Author Topic: Pozdrav iz Nisa  (Read 18838 times)

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: Pozdrav iz Nisa
« Reply #30 on: January 19, 2012, 11:22:59 AM »
Mozda najbolje stvarno da potrazim nesto bez prepreka i sa asfaltom za skolske krugove dok ne prikupim potrebne vestine. Ovako svaka lekcija je jedan lom :)

Postoji jedna poslovica u mom primarnom hobiju tj. experimentalnom raketnom modelarsktvu a glasi ovako:
Dok sve funkcioniše kako treba, ništa novo nisi naučio, tek kada se desi otkaz, lom... naučićeš nešto novo!

edit: P.S. Ova poslovica važi samo ako znate šta radite tj. ako ste dobro potkovani teorijom i praksom u suprotnom može dovesti do katastrofalnih posledica!
« Last Edit: January 19, 2012, 02:26:13 PM by nedbojsa »
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline Nitronen

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
    • Kinepx
Re: Pozdrav iz Nisa
« Reply #31 on: January 19, 2012, 12:14:15 PM »
 :)aplauz Znaci da za sad dosta progresivno napredujem ;)

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Pocetnici upozorenje!!!
« Reply #32 on: January 19, 2012, 01:14:26 PM »
Nije me mrzelo da procitam ceo ovaj thread.

Jedan savet pocetnicima koji citaju ovaj thread:ovo kao sto Nitronen radi je primer kako ne treba pocinjati ovaj hobi.

Prvi koraci, osnova, u bilo cemu novom su najbitniji, a oni se moraju nauciti pravilno, bez greske, jer je posle potrebno mnogo vremena da se te greske isprave.

Ali, sto kaze Magic, pocetnici ako i pitaju sta i kako, nece na kraju poslusati savet.

M. (pijemo)
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: Pozdrav iz Nisa
« Reply #33 on: January 19, 2012, 02:23:18 PM »
Slažem se sa tobom marko, problem je što sam gore izostavio da dodam "ukoliko znate šta radite tj. ukoliko ste potkovani teorijom i praksom!".
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline Nitronen

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
    • Kinepx
Re: Pocetnici upozorenje!!!
« Reply #34 on: January 19, 2012, 05:00:26 PM »
Nije me mrzelo da procitam ceo ovaj thread.

Jedan savet pocetnicima koji citaju ovaj thread:ovo kao sto Nitronen radi je primer kako ne treba pocinjati ovaj hobi.

Prvi koraci, osnova, u bilo cemu novom su najbitniji, a oni se moraju nauciti pravilno, bez greske, jer je posle potrebno mnogo vremena da se te greske isprave.

Ali, sto kaze Magic, pocetnici ako i pitaju sta i kako, nece na kraju poslusati savet.

M. (pijemo)

Potpuno se slazem sa ovim podvucenim, ali bih voleo da cujem koji to savet nisam poslusao. Oba lomljenja nisu bila bas svakidasnje situacije.

Quote
Nitronen radi je primer kako ne treba pocinjati ovaj hobi.

Iako znam da ovim hoces novajlijama da skrenes paznju da se ne treba juriti i lomiti avone, ovo me vredja posto sam bez zaletanja i sa velikom paznjom i strpljenjem usao u sve ovo. Procitao sam dosta knjiga, vezbao simulatore i prihvatio sve savete koje su mi dali iskusni ljudi, ali pored svega desilo se to sto se desilo. Gledacu da iz toga izvucem najbolje i ne zalim ni jedan shav lepka na krilima ;).

Verujem da ima mnogo boljih primera za "kako ne treba raditi", samo sto mene nije blam da sve ove stvari podelim u cilju da novajlije izbegnu slicne stvari.

Poz!

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: Pozdrav iz Nisa
« Reply #35 on: January 19, 2012, 05:16:01 PM »
Bilo bi dobro da pored sebe imaš nekoga ko se već bavi ovim hobijem i ko zna da leti, pa da pokušate zajedno da letite preko trener kabla ili u najgorem slučaju da uzme stanicu od tebe u problematičnom trenutku.  Meni je puno pomogao ivanmagd i uz njega sam napravio prve uspešne letove. Kada sam sam pokušao da letim, zaradio sam šavove na prstu.

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: Pozdrav iz Nisa
« Reply #36 on: January 19, 2012, 05:33:11 PM »
Jos jedan dobronameran savet. Po snimku bih rekao  da je 1 let bio kasno popodne. 
Svejedno, gledaj da se namestis tako, da ti  sunce bude iza ledja. Tako ces mnogo bolje
videti model i raspoznavati njegov polozaj u vazduhu.

Offline Nitronen

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
    • Kinepx
Re: Pozdrav iz Nisa
« Reply #37 on: January 19, 2012, 05:53:24 PM »
^ Dada, zalazak sunca je bio ali na srecu na aparatu se video mnogo izrazajnije zbog veceg kontrasta. U svakom slucaju vodicu racuna o tome.

@IvanGrozni: Problem je sto sam za sada sreo samo jednog nisliju na forumu ;)

Hvala jos jednom svima na savetima!

Offline Nitronen

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
    • Kinepx
Re: Pozdrav iz Nisa
« Reply #38 on: January 29, 2012, 12:14:39 PM »
Evo posto je ovo tema ipak vise vezana za predstavljanje palo mi je na pamet da sa vama podelim par video klipova i slicnih stvari koje sam nasnimio vezanih za letenje.

Ovo je moj pokusaj da napravim dogfight arkadu od koje sam odustao zbog nekih nedostataka u game engine-u. Avion se upravlja misem, slicno kao FPS. Kao sto se vidi na snimku odradio sam deo vezan za mehaniku letenja, fiziku, modele teksture. Ostalo je jos odraditi terene i networking. Ali upravo kod networking-a je zaskripelo pa sam odlozio to za neki mocniji 3D engine.



Ovde sam se malo zezao i isprobavao FlightGear simulator :)



Jedan kratki dogfajt...



I jedan video sa objasnjenim osnovnim manevrima koji sam nasnimao za blog takodje iz IL2




Offline Viper

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 131
Re: Pozdrav iz Nisa
« Reply #39 on: January 30, 2012, 07:58:26 PM »
102nd-Yu-Nitro,Ha!
Letis li jos uvek u 102oj? Ja sam odavno prestao jer nisam imao adekvatan joy, sad kad imam joy nemam vremena i nikako da se vratim...

Nisam znao da si iz Nisa. Zar nema nikog od modelara u Nisu?
Ja ne mogu da se setim nikog, ali ako dolazis u Leskovac svrati do kluba pa cemo da ti pomognemo da dokrajicis model:)

Offline Nitronen

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
    • Kinepx
Re: Pozdrav iz Nisa
« Reply #40 on: January 30, 2012, 08:17:53 PM »
Eee pozdrav Viper!

Letim povremeno u 102 (nikako da se odviknem). Sto se mene tice ja sam za da se organizuje neko vidjanje i dokrajcivanje modela :)

Kakav si joy nabavio? Svake veceri je neko na HL pa svrati da vidimo jesi li zaboravio borbene manevre ;)

Offline Viper

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 131
Re: Pozdrav iz Nisa
« Reply #41 on: January 30, 2012, 09:57:43 PM »
Uzeo sam Cyborg FLY 5, nije los mada sam ispao iz forme.
Svracao sam skoro na HL, al mislim da mi je falio neki patch. Moram da ih poskidam i instaliram pa cu da se pojavim i glumim malo glinenog goluba:)


Ne sekiraj se za letenje, ce bude:) Ne verujem da cu skoro na "livadu", sto zbog ove ladnoce i snega, sto zbog posla, a i spremam neki quadcopter, ali kad se budemo organizovali pusticu poruku pa ti dodji do Leskovca ako mozes. I ponesi masinu naravno:)

Offline Nitronen

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
    • Kinepx
Re: Pozdrav iz Nisa
« Reply #42 on: January 30, 2012, 10:17:27 PM »
Moze, javi na PM ako ti treba neka pomoc za patcheve itd. ;)

Offline Nitronen

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
    • Kinepx
Re: Pozdrav iz Nisa
« Reply #43 on: February 04, 2012, 03:56:31 AM »
Posto mi je cesna dovoljno ulupana, mislim da nece skoditi da isprobam skije na njoj. Pa sam skockao brzinsku varijantu od stirodura. Malo sam se presao posto ova folija i ne kliza bas najbolje, ali ako zatreba tu je svinjska mast ;)

Dimenzije su 28x5cm, nadam se da nece mnogo da potonu.

Ostalo je da odradim "vezove" pa cemo videti. Koliko sam skontao, kod aviona sa triciklom je bitno da se prednja slobodno pusti vise prema napred i da malo vise podigne nos. Da bi se manje zabadala u sneg.


Offline Nitronen

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
    • Kinepx
Re: Pozdrav iz Nisa
« Reply #44 on: February 04, 2012, 02:13:53 PM »
Evo kako pasuju na licu mesta ;)