Author Topic: Pukla klipnjaca za glow motoru. Zna li neko gdje da je nabavim?  (Read 6667 times)

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Pukla klipnjaca za glow motoru. Zna li neko gdje da je nabavim?
« on: December 20, 2011, 03:07:57 PM »
Pozdrav svima!
Mom poznaniku je danas pukla klipnjaca na glow motoru.
I auto i motor su Kineske proizvodnje, a ja (i niko odavde) ne zna nista o tome.
Moze li neko sa slika da prepozna motor, i da mi kaze mogu li negdje da nadjem taj deo?
Klip je precnika 16m





Auto je kao sto rekoh Kinez, ali jos nemam neku drugu oznaku, postavicu kad saznam.

Hvala  ()-()

Offline serdjo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
    • shuto-expressway.com
Re: Pukla klipnjaca za glow motoru. Zna li neko gdje da je nabavim?
« Reply #1 on: December 20, 2011, 05:42:23 PM »
Pozdrav,

90% mislim da je u pitanju HSP vx-18.
Imam isti motor ali u monster ubacen. Srecom tu je i kompletan spisak delova za njega, sifra klipnjace je R007

Sa druge strane treba ovako nekako da izgleda, jer ima par varijacija na temu u zavisnosti za koju firmu su isporucivali motore.



Ugradjuje se u himoto, HSP, smartech, redcat modele...

ima na e-bay da se nadje

http://www.ebay.com/itm/HSP-R007-VX-18-NITRO-ENGINE-CONNECTING-CRANK-ROD-/390364830122?pt=AU_Toys_Hobbies_Radio_Controlled_Vehicles&hash=item5ae38e99aa

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Pukla klipnjaca za glow motoru. Zna li neko gdje da je nabavim?
« Reply #2 on: December 20, 2011, 06:28:07 PM »
daj jos malo detaljnijih slika motora, sa druge strane, izduv sa granom i glavu !?

Pored precnika klipa bitan je i hod kao i precnici u maloj i velikoj pesnici, ali za pocetak ce slike opmoci da se odredi koji je to motor ;)

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Pukla klipnjaca za glow motoru. Zna li neko gdje da je nabavim?
« Reply #3 on: December 20, 2011, 11:08:15 PM »
Hvala Bigneda, ocekivao sam odgovor bas od tebe  ()-()
Sutra cu dati detaljnije mjere.
Motor lici na taj sa tvoje slike, jedino sto na sebi nema tu oznaku, vec sa druge strane ima broj "18" i to je sve.
Glava motora je potpuno ista kao na tvojo slici.
Sad googlajuci mislim da je to bas to.

Nasao sam i par slika bas sa slomljenom klipnjacom  (photograf)

Hvala jos jednom, pozzz

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Pukla klipnjaca za glow motoru. Zna li neko gdje da je nabavim?
« Reply #4 on: December 20, 2011, 11:57:32 PM »
Meni ovo jako lici na Kyosho .15 i .18 motore :)

Pogotovo sa ove strane gde je izduv, i dizna na karburatoru je ista jedino se sam odlivak kucista razlikuje ali i klip i klipnjaca deluju isto...

Sad cu rastavim jedan da premerim dimenzije :)

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Pukla klipnjaca za glow motoru. Zna li neko gdje da je nabavim?
« Reply #5 on: December 21, 2011, 12:08:40 AM »
15mm je precnik klipa na .15, 17mm na .18 motoru a duzina klipnjace je 24-25mm od jednog do drugog centra pesnice :) kod oba modela

E sad ako bi uspeo negde da iskopas tacnu duzinu klipnjace pa da uporedimo to i imas srece sa precnicima pesnica, moglo bi nesto da se nabudzi :)

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Pukla klipnjaca za glow motoru. Zna li neko gdje da je nabavim?
« Reply #6 on: December 21, 2011, 09:03:49 AM »
@Bigneda, hvala ti sto si se tako zauzeo za pomoc!
Jutros sam se cuo sa vlasnikom, odlucio je da nabavi klipnjacu iz Kine, posto on uvozi robu od njih, trazice da mu posalju nesto rezervnih delova.
Inace nabavio je 3 ovakva automobila za prodaju ne znajuci nista o tome, pa je sad shvatio da to nije bas tako jednostavna prica.
Hvla ti jos jednom na trudu, a ja cu postaviti ovdje vise detalja kada uspem da ih saznam, posto sam samo juce vidio automobil bezkutije i nekih drugih podataka.


Pozzzz