Author Topic: Nebojša - Kruševac  (Read 9742 times)

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Nebojša - Kruševac
« Reply #15 on: February 06, 2012, 10:48:51 AM »
Cestitam i zelim vam uspeha u daljem radu  (res)
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline Jedrilicar

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 125
Re: Nebojša - Kruševac
« Reply #16 on: February 06, 2012, 04:53:45 PM »
Svaka čast Nebojša. :mhm

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Nebojša - Kruševac
« Reply #17 on: February 07, 2012, 12:18:57 AM »
Svaka cast  :)aplauz
Dobro nam dosao...

  Nebojsa gledao sam slicne projekte na youtube jos pre godinu dana i svremena na vreme bacim tako pogled i naletim bas na tvoj snimak.
Onako odusevljen   (:sok:) zovem zenu i kazem vidi i nasi iz Srbije uradili isto  ()-()  ()-()  ()-() i evo te sad kod nas.

   Lepo je sto si nam se priduzio, video sam tvoju prezentaciju kluba na netu i da imate rubriku za donacije.
 Sutra vam saljem  moj skromni doprinos vasoj organizaciji kao podrsku u sledecim projektima...
Par pitanja i predloga:
 - Reci mi onaj racun vazi i ako saljem kao fizicko lice???
 - Koliko vidim podizanje balona je trajalo oko 2h i startovali u 12h, da ste uradili start u jutarnjim satima 05-06h dal bi vreme pucanja balona bilo duze-krace? a visina koju dostigne veca?
 - Koja je razdaljina od mesta starta do mesta gde se prizemljila sonda?
 - Na snimku se vidi da prilkom starta je bio jak vetar zar nije bilo bolje da ste start uradili u mirnijim uslovima???
 - Koja je maximalna visina koja bi mogla da se postigne?
 - Koju si muziko mislio da stavis na snimku sa youtube ali nisi ?
 
  Ovo su bila blic pitanja a sad par predloga:

- Obavesti nas kad planiras sledeci start balona jer ja licno bih voleo da prisustvujem ovakvom dogadjaju  (yay).
- Vidi sa moderatorom vaseg sajta da to malo lepse upakuje, za ovo sto vi radite treba i jedna ozbiljna prezentacija. 
- Ovaj predlog se odnosi na clanove foruma,
  Moje licno misljenje prema vidjenim projektima koje je Nebojsa uradio i projekte koje planiraju da im trebamo pomoci.
Ja sam daleko tako da moja pomoc moze biti samo novcana.

  Nebojsa jos jednom sve pohvale za vase poduhvate  * SAMO NAPRED * !!!

Veliki pozdrav,
Vladimir



 

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: Nebojša - Kruševac
« Reply #18 on: February 08, 2012, 11:31:52 AM »
Par pitanja i predloga:

 - Reci mi onaj racun vazi i ako saljem kao fizicko lice???
 - Koliko vidim podizanje balona je trajalo oko 2h i startovali u 12h, da ste uradili start u jutarnjim satima 05-06h dal bi vreme pucanja balona bilo duze-krace? a visina koju dostigne veca?
 - Koja je razdaljina od mesta starta do mesta gde se prizemljila sonda?
 - Na snimku se vidi da prilkom starta je bio jak vetar zar nije bilo bolje da ste start uradili u mirnijim uslovima???
 - Koja je maximalna visina koja bi mogla da se postigne?
 - Koju si muziko mislio da stavis na snimku sa youtube ali nisi ?
 
  Ovo su bila blic pitanja a sad par predloga:

- Obavesti nas kad planiras sledeci start balona jer ja licno bih voleo da prisustvujem ovakvom dogadjaju  (yay).
- Vidi sa moderatorom vaseg sajta da to malo lepse upakuje, za ovo sto vi radite treba i jedna ozbiljna prezentacija. 
- Ovaj predlog se odnosi na clanove foruma,
  Moje licno misljenje prema vidjenim projektima koje je Nebojsa uradio i projekte koje planiraju da im trebamo pomoci.
Ja sam daleko tako da moja pomoc moze biti samo novcana.

  Nebojsa jos jednom sve pohvale za vase poduhvate  * SAMO NAPRED * !!!

Veliki pozdrav,
Vladimir


Hvala svima na podršci i pohvalama za projekat koji sam predstavio! Vidim da smo uradili pravu stvar no naravno neće se završiti sve samo na ovom projektu ima par projekata koji su u razradi, a koji su poprilično zanimljiviji od ovog, no otom potom.

Vladimire evo odgovora na Vaša pitanja:
- Račun je taj i za fizička lica.

- Podizanje balona je trebalo da počne u ranim jutarnjim satima sa Svetosavskog platoa u Beogradu, uz brojne medijske ekipe, kao i uz prisustvo školaraca OŠ Sveti Sava... međutim kao i uvek do sad naišli smo na gotovo nepremostivu prepreku i morali smo da uradimo to na način na koji smo uradili. Naime pošto to nije projekt koji se radi danas za sutra, mesec dana pre poletanja smo tražili dozvole od Direktorata za civilno vazduhoplovstvo, dozvolu smo i dobili mesec dana ranije, obavestili medije... a onda par minuta pre poletanja stigao je faks kojim se suspenduje dozvola za let. Dozvolu za poletanje sa Svetosavskog platoa su suspendovali zbog pada cesne dva dana ranije u Mrčajevcima. Tako da smo morali da se izvinemo svim ekipama koje su došle da proprate ovaj događaj zatim da se relociramo na Lisičji Jarak... ostalo je istorija! Pucanje balona zavisi od količine gasa koji se nalazi u njemu. Porastom visine smanjuje se atnosferski pritisak samim tim dolazi do širenja balona. Tako da će sa manje gasa balon dostići veću visinu ali će uzgon biti manji. Dakle treba izbalansirati količinu gasa sa teretom koji nosi i brzinom kojom će se uspinjati što nadasve nije tako lako a i s'obzirom na meteo uslove morali smo da upumpamo malkice više gasa nego što smo hteli kako balon ne bi prešao dva ili tri puta veću razdaljinu od one koju je prešao toga dana.

-Razdaljina je oko 141 KM ne mogu tačno da vidim sad pošto google earth poludi svaki put kada u njemu učitam log fajl sa elektronike koja se nalazila u kontejneru!

- Naravno da je bilo monogo lakše ali zbog gore iznetih stvari, kao i zbog kolega iz ARK "Vladimir Komarov" koji su
doputovali iz Slovenije specijalno za ovu priliku, kao i činjenice da je projeakt bio simbolično realizovan na 50-o godišnjicu leta prvog čoveka u kosmos moralo je biti tad ili nikad.

-Trenutno aktuelni rekord je 41.618 metara.

-Snimke je postavio predsednik AK IRC Srđan Popović tako da moram da ga pitam.


Odgovri na predloge:
-Obavestiću Vas kada krenemo sa realizaciom sledećeg projekta.

-Baš smo ovih dana pričali o tome da sajtu treba jedan ozbiljan face lift.

Još jednom Hvala na reakcijma, pitanjima i predlozima! (pijemo)
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline shimano

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
Re: Nebojša - Kruševac
« Reply #19 on: February 16, 2012, 11:23:30 AM »
Bravo bravo! Nisam ja dzaba srecu trazio u carapaniji ;namig

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: Nebojša - Kruševac
« Reply #20 on: March 09, 2012, 09:46:07 AM »
Juče sam imao svoj prvi uspešan let RC avionom (dan pre toga je bio prvi neuspešan samostalni let).

Foto i video materijal su izostali međutim bitno je da mi je  nesebično u pomoć kod prvog leta priskočio kolega sa foruma sasa i da je on iskusno poleteo i utrimovao model koji je malčice modifikovana verzija EasyStar-a tj. model je Hoby King Bixler. Nakon trimovanja ja dobih stanicu u ruke, preuzeh komande...  blaga trema je ubrzo nestala zahvaljujući savetima koje sam dobijo tokom leta od Saše. Zatim je moralo da usledil prvo sletanje koje je bilo malčice grublje. Usledilo je novo poletanje gde sam ja poleteo model, a asistent je bio Sasa koj je izbacio model iz ruke, nakon nekoliko minuta leta usledilo je novo sletanje koje je bilo baš onako kako teba za jedan ovakav model. Naravno ne bi bilo takvo da nisam dobio od Saše par sugestija tokom sletanja. 

Usledilo je još par letova koje sam obavio potpuno samostalno izbacujući model iz ruke, istovremeno dok je u drugoj ruci već bila stanica i moji prsti na komndama. Sve u svemu sva ta poletanja morala su da isprate sletanja koja su bila manje ili više uspešna.  Dakle nakon prvog dana pilotiranja RC avionom model je vraćen u hangar u komadu i bez oštećenja.

Ovim putem želim da se zahvalim Saši na vremenu koje mi je posvetio kao i na savetima, sugestijama... trimovanju modela ... sve zajedno je doprinelo da sam imao nekoliko upešnih letova tokom predhodnog dana i da sam model vratio kući u jednom komadu.

Izvinjavam ovim putem Saši zato što je zbog mene pogoreo mrežnjače gledajući u sunce dok je pratio model kojim sam upravljao! :)
« Last Edit: March 09, 2012, 09:51:27 AM by nedbojsa »
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1702
Re: Nebojša - Kruševac
« Reply #21 on: March 13, 2012, 07:08:41 PM »
Doslo vreme da i ja nekom pokazem  :_D :_D :_D
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline Dakyle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
Re: Nebojša - Kruševac
« Reply #22 on: March 14, 2012, 03:21:39 PM »
Nebojsa sve cestitke i veliki pozdrav iz Paracina.
Ako te put nanese ovde javi se voleo bih da se upoznamo. Cuvaj se Sase ponekad ume da bude opasan po zivot (takav mu je stil letenja) i nemoj molim te da te zarazi stiroporom i stirodurom  (yay)  ()-()