Author Topic: Robbe San Diego  (Read 5265 times)

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Robbe San Diego
« on: December 06, 2011, 01:30:56 AM »
Pozdrav svima,
 
 U proslom postu predstavio sam vam paraglajdere a ovog puta jednu prelepu jahtu.
Radi se o modelu San Diego
Duzina modela 1300mm
Sirina 270mm
Tezina sa komplet opremom 6.5kg
2x 3S 25C 4200mAh
Motori nisu one koje sam dobio sa njim, neznam koji model motora je u njoj jer mi model nije sad pri ruci.
To su ono najosnovnije karakteristike.
Ostalo:
gomila sijalica 3-6-12V
Imitacija zvuka motora
Sirena za maglu
itd itd.

  Kad sam kupio model nisam imao predstavu koliki je i da je sav u komadicima  "), to mi je prvi model tih dimenzija i da kazem prvi model koji sam morao sam da sklapam...
Inace posto je model ogorman odlucio sam da ga na tenane odradim i ubacim sve sto je moguce ubaciti na njega...
Posle godinu dana rada na njemu bio je gotov. 
Mogu vam reci da mi je bilo veliko zadovoljstvo dok sam ga pravio i veoma mi je drago sto sam ga i zavrsio.
Ime Nadja dao sam po mojoj cerci kako bi sa zenom izravnao racune. Ona je nju nosila u stomaku 9 meseci ali zato sam ja radio na ovoj bebi 12  (work)

Mislim da film kao i slike govore sve o ovom modelu.

Uzivajte.....



Elektronika


A evo i slika ;)





ISKORISTIO SAM SVE KANALE  4e























Za ova plava svetla iskoristio sam led sijalice za automobile koje sam napunio super lepkom...


   Lepo se vozi i sa novim motorima koje sam ubacio mislim da mogu izaci na crtu i sa nekom srednjom klasom glisera.
Da bih izglisirao i digao je potrebno mi je nekih 5 metara sa punim gasom. Nakon toga ostaje da glisira sa nekih 40% snage.
Odlicana yahta samo teska i velika za transport. Nije model za ispod miske ili da ga stavim u neku kesu...




   To je sve za sada a za koji dan predstavljam i ostale modele....
PS. Lepo je kod nas u Beloj Crkvi, imamo 7 jezera, lep zatvoren i uvek slobodan aerodrom na nekih 6km od grada a naravno i terena za automobile...


Veliki pozdrav svima.

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Robbe San Diego
« Reply #1 on: December 06, 2011, 03:36:22 AM »
Prelepo, stvarno prelepo ! ! ! :)aplauz (res)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Robbe San Diego
« Reply #2 on: December 06, 2011, 04:36:12 AM »
Bravo!

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Robbe San Diego
« Reply #3 on: December 06, 2011, 02:08:32 PM »
Auuuuu sto ovo dobro izgleda  :)aplauz

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Robbe San Diego
« Reply #4 on: December 06, 2011, 08:29:01 PM »
Svaka cast za rad, ja sam vec spominjao ovu temu ali ajde mi ti odgovori posto si ovo sklapao iz kita, jesi li dobio uputstvo kako da mu podesis CG i uopste ima li nekog uticaja ako teziste nije na svom mestu.
Pozdrav Ivan

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Robbe San Diego
« Reply #5 on: December 06, 2011, 08:42:09 PM »
Ovo je fantasticno. Svaka cast na ulozenom trudu  :)aplauz

Offline vidoja

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: Robbe San Diego
« Reply #6 on: December 07, 2011, 01:47:00 AM »
stvarno odlicno izgleda i na ovim vecernjim slikama je tesko uociti da se ne radi o pravoj jahti (res)

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Robbe San Diego
« Reply #7 on: December 07, 2011, 03:01:21 AM »
Hvala svima na pohvalama...

  Model je predivan i bilo ga je lepo raditi.
 
 ivanmagd mislim da ima uticaja ako teziste nije na svom mestu, meni je model bio u pocetku sa guzom mnogo vise u vodi nego sto je to predvidjeno po planu tako da sam baterije gurnuo napred skoro za 4cm.
   To sto me ti pitas mislim da se zove vodena linija a to je ona crna traka koju sam ja zalepio na mom modelu. Kod mene to nije palilo iz razloga velikog tereta. Trebao bih da joj promenim polozaj cisto estetike radi. Tj. kad je u vodi i kad miruje treba da se vidi samo crna traka a ne i korito ispod nje.

  Mislim da takozvana vodena linija je ustvari najbitnija stvar kod svakog camca-broda. Ona mu omogucuje da lako izglisira a kad izglisira onda mozes krstariti sa mnogo manje gasa nego sto bi koristio ako je korito camca vecim delom potopljeno.
  Kad ova moja izglisira ona samo klizi po vodi i samo 30% korita se nalazi u vodi. Ali ali... Treba joj vremena da izglisira i ako napravim nagli zaokret opet se spusti... Tako da kad izglisira prelepo izgleda jos ako pravim veliki luk sve je super...

  E sad koliko je sve to bitno ???.... Nisam toliko zalazio u tu problematiku. Moje misljenje je da je ipak ovo model za paradu a ne sportak koji treba da leti...   

Napravio sam ti koju fotku sa njenog plana ako ti moze pomoci.
90mm guza 95mm napred ... je pocetak vodene linije kad polozis korito naopako na ravnu povrsinu. Debljinu vodene linije treba sam da odredis u zavisnosti koliko tereta stavljas na nju.
Evo i slika.


Pocetak vodene linije sa zadnje strane


Pocetak vodene linije sa prednje strane


 Ako treba jos nesto samo se javi..
Pozz...

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Robbe San Diego
« Reply #8 on: December 07, 2011, 10:04:43 PM »
Da stvarno je ogromna.

Iz tih razloga je bas nesto nisam mnogo vozikao jer mi je uvek mali problem oko transporta.
I iz tih razloga nemam bas mnogo materijala kako bih napravio jos neki filmic. A moracu sigurno i jedan u nocnom izdanju...

Jos jednom hvala vam na pohvalam..  :big smile

Offline munjeviti

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 94
Re: Robbe San Diego
« Reply #9 on: September 10, 2013, 07:59:54 PM »
jahta je extra svaka cast

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: Robbe San Diego
« Reply #10 on: September 13, 2013, 08:46:28 PM »
Uf, imao sam cast da je vidim uzivo i izgleda bas mocno, cak mocnije nego na slikama. Da nepricam sta je Vlado sve potrpao i povezao od elektronike u nju :-)  Svaka cast jos jednom na trudu i strpljenju, jer model je zaista odradjen do najsitnijih detalja.
 (res)
Make things as simple as possible, but not simpler.