Author Topic: pocetnik  (Read 10814 times)

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: pocetnik
« Reply #15 on: February 29, 2012, 03:02:30 AM »
aaa ti si 'srecni' (ko zna koji po redu) vlasnik 'benzinca' :)

eee sad ces da vidis sto je svaki benzinski model u srbiji promenio po desetak vlasnika ;) a najvise su se radovali kad su ga se otarasili  (yay)

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: pocetnik
« Reply #16 on: February 29, 2012, 09:28:29 AM »
kod nas se kaze, kad kupis forda(misli se na starije modele, da se sad ne uvredi neko ;namig) dvaput se radujes, kad ga kupis i jos vise kad ga prodas (yay) ...nisam znao da i u ovom hobiju ima toga  (pijanoo)
« Last Edit: February 29, 2012, 09:30:59 AM by sman »

Offline Vox

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: pocetnik
« Reply #17 on: February 29, 2012, 10:06:59 AM »
Danijele druze, ovo je hobi i zaista jeste skup koji god model budes kupio. Koja god da je varijanta pogona, samu pricu moras da shvatis kao odmor za mozak i uzivanciju, a najvaznije je druzenje. Ekipa sa foruma poseduje sve tri varijante pogona i sve kosta, prvo zato sto, kada slupas model, neminovno moras da ga popravis da bi ga ponovo vozio, a to kosta i znaci da moras da imas delove ili da znas gde mozes da ih nabavis. Kod nitro varijante si skoro uvek prljav, elektro je najjednostavnija za upotrebu, ali delovi moraju da se menjaju i moras da znas koji ti motor treba iiiii........... U Srbiji je u procentu verovatno najzastupljeniji Kyosho i Losi i za njih uvek mozes naci deo. 1/5 benzinci su super i u startu laksi za rukovanje, ali ti treba veliki prostor za voznju, a delovi nikako nisu jeftini!!! Ovaj forum je zato i dobar, jer uvek mozes da pitas gde sta moze da se nabavi i uvek neko od kolega ima viska delova koje moze da proda, a da ti sto pre mozes da nastavis voznju. Kada udjes u stos, zeleces da imas sve boljei bolje i jace i jace i lepse iiiii...............................treba mnogo para!!!!!

Vazno je da znas da je ovo hobi i treba da uzivas u njemu, a za sva pitanja imas koga da pitas!
Uskoro pocinje sezona, pa te cekamo u BG!!!!

Offline mita22

  • Newbie
  • *
  • Posts: 38
Re: pocetnik
« Reply #18 on: February 29, 2012, 12:29:31 PM »
danijele i ja sam relativno nov u ovome ali mogu da ti kayem moje iskustvo.kada sam kupovao prvi model nisam imao nesto para (imao sam 200e) uspeo sam za to da kupim  nov bagi (http://www.conrad.de/ce/de/product/238111/110-EP-MINI-CARBON-FIGHTER-4WD-RTR/SHOP_AREA_19765&promotionareaSearchDetail=005) ja ga vozikam vec 4 meseca ja sam licno zadovoljan naravno ovaj model nemoze da se poredi sa modelima sto ti je napisao (@ bigneda  (res) ) ali opet kazem za pocetak moj ti je savet da uzmes ovaj bagi,ja neznam ni sad da vozim kako treba  ") sto znaci da ga lupam prevrcem ali se pokazao kao dosta izdrzljiv (jos nisam nista polomio na njemu i sve radi,sem esc-kontroler je crko  jer sam ga vozio po snegu i barama),pre jedno mesecipo sam uzeo jos jedan njega sam prepravio u tragi(imas topic pa pogledaj imas slike oba modela) a sto se tice delova do trista evra koje planiras da das mozes da uzmes model i dosta delova za isti. :)aplauz a sto je naj vaznije barem meni mozes kod nas (u beogradu)da narucis delove po 10% vecoj ceni nego na sajtu(stize na kucnu adresu)mozes i preko neta da narucis nemoras da dolazis za bg. (pijemo)   na gore navedenom sajtu ispod modela imas spisak delova ako te interesuju cene delova.

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: pocetnik
« Reply #19 on: February 29, 2012, 01:21:15 PM »
aaa ti si 'srecni' (ko zna koji po redu) vlasnik 'benzinca' :)

eee sad ces da vidis sto je svaki benzinski model u srbiji promenio po desetak vlasnika ;) a najvise su se radovali kad su ga se otarasili  (yay)

 :)aplauz

Offline danijel07

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
Re: pocetnik
« Reply #20 on: February 29, 2012, 02:17:46 PM »
drugari hvala vam na savetima! stvarno ste od pomoci. najverovatnije cu za pocetak uzeti neki jeftiniji model,mozda bas kao sto ima mita22  :mhm znam da ovaj hobi opusta(napuni ti baterije),bas zato i hocu da se igram ovim igrackama  :mhm

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: pocetnik
« Reply #21 on: February 29, 2012, 03:08:40 PM »
drugari hvala vam na savetima! stvarno ste od pomoci. najverovatnije cu za pocetak uzeti neki jeftiniji model,mozda bas kao sto ima mita22  :mhm znam da ovaj hobi opusta(napuni ti baterije),bas zato i hocu da se igram ovim igrackama  :mhm

U toj klasi imas i Ansmanna, ima ga kod nas a ima i delova... Nisu losi za pocetak, ja sam se lepo izvozao sa Master Smackerom po dvoristu i mogu ti reci da je prilicno izdrzljiv za neko umereno maltretiranje...

Offline Sleser

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 89
Re: pocetnik
« Reply #22 on: February 29, 2012, 04:56:36 PM »
Da se i ja ukljucim :)  slazem se sa   mantagt  u vezi Ansmanna Master Smacker jer sam i ja vozio njega kao pocetnik.Baggy je izdrzljiv,ima delova i pristupacni su. 

Offline lord_bozidar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
Re: pocetnik
« Reply #23 on: February 29, 2012, 08:24:32 PM »
aaa ti si 'srecni' (ko zna koji po redu) vlasnik 'benzinca' :)

eee sad ces da vidis sto je svaki benzinski model u srbiji promenio po desetak vlasnika ;) a najvise su se radovali kad su ga se otarasili  (yay)

ma jok, nisam ja taj, ja sam onaj sa off road-erom (carbon fighter) novog iz radnje izneo :big smile
ali veoma malo mi je trebalo da uzmem 1/8 off road sa 6ccm! bukvalno za dlaku   ")
pa sam seo i dugo razmisljao i citao sta - gde - kad i kako i dosao do zakljucka da je za mene benzinac idealan!
pre svega zbog goriva a i svega ostalog sto sam naveo u proslom postu...

no, ja sam prezadovoljan sa mojim autom, a vec sam presao 14 litara!!!  :jaki:
ali mana jeste i uvek bice razlika u ceni! dok je mene set guma i felni izasao 60€ za 1/8 mozes uzeti 4 seta...
ili 4x4 kit je kostao 120€, jedan amortizer 20€ itd itd... ali zato sada delova imam na pretek  (fiu)

no, za skokove treba jos da odradim long travell kit i drugi amortizeri i idemoooo  (yay)
....samo ne smem nikada sesti i sabrati koliko sam ukupno dao novca od kako sam krenuo  (:sok:)
« Last Edit: February 29, 2012, 08:26:05 PM by lord_bozidar »

Offline kristijanbgd

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: pocetnik
« Reply #24 on: February 29, 2012, 08:57:19 PM »
Svaki hobi kosta to je neminovno,
ali zato daje za sve te pare .. :big smile

Offline Nik@n@

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
Re: pocetnik
« Reply #25 on: March 02, 2012, 07:50:12 PM »
Pozdrav svima. Ja sam Nikola iz Beograda i totalni sam pocetnik u oblasti RC igracaka. Veoma sam se zainteresovao za Losi Micro modele i voleo bi da nabavim neke. E sada moje pitanje je kako, ko se bavi time koga kontaktirati, svi spominju neke ozbiljnije stvari na benzin, nitro ili sta vec, a mene interesuju najvise ovi mali autici koji mogu da se budze sa brushless motorima i svakakvim stvarcicama, ali je problem kako, kod koga to naruciti??? Hvala!

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: pocetnik
« Reply #26 on: March 02, 2012, 08:08:25 PM »
Pozdrav svima. Ja sam Nikola iz Beograda i totalni sam pocetnik u oblasti RC igracaka. Veoma sam se zainteresovao za Losi Micro modele i voleo bi da nabavim neke. E sada moje pitanje je kako, ko se bavi time koga kontaktirati, svi spominju neke ozbiljnije stvari na benzin, nitro ili sta vec, a mene interesuju najvise ovi mali autici koji mogu da se budze sa brushless motorima i svakakvim stvarcicama, ali je problem kako, kod koga to naruciti??? Hvala!

Pozdrav Nikola,
Losi Micro vidi da li ima Zajko, pre je moglo kod njega da se naruci. http://www.malaivanca.com/355-team-losi-car
To ti je kod nas , a ostalo vidi ovde
http://www.der-schweighofer.at/artikel/98846/modellsport?query=micro+losi
http://www.amainhobbies.com/advanced_search_result.php?keywords=micro+losi&x=0&y=0
« Last Edit: March 02, 2012, 08:10:56 PM by todor »

Offline Nik@n@

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
Re: pocetnik
« Reply #27 on: March 02, 2012, 08:16:41 PM »
Hvala. Samo jos jedno pitanje, za sada, sa ovim sajtovima sto si mi dao da li je moguce i kako narucivati preko njih i neka iskustva da li je pouzdano. Nikad nisam narucivao, a cuo sam da neki sajtovi ne funkcionisu za Srbiju...???

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: pocetnik
« Reply #28 on: March 02, 2012, 11:00:40 PM »
aaa ti si 'srecni' (ko zna koji po redu) vlasnik 'benzinca' :)

eee sad ces da vidis sto je svaki benzinski model u srbiji promenio po desetak vlasnika ;) a najvise su se radovali kad su ga se otarasili  (yay)

ma jok, nisam ja taj, ja sam onaj sa off road-erom (carbon fighter) novog iz radnje izneo :big smile
ali veoma malo mi je trebalo da uzmem 1/8 off road sa 6ccm! bukvalno za dlaku   ")
pa sam seo i dugo razmisljao i citao sta - gde - kad i kako i dosao do zakljucka da je za mene benzinac idealan!
pre svega zbog goriva a i svega ostalog sto sam naveo u proslom postu...

no, ja sam prezadovoljan sa mojim autom, a vec sam presao 14 litara!!!  :jaki:
ali mana jeste i uvek bice razlika u ceni! dok je mene set guma i felni izasao 60€ za 1/8 mozes uzeti 4 seta...
ili 4x4 kit je kostao 120€, jedan amortizer 20€ itd itd... ali zato sada delova imam na pretek  (fiu)

no, za skokove treba jos da odradim long travell kit i drugi amortizeri i idemoooo  (yay)
....samo ne smem nikada sesti i sabrati koliko sam ukupno dao novca od kako sam krenuo  (:sok:)

Malo da iskorigujemo cene :), nije benzinski sport mnogo skuplji ni jeftiniji, sve zavisi koje se klase gledaju. To sto ti imas je jeftino i ne kosta ko pola dobrog nitro 1/8 modela ;) delovi su opet slicni kad se porede ovako (jeftini 1/5 benzinci i skupi I KVALITETNI 1/8 modeli) poenta je sta se dobije za ulozene pare i koliko to zabave moze da pruzi a da se ne pokvari !
Najkvalitetnije na trzistu i najrobustnije su modeli 1/8 naravno u Profi Race varijantama, posto su oni najvise zastupljeni na takmicenjima na svetu (ekstremni uslovi) oni su i najdalje otisli po pitanju dugotrajnosti !
Dobar set tockova za 1/8 kosta koliko si i ti platio tvoj to sto pominjes za 4 puta manje pare mora da je od toalet papira napravljeno (origami fazon) :)

Ono sto ljudi vole da rade je naravno da teraju i skacu ko ludaci a to najlakse podnose Profi Race modeli u razmeri 1/8 (PROVERENO U PRAKSI) tako da zbog toga idu preporuke na te modele. Svako treba da vozi ono sto njemu najvise radosti pricinjava jer je to i poenta ovog hobija, tu leba (bar kod nas) nema samo troskovi, eee pa onda da ih smanjimo maksimalno ;)

Offline lord_bozidar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
Re: pocetnik
« Reply #29 on: March 04, 2012, 04:25:29 AM »
ja ne verujem da mnogi u srbiji mogu sebi da priuste luksuz u obliku nitro modela od 1000€... posebno ne krvavi pocetnici ;)
tako ni ja, ali za pocetak mi je i investicija od skoro 500€ vise nego velika za benzinca koji naravno nikada ne moze
biti po kvalitetu u rangu sa HPI, FG, MCD ili od skorije i LOSI... ali koji naravno kostaju 1500€+ tako da ja tezim uvek da popravim
i napravim deo koji pukne i izradim kopiju od kvalitetnijeg materijala, u krajnjem slucaju - zar to nije i poenta hobija?
bilo bi bas dosadno izaci na teren vozikati se, vratiti se i spakovati model u kutiju do sl. voznje bez ikakvog "budzenja"?! zar ne?

no kako postaju ovi benzinci sve popularniji, pre svega on road pa i off, kako ima sve vise ozbiljnih kupova po svetu,
tako polako krecu i proizvodjaci da sire svoje palete, sto dovodi do vece konkurencije i sledi naravno bolji kvalitet!
poslednji primer je 5ive koji lici na jednog ozbiljnog kandidata za bashing, a tako se bas i pokazao :D