Author Topic: Kyosho Inferno ST US Sport i ST-R  (Read 8094 times)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Kyosho Inferno ST US Sport i ST-R
« on: January 21, 2012, 09:52:00 AM »
Posto je pravilo da svaki model ide u svoj topik otvaram topik za ovaj model koji je popularan i ovde kod nas. Topik je za verzije 1 i 2 izmedju kojih je razlika minimalna stoga ih ne treba odvajati i za verziju ST-R koja generacijski pripada ovde. Kod nas je u opticaju barem 5 ST modela ovog tipa tako da molim vlasnike da prenesu svoja iskustva. Koliko ja znam niko nema ST-R ali je odlican za prikaz radi poredjenja izmedju obicnog i race modela.

Verzija 1



Verzija 2



Bez maske skoro da nema razlike izmedju 1 i 2



ali itekako ima u odnosu na ST-R




Jedan ST imam i ja i terao sam ga prosle sezone u elektro varijanti na Galovici, i o njemu nekom drugom prilikom. Za pocetak evo linka ka jednom detaljnom i kvalitetnom testu verzije 1 ovog automobila:

http://www.offroad-cult.org/Tracktest/Kyosho_Inferno_ST_US_Sports/Kyosho_Inferno_ST_US_Sports_1_english.htm

i lepih slicica sa tehnickim specifikacijama verzija 1 i 2 http://www.beatyourtruck.com/forum/showthread.php?47459-Kyosho-Inferno-ST-US-Sport

toliko za sada od mene.

Poz
« Last Edit: January 21, 2012, 03:04:03 PM by magic »
Veljko

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Kyosho Inferno ST US Sport i ST-R
« Reply #1 on: January 21, 2012, 02:17:56 PM »
« Last Edit: January 21, 2012, 02:40:02 PM by magic »
Veljko

Offline kristijanbgd

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Kyosho Inferno ST US Sport i ST-R
« Reply #2 on: January 21, 2012, 03:19:51 PM »
Mala ispravka ST-r ima dva za sad na galovici i stize treci.Naravno jedan je Big-nedin i jedan Nikolin(cupavi)..

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Kyosho Inferno ST US Sport i ST-R
« Reply #3 on: January 21, 2012, 03:25:52 PM »
Oops, izvinjavam se, ja mislio da je Bignedin RR i zaboravio sam da i Cupavi ima isti takav, kad ono medjutim.

Nego, sta je bilo frajeri, frka  ;), uplasili ste se od Losi armade, neka i treba, jedva cekam pocetak nove sezone  :)aplauz.

poz
Veljko

Offline kristijanbgd

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Kyosho Inferno ST US Sport i ST-R
« Reply #4 on: January 21, 2012, 03:58:51 PM »
Ma ima Big-neda i sa jednim R i sa RR, nego napalio si ljude na Losi a zna se ko su kraljevi KYOSHO  :jaki:

Offline Vox

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Kyosho Inferno ST US Sport i ST-R
« Reply #5 on: January 21, 2012, 05:52:29 PM »
A mozda bude jos neki RR, tako da je Kyosho ekipa i dalje jaka. :jaki:
Videcemo na stazi!!!! ;)

Offline alexaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 190
Re: Kyosho Inferno ST US Sport i ST-R
« Reply #6 on: January 21, 2012, 06:26:21 PM »
Ma nije vazno ko sta vozi vazno je da nas ima dosta. Evo ja sam cele prosle godine verglao valjda ce ove da upali ovaj Losi pa da ne bude samo Kyosho na stazi, mada dok ja naucim da vozim.. ali imace ko da parira Kyo. ekipi, siguran sam, mozda i oni malo promene na neku drugu marku ko zna. ()-()

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Kyosho Inferno ST US Sport i ST-R
« Reply #7 on: January 21, 2012, 11:05:49 PM »
Tesko ce se to desiti, ko jednom dodje do Kyosho R verzije nema potrebe ici dalje ;) Osvojili su i dalje osvajaju skoro sve sto ima, boljeg modela definitivno nije bilo vise od decenije a tesko ce ga i biti :)

Da ne planu dzabe brzopleti, BOLJEG nema ali pribliznih i mozda istih ima gomila ;)

Sto se mojih modela tice, u truggy varijanti je trenutno ST-RR kao nitro predstavnik i ST-R kao moguci elektro ;) ...bice i slika uskoro samo da ih sklopim posto su rastavljeni u sitna crevca radi zimskog servisiranja ;)

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Kyosho Inferno ST US Sport i ST-R
« Reply #8 on: January 26, 2012, 05:13:09 PM »
pa zar sad kad sam kupio Kyosho da svi predju na Losi ....  ??? 

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Kyosho Inferno ST US Sport i ST-R
« Reply #9 on: January 26, 2012, 05:41:55 PM »
...koji svi ?! :)

Svi su na Kyosho-u a ostala manjina na Losiju ;)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Kyosho Inferno ST US Sport i ST-R
« Reply #10 on: January 26, 2012, 05:56:56 PM »
Uf, uf, nisam bas siguran da smo manjina, barem kada su 1/8 masine u pitanju :).

Koliko ja znam Losi tragija, za sada, ce na stazi biti 7: Matovic, Alexaca, Dule, Mile, Dejanr i ja sa Nikolom.

A koliko ima vas koji ste u "vecini" ha?!

poz
« Last Edit: January 26, 2012, 06:01:01 PM by magic »
Veljko

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: Kyosho Inferno ST US Sport i ST-R
« Reply #11 on: January 26, 2012, 08:16:29 PM »
Ajmo kolege da pisete malo o modelima iz naslova.Konkretno o modelu ST US Sport.Koliko vidim dosta vas ga je vozilo pa ne bi bilo lose da napisu nesto o njemu.Pozdrav

Offline kristijanbgd

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Kyosho Inferno ST US Sport i ST-R
« Reply #12 on: January 26, 2012, 10:28:21 PM »
 St Us ima kose zube u diferencijalima, koji dosta traju ako se redovno podmazuju sto ti je najbitnije.
Malo mu se po meni brzo razdrnda(bar na Galovici) trap(biksnice koje drze rukavce, rukavci, srafovi na polugici koja spaja dva trapa).
 Ali mora se uzeti u obzir to je tragy veliki tockovi. Ostalo se ne trosi. Koliko skokova i lupanja pa i gazenja(to svi znaju (fiu)) i ide bez problema.
Jedino sto moras da menjas po meni je servo za upravljanje koji mora da bude brz i jak bas ovim redosledom.
Nije da navijam za Kyosho nego kupi ga  :big smile  ;namig

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Kyosho Inferno ST US Sport i ST-R
« Reply #13 on: January 26, 2012, 10:30:23 PM »
Uf, uf, nisam bas siguran da smo manjina, barem kada su 1/8 masine u pitanju :).

Koliko ja znam Losi tragija, za sada, ce na stazi biti 7: Matovic, Alexaca, Dule, Mile, Dejanr i ja sa Nikolom.

A koliko ima vas koji ste u "vecini" ha?!

poz

Auuu bre veljo sta se ljutis sala bre... ;)

Truggy Kyosho: Kristijan x 2, Cupavi, Ja x 2, Marko, Dusan, Voja i jos po neki ;)
Buggy Kyosho: 10+ i to debelo !  ...ako ce bas u sitna crevca  (yay)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Kyosho Inferno ST US Sport i ST-R
« Reply #14 on: January 26, 2012, 10:39:44 PM »
Ma ne ljutim se  ;namig, samo sala naravno. Ma najbitnije od svega je da ce nas stvarno biti dosta, napokon! A siguran sam da ce nas biti i jos vise jer je puno ljudi imalo autic pa ga prodalo ili zaboravilo jer voznja solo i u drustvu nemogu da se porede, a sto je guzva veca to je naravno zanimljivije.

Cekam cika Zubu da se javi ali od njega nema ni traga ni glasa, da nam se nije uplasio. A i Danijel i on je imao neke ljute masine sada tisina  mmmm

Jos samo da Kristijan prestane da nas sve gazi sa onim njegovim cudovistem, ma gde bi nam kraj bio lol

poz
Veljko