Author Topic: Losi 8IGHT-T truggy  (Read 7717 times)

Offline dejanr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 74
Losi 8IGHT-T truggy
« on: December 10, 2011, 10:21:17 PM »
Evo i ja da se pohvalim šta sam pazario sada. Videcemo kakav je kada stigne. Nadam se da nisam pogresio posto mi je ovo prvi autić koji sam kupio,malo ce mi trebati pomoc oko kompletiranja tako da računam na vašu pomoć.

http://www.ebay.com/itm/300631125085?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649


« Last Edit: December 10, 2011, 10:42:24 PM by magic »

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi 8IGHT-T truggy
« Reply #1 on: December 10, 2011, 10:53:21 PM »
Dejane super, jedva cekam da sve to isteramo na stazu! Ono sto je sada sigurno je da ce iduce sezone cak 5 Losi 8 biti na stazi  (photograf)

Inace radi se o verziji 1.0 Race Roller. Vec sam ranije pisao koja je razlika izmedju 1.0 i 2.0. Americki ROAR je pre 2-3 godine propisao nove maksimalne dimenzije za truggy 1/8 pa su svi povecali masine nakon toga, malo je 2.0 duzi i siri. Inace svi diferecijali, amortizeri i glavcine se poklapaju tako da je razmena delova moguca.

Pre izvesnog vremena porucen je jos jedan koji jos uvek nije stigao, ponosni novi vlasnik je Dule i koliko ja znam bice prebacen na elektro. Cena je nesto veca posto samo dodatne gume vrede 80E, a ima jos i gomila svecica, ulja, filtera ... Inace vidi se da je stvarno kao nov! Jedva cekam da ga vidim uzivo!

http://www.ebay.de/itm/Losi-8ight-Race-Roller-sehr-viel-Zubehor-Tuning-8T-8ight-T-OVP-/150686865102?pt=RC_Modellbau&hash=item2315a316ce&autorefresh=true

Dolazi i jos jedan 1.0 ali za njega nemam link, nazalost, negde se zaturio  :(.

poz
« Last Edit: December 10, 2011, 11:37:11 PM by magic »
Veljko

Offline CweLe

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 79
Re: Losi 8IGHT-T truggy
« Reply #2 on: December 13, 2011, 01:38:48 PM »
Dejane krenuo si zhestoko pravo na 1/8 truggy haha super je!

Offline dejanr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 74
Re: Losi 8IGHT-T truggy
« Reply #3 on: December 13, 2011, 02:48:41 PM »
Pa magic kaže da je to ok,i ajde da poslušam iskusnije,videćemo kada stigne kako sve izgleda i kako ću se snaći sa ovim,a možda padne i u međuvremenu neki i baggy ako ispadne povoljno.

Offline kristijanbgd

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Losi 8IGHT-T truggy
« Reply #4 on: December 13, 2011, 04:15:27 PM »
Bogami sledece godine cemo morati da se podelimo po klasama  (yay)

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Losi 8IGHT-T truggy
« Reply #5 on: December 14, 2011, 01:07:27 AM »
Bogami sledece godine cemo morati da se podelimo po klasama  (yay)

Klase ili ne, ti sve redom gazis na stazi  :big smile

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi 8IGHT-T truggy
« Reply #6 on: December 14, 2011, 06:08:05 PM »
Pa magic kaže da je to ok,i ajde da poslušam iskusnije,videćemo kada stigne kako sve izgleda i kako ću se snaći sa ovim,a možda padne i u međuvremenu neki i baggy ako ispadne povoljno.

Da ne bude zabune oko onoga sta je Bigneda hteo da kaze. Moje neko iskustvo do sada je da se tragi cak vozi i malo lakse od bagija, manje je "nervozan". Isto tako tragi ima jos jednu prednost sto je prohodniji na ne uredjenim terenima, moze da sluzi i kao neki monster van staze i za bashing. Bagi je tu daleko ograniceniji i trazi uredjeniji teren.

Ali ono sto treba imati u vidi je da 4 gume sa felnama za bagi kostaju 40E a za tragi 60E. U slucaju da je model na struju tragi vuce vise struje tako da voznja traje nekih 15min umesto 20min sa baterijama 4S 5000mAh. Naravno iz istog razloga trosi i vise goriva. Generalno je tragi malo vise podlozan ostecenjima od bagija cisto zbog svoje vece tezine i tockova koji vise strce.

Nadam se da je sada jasnije zasto je mozda bagi laksi za pocetnika, u stvari laksi je za vas novcanik koji je na pocetku vrlo opterecen zbog kupovine svega onoga sto je na pocetku neophodno za bavljenje ovim hobijem.

poz
« Last Edit: December 14, 2011, 06:23:22 PM by magic »
Veljko

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Losi 8IGHT-T truggy
« Reply #7 on: December 14, 2011, 06:35:50 PM »
...da se nadovezem i probam da pojasnim sta sam tacno mislio ;)

Za Truggy da bi dobro isao i skretao treba malo vise predznanja nego za buggy, pogotovo kad je skretanju u pitanju. Delovi sa vise trose pogotovo ceo pogon posto ima daleko vise trakcije nego buggy pa samim tim je i prenos optereceniji POGOTOVO ako se ide na vece motore ogromne snage .28, .30 ili brushless. Delovi te transmisije su DALEKO skuplji nego sto mozete PROCI za buggy (da se razumemo ima i za buggy istih cena ali moze i jeftinije), primera radi ono sto strada NEPAZNJOM i NEODRZAVANJEM su zupzanici na i u diferencijalima. Za praviln o funkcionisanje unutar diferencijala dovoljno je dovoljno podmazivanja (silikonsko ulje ili mast) a za spoljni zupcanik i pinion koji pokrece diferencijal JAKO je vazno povremeno proveravanje i dotezanje (shimovima) da bi se smanjio luft koji je glavni uzrocnik prokllizavanja i tada trenutnog kvara ! ! !
Za Kyosho buggy mozete proci sa 15-20tak eu za set zupcanik-pinion koji je od mekane legure ali moze trajati dugo (par sezona) uz adekvatno odrzavanje, dok kod truggy modela on je iskljucivo od kvalitetnijih celika i za set zupcanik-pinion tesko cete proci ispod 60-80eu (ima i za buggy u istoj ceni i kvalitetu) i nepaznjom daleko pre strada nego kod buggy modela cak i pored daleko veceg kvaliteta i to bas zato sto nije problem kvalitet nego ODRZAVANJE !!!

Uglavnom SVI delovi se habaju bar za 30% vise tako da su troskovi najmanje toliko veci a u realnosti vise bas zbog gorepomenutog primera gde se i razlika u ceni dodaje :)

Da se sad neko ne bi UPLASIO oglomnih troskova, nije to nista preterano jer vecina nas koji se ovim hobijem bavi ima daleko vise modela od jednog ;) nego cisto informativo komentarisemo u cilju pomoci da se nove kolege mogu tacno finansijski isplanirati :)
Nikome nije u prilogu da gleda neispravan model na polici, bolje je uzeti neki manji-jeftiniji a voziti ga cesce ;)

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Losi 8IGHT-T truggy
« Reply #8 on: December 23, 2011, 09:15:43 PM »
I jel stigao?? U kakvom je stanju? Inace sam i ja merkao tog da ga uzmem za rezervne delove :)

I sta kazes, prvi auto i pravo na Losi 8ight-T, svaka cast za izbor!  :)aplauz

Offline dejanr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 74
Re: Losi 8IGHT-T truggy
« Reply #9 on: December 23, 2011, 09:53:46 PM »
Još uvek nije stigao, čovek je izgleda pogrešio adresu na koju da poašlje,a taj lik gde je trebalo da stigne je sada ovde pa tamo nema ko da prima,pa sada ne znam kada ce da stigne.  A izabrao sam LOSI Truggy posle razgovora sa drugim forumašima.Tek kada stigne i malo pogledam pa da probam onda utisci.

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi 8IGHT-T truggy
« Reply #10 on: January 21, 2012, 06:12:00 PM »
Pa posto Duleta mrzi da pise da kazem da autic koji mu je stigao izgleda kao nov, samo maska nije u skladu sa ostatkom automobila, sve ostalo je vrh! Inace model ima i prosirenja za trapove pa je sirok kao i verzija 2, samo je za nijansu kraci.

Dule je prvo bio odlucio da bude na struju ali se sad malo premislja pa cemo videti sta ce na kraju biti.

No u svakom slucaju jos jedan Losi8 redovno na stazi  :jaki:.

poz
Veljko

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Losi 8IGHT-T truggy
« Reply #11 on: January 21, 2012, 11:10:17 PM »
Duuu LE, Duuu LE ! ! ! Niii TRO, Niii  TRO    :jaki:
« Last Edit: January 22, 2012, 01:27:39 AM by Bigneda »

Offline Vox

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Losi 8IGHT-T truggy
« Reply #12 on: January 22, 2012, 01:05:15 AM »
DUUULEEEE,   NIIIIITROOOOOOOOO !!!!!!! :)

Offline dejanr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 74
Re: Losi 8IGHT-T truggy
« Reply #13 on: January 23, 2012, 08:19:59 AM »
Napokon je stigao. Na prvi pogled je ok alim ipak mora da ga pogleda neko iskusniji pa da kaže jer ovo je meni prvi pravi autić.

Offline kristijanbgd

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Losi 8IGHT-T truggy
« Reply #14 on: January 24, 2012, 07:36:58 PM »
Naravno NITRO. Bez mirisa i crnih noktiju nista -to je ko zena bez sisa  (yay)