Author Topic: pomoc oko controlera  (Read 7402 times)

Offline dejanBGD

  • Newbie
  • *
  • Posts: 31
pomoc oko controlera
« on: December 12, 2011, 09:00:01 PM »
molio bih vas za  savet kupio sam ovaj kontroler http://shop.conrad-uk.com/1/2-a2-uk0206963__modelcraft-carbon-series-drive-controller-15-turns.html i povezao ga na prijemnik i kad pomerim palicu unapred motor okrece u desno  kad je pomerim unazad samo blinka cvena diodica i nece motor da ide u kontra stranu .. unapred hvala

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: pomoc oko controlera
« Reply #1 on: December 12, 2011, 09:06:45 PM »
molio bih vas za  savet kupio sam ovaj kontroler http://shop.conrad-uk.com/1/2-a2-uk0206963__modelcraft-carbon-series-drive-controller-15-turns.html i povezao ga na prijemnik i kad pomerim palicu unapred motor okrece u desno  kad je pomerim unazad samo blinka cvena diodica i nece motor da ide u kontra stranu .. unapred hvala

Moras uraditi sledece

Upalis stanicu i das pun gas, dok drzis pun gas upalis ESC, cuces par kratkih tonova, zatim das pun brake (kontra od gasa na stanici) i opet ces cuti par tonova, zatim pusti stanicu
u neutralan polozaj tada ti je stanica i ESC sihronizovani. Ugasi pa upali i trebalo bi da radi.
Poz

Offline dejanBGD

  • Newbie
  • *
  • Posts: 31
Re: pomoc oko controlera
« Reply #2 on: December 12, 2011, 09:38:41 PM »
ni jednog trenutka nece da se  cuje taj zvuk ni kad dam napred ni kad  dam pozadi samo kad je stavim u neutralni polozaj cuje se taj zvuk na ontroleru i opet ide samo napred kad dam pozadi blinka sporo lampica na controleru a motor neide unazad?

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: pomoc oko controlera
« Reply #3 on: December 12, 2011, 10:00:32 PM »
mora da si dobio uputstvo, esc za automobile se svaki programira drgacije.

poz
Veljko

Offline dejanBGD

  • Newbie
  • *
  • Posts: 31
Re: pomoc oko controlera
« Reply #4 on: December 12, 2011, 10:24:52 PM »
nisam dobio upustvo ima upustvo  za povezivanje a nema za programiranje controlera po ovom upustvu za povezivanje pise da kad  je rucica gasa u neutralnom polozaju svetli zelena lampica i kod mene sveli kad je  napred treperi crvena  kad unazad treperi sporije crvena sve to  treperi kao na upustvu ali u nazad neide samo unapred?

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: pomoc oko controlera
« Reply #5 on: December 13, 2011, 11:08:27 AM »
Features
•Fully automatic detection of the neutral position
•Triple security system (temperature switch-off / Overload switch-off / short-circuit switch-off)

•Two-coloured set-up LED
•Plug-system: Battery: Tamiya, remote control: JR / Futaba, Motor: 4 mm round plug.
•Anodised aluminium heat-sink
•Ready to connect
•Design housing in Carbon look


Included in the delivery
•Direction controller
•Operating instructions.

Ako si kod njih kupio nov treba da postoji u pakovanju i uputstvo (zadnja stavka).

pozdrav
Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline dejanBGD

  • Newbie
  • *
  • Posts: 31
Re: pomoc oko controlera
« Reply #6 on: December 13, 2011, 01:55:36 PM »
j*** ga nisam ga  kupio novog naso sam ga na pijaci kod nekih likova koji donose te stvari iz inostranstav i u nutra nema  to upustvo u kutiju a inace kontroler je nov nije koriscen? kako to da resim ne znam ? i jos jedna stavar kada povezem kontroler sa prijemnikom i povezem jos dva servoa prijemnik radi bez svoje baterije napaja ga kontroler od baterije za motor jel i to normalno i jel treba bas tako i da radi?

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1254
Re: pomoc oko controlera
« Reply #7 on: December 13, 2011, 02:50:24 PM »
Ako si ga kupio na Bubanj potoku kod onog  sto valja stvari iz Conrada, velika je mogucnost da je neispravan.
Tacnije sve sto prodaje su stvari vracene od strane kupaca u Nemackoj, iz nekog razloga.
Cak na nekim stvarima i ima zalepljena nalepnica  da je neispravno i cena od 1 EUR ili manje...

Offline dejanBGD

  • Newbie
  • *
  • Posts: 31
Re: pomoc oko controlera
« Reply #8 on: December 13, 2011, 03:03:03 PM »
pa tu sam ga i uzeo . nego sta mogu ja sad da uradim? jel mogu nekako to da resim ili nema od tog posla nista?

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: pomoc oko controlera
« Reply #9 on: December 13, 2011, 11:19:32 PM »
pa tu sam ga i uzeo . nego sta mogu ja sad da uradim? jel mogu nekako to da resim ili nema od tog posla nista?

 :pop: (rip..)
Veljko

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: pomoc oko controlera
« Reply #10 on: December 13, 2011, 11:36:04 PM »
pa tu sam ga i uzeo . nego sta mogu ja sad da uradim? jel mogu nekako to da resim ili nema od tog posla nista?

Ukoliko je bilo vise komada na stanju kada si kupio taj probaj da ga zamenis ili na kraju uzmi nesto drugo u toj vrednosti.

Sve zavisi dali prodavac prihvata reklamciju ili ne ?

Ako ne, zbogom moje lepe pare (mislim tvoje).


pozdrav
Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline dejanBGD

  • Newbie
  • *
  • Posts: 31
Re: pomoc oko controlera
« Reply #11 on: December 14, 2011, 04:31:59 PM »
jos nesto me zanima ako mi mozes reci, da li tako treba raditi da kontroler napaja prijemnik preko baterije koje sluze za napajanje motora tako povezan radi savrseno rade dva servoa i motor bez ikakvih problema samo sto motor  vrti u jednu stranu.

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: pomoc oko controlera
« Reply #12 on: December 14, 2011, 05:34:54 PM »
Da tako je OK, kontroleri uglavnom imaju BEC (battery elemination circuit) koji omogucava napajanje prijemnika i servoa preko pogonske baterije. Ako ti ne smeta da nemas rikverc onda mozes i da ga koristis.

poz
Veljko

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: pomoc oko controlera
« Reply #13 on: December 14, 2011, 06:03:45 PM »
Kontroleri za auto modele uglavnom imaju opciju da se voze u race modu (bez rikverca) i normal sa rikvercom. Ako taj tvoj nece da se setuje u normalan mod prateci uputstva (nadji ga na sajtu proizvodjaca ili proguglaj malo ima toga tona na netu) onda si uzeo neispravan ;)

Inace kod tih cigana sto donose djubre iz conrada vise od 90% je neispravno i naravno prodaju kao ispravno ;) ako si dovoljno ubedjiv vratice ti pare ne brini ili povedi nekog ubedljivog, znaju oni dobro sta prodaju kao ispravno odnosno NIKADA ne daju direktan odgovor na pitanje jel radi :)

Offline dejanBGD

  • Newbie
  • *
  • Posts: 31
Re: pomoc oko controlera
« Reply #14 on: December 14, 2011, 06:09:55 PM »
pa treba mi rikverc nego sam hteo da te pitam za savet ako bi moga da mi kazes ja imam 4ch prijemnik a koristim za njega dva servoa i sad controler jos jedan mi je slobodan servo da li bi preko njega mogao da resim da da struju ili masu na  motror