate neku stazicu,pa da dodjem d amalo pogledam i naučim nešto,ipak dada se vidi uzivo to je mnogo bolje nego na slikama?

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: KYOSHO Off road truck ?
« Reply #28 on: December 06, 2011, 09:17:50 PM »
Uf ti se bre bas  (new), imas sve ovde http://rcfly4um.org/index.php?topic=449.210

Prati topik i bices obavesten o voznjama.

poz

Veljko

Offline dejanr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 74
Re: KYOSHO Off road truck ?
« Reply #29 on: December 07, 2011, 05:37:27 PM »
Za sada nemam šta da vozim ali se nadam uskoro nekojkupovini pa onda se vidimo a možda i pre ukoliko bude išao neko tamo da vozi.