RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

"BRAVO" od Wistmodel-a, 2x2 F3A, sve kompozit (full composite)

<< < (4/18) > >>

Gatti.Gatozza:
branek, ne znam koliko si uopšte zainteresovan da slušaš predloge, ali mislim da bi mu ova kolor šema legla kao budali šamar.

misha:
"Whelen" kolorna shema je po mom misljenju atraktivna a jednostavna .
Hteo sam da je stavim na Extru ali sam se ipak opredelio za nesto sareniju varijantu.
Naravno umesto bordo boje moze biti i crvena boja sa krila, a da bi se razlikovale
donja i gornja strana, krila odozgo mogu biti bela sa crveni oznakama.

http://www.flickr.com/photos/25695066@N00/5766342461/#in/photostream/

branek:
Ooo... hvala hvala na predlozima...

Meklaren boja se slažem da je super atraktivna... Pitanje je posla da se tako nešto napravi...

Mišo, ova druga slika, Extra 330 SC je zanimljiva, lepa polazna osnova...

Ako još neko ima predloga.. slobodno postavite... ja danas slikam trup i krila u razmeri, da mogu da se igram u Korelu.

branek

IVAN3D:

--- Quote from: mirce on March 11, 2012, 07:26:42 PM ---Airbrush ti je za male površine. Ako misliš bilo šta da farbaš na trupu, računaj na komoru i pravi pištolj. Takodje, moraš voditi računa o količini farbe koja se nanese. Ako ti neko "zalije" model sa mnogo farbe neće valjati posao...

Golub ti je idealan za taj posao, to sam ti već rekao telefonom, em ima "ruku", em ima komoru, farba poliuretanskim bojama koje dobro pokrivaju u tankom sloju i ono što je najvažnije, hoće da se "zeza" sa modelima.

Pre farbanja, mnogo važniji posao je maskiranje modela i priprema. To je i mnogo dugotrajnija operacija, pogotovo crtanje i izvlačenje šare na modelu...


Sad je tebi ostalo da smisliš kolor šemu, "a sve ostalo je naša briga" - kao u onoj reklami za pogrebno preduzeće ("Vaše je samo da umrete, a sve ostalo je naša briga")...

I još nešto, ako se odlučiš da folijama "šaraš" krila, ne treba da ih posle lakiraš...
Ja sam kilometre tih folija polepio po raznim kolima, kombijima, avionoma, kamionima, mislim da samo nisam lepio nalepnice na podmornice, tako da "bilivi" mi na reč...

Kad počneš sa radom, šta god možeš olakšavaj, gram - dva tu, gram - dva tamo, na dvadeset mesta čas posla se skupi 50 grama...
Bravo ipak nije warbid...

Pozdrav

Mirče

--- End quote ---

Branek cisto da ponovo skrenem paznju na Mircetov i Golubov rad pa ti vidi sta ces ja sam PREZADOVOLJAN!!!

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,6337.msg37550.html#msg37550

A o tvom modelu ne znam sta bih rekao osim jedan veliki  1ee :rock

mirce:
Hvala Ivane...

Pozdrav

Mirče

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version