Author Topic: SIG CITABRIA  (Read 117545 times)

Offline vlada-r

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: SIG CITABRIA
« Reply #120 on: August 19, 2012, 02:11:54 PM »
Imam jedno pitanje u vezi ovog aviona sa snimka; zar ne bi trebalo da kad (npr) desni eleron ode nagore da avion krene u desni zaokret?

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: SIG CITABRIA
« Reply #121 on: August 20, 2012, 11:55:16 AM »
Imam jedno pitanje u vezi ovog aviona sa snimka; zar ne bi trebalo da kad (npr) desni eleron ode nagore da avion krene u desni zaokret?
Principijelno je tako, međutim, ovde je primenjena "antiprotivna" tehnika letenja, za koju je potrebno mnogo više od onoga što prosečni RC pilot zna...
Pored izvanrednog poznavanja karakteristika modela i sam model mora da zadovolji neke uslove, da bi se mogla primeniti ova "majstorija" letenja...
Mislim da nema smisla da objašnjavam kako se ovo izvodi, kao i šta je sve potrebno za to...

Pozdrav
Miša
#FFCC00

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: SIG CITABRIA
« Reply #122 on: August 20, 2012, 02:27:04 PM »
Imam jedno pitanje u vezi ovog aviona sa snimka; zar ne bi trebalo da kad (npr) desni eleron ode nagore da avion krene u desni zaokret?
Principijelno je tako, međutim, ovde je primenjena "antiprotivna" tehnika letenja, za koju je potrebno mnogo više od onoga što prosečni RC pilot zna...
Pored izvanrednog poznavanja karakteristika modela i sam model mora da zadovolji neke uslove, da bi se mogla primeniti ova "majstorija" letenja...
Mislim da nema smisla da objašnjavam kako se ovo izvodi, kao i šta je sve potrebno za to...

Pozdrav
Miša


!?!?!
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline Nenad Miklusev

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 392
    • AEROPOXY
Re: SIG CITABRIA
« Reply #123 on: August 20, 2012, 02:58:00 PM »
Imam jedno pitanje u vezi ovog aviona sa snimka; zar ne bi trebalo da kad (npr) desni eleron ode nagore da avion krene u desni zaokret?

Da, u normalnim koordinisanim zaokretima.

Ovo sto Citabrija radi je Flat Turn ( zaokret bez nagiba),  u kojem veliki otklon kormila pravca pariras suprotnim otklonom elerona, da bi napravio zaokret bez nagiba.
Pri tome je ovde komanda elerona umiksovana sa flapsom, sto nije slucaj kod pravih aviona, pa sve to jos radi sa vrlo malom brzinom.

Upotrebljivo kod lakih aviona i aviona sa velikim odnosom snaga-tezina.

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: SIG CITABRIA
« Reply #124 on: August 20, 2012, 03:11:43 PM »
Imam jedno pitanje u vezi ovog aviona sa snimka; zar ne bi trebalo da kad (npr) desni eleron ode nagore da avion krene u desni zaokret?

Da, u normalnim koordinisanim zaokretima.

Ovo sto Citabrija radi je Flat Turn ( zaokret bez nagiba),  u kojem veliki otklon kormila pravca pariras suprotnim otklonom elerona, da bi napravio zaokret bez nagiba.
Pri tome je ovde komanda elerona umiksovana sa flapsom, sto nije slucaj kod pravih aviona, pa sve to jos radi sa vrlo malom brzinom.

Upotrebljivo kod lakih aviona i aviona sa velikim odnosom snaga-tezina.

Pokvario si zabavu!  :sljus
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline Nenad Miklusev

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 392
    • AEROPOXY
Re: SIG CITABRIA
« Reply #125 on: August 20, 2012, 05:27:47 PM »
Pokvario si zabavu!  :sljus

Jel ovo skrivena kamera?

Offline vlada-r

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: SIG CITABRIA
« Reply #126 on: August 20, 2012, 08:40:57 PM »
Hvala na obrazlozenju, nisam hteo nikom da kvarim zabavu. Samo sam pitao za objasnjenje neceg sto neznam, mislim da nije sramota pitati?

Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: SIG CITABRIA
« Reply #127 on: August 20, 2012, 09:10:34 PM »
Imam jedno pitanje u vezi ovog aviona sa snimka; zar ne bi trebalo da kad (npr) desni eleron ode nagore da avion krene u desni zaokret?

Da, u normalnim koordinisanim zaokretima.

Ovo sto Citabrija radi je Flat Turn ( zaokret bez nagiba),  u kojem veliki otklon kormila pravca pariras suprotnim otklonom elerona, da bi napravio zaokret bez nagiba.
Pri tome je ovde komanda elerona umiksovana sa flapsom, sto nije slucaj kod pravih aviona, pa sve to jos radi sa vrlo malom brzinom.

Upotrebljivo kod lakih aviona i aviona sa velikim odnosom snaga-tezina.

Pokvario si zabavu!  :sljus

Lazo i ja sam čekao da dođem kući i vidim nastavak... Ah... :) :) :)
Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: SIG CITABRIA
« Reply #128 on: August 20, 2012, 09:34:54 PM »
Meni je ova fenomenalna kakav rad i kako leti

Nestvarno je ! Kao da je pun helijuma.

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: SIG CITABRIA
« Reply #129 on: August 20, 2012, 10:07:05 PM »
Hvala na obrazlozenju, nisam hteo nikom da kvarim zabavu. Samo sam pitao za objasnjenje neceg sto neznam, mislim da nije sramota pitati?

Naravno da nije sramota pitati! Nisam ni mislio na tebe i tvoje pitanje kad sam napisao Nenadu da je pokvario zabavu...

 (pijemo)
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline srkipa

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 78
Re: SIG CITABRIA
« Reply #130 on: August 24, 2012, 10:40:55 PM »
Jedva cekam da vidim avion kad bude gotov.

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: SIG CITABRIA
« Reply #131 on: August 25, 2012, 05:41:33 PM »
Dosta ste odmarali ajde malo bacite se na rad i da vidimo neke sveze slike .POzzzzz

Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: SIG CITABRIA
« Reply #132 on: August 26, 2012, 10:48:27 AM »
Odmor zavrsen. Bice ovh dana nastavak. Problem je taj sto je  u  mojoj radionici-malom potkrovlju, trenutno  tava vrucina, da je nemoguce bilo sta raditi. Sve sto radim iznosim uvece na terasu pa posle vracam.... Tako je to kada si u stanu.
Krila i repne povrsine su presmirglane, ubaceni kablovi i svetla . Sledece sto treba da resim je ugradnja repnog tocka i  pozicija nosaca baterije.
Takodje razmisljam o kolor semi. Da li ce biti kopija Trstenicke Citabrije zbog koje sam i poceo ovu da radim ili neka druga - jos nisam siguran...
 

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: SIG CITABRIA
« Reply #133 on: August 26, 2012, 10:59:30 AM »
Kada sam se pre par godina odlučio za gradnju Dorniera Do-28 nisam mogao da nađem planove te se odlučim na gradnju prema fotografijama onog Do-28 što još uvek stoji na aerodromu u Batajnici. Posle dosta crtanja taj model je napravljen i veoma lepo leti. Zašto ovo pišem baš ovde ? Zadržao sam kolor tog originalnog aviona, a bilo je mnogo lepših na netu. Znači Citabrija treba da bude u onoj šari koja te je i navela da praviš ovaj prelepi model. Sve si baš veoma pedantno odradio, nadamo se poletanju u ovoj sezoni.  (<--)
Pozdrav, Sava
ex pseudonijum: licider

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: SIG CITABRIA
« Reply #134 on: August 26, 2012, 11:11:04 AM »
Savo hvala na sugetiji. Ukliko ostane ta kolor sema morace neko na kateru da mi uradi one sare sa zvezdicama.

Ajde i jedno pitanje:

Hteo bi da ojacam srednji deo krila sa epoxi smolom.
Kako se kasnije hvata kineska folija na takvoj povrsini?
Da li nakon epoxija da idem sa spric gitom, pa brusenjem pa tek onda folija odozgo?