Author Topic: MultiWii  (Read 28204 times)

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: MultiWii
« Reply #45 on: June 13, 2012, 06:32:03 PM »
malo off topic...ALI konacno (<--)
Ako nekom treba al 10x10 mislim da je 1mm zid ili 1.5? (premericu)...ima..kod mene  ;)
Al je sirov, strane proizvodnje  (photograf)...
moze na malo, veliko...farbano, grundirano (wash primer ili tesarol osnovna za obojene metale) farbana...metalik ili obicna...crvena ili crna...
buseno ...
cena?  hm?....kao u HK :big smile

Uskoro i kit ramovi za  tri, quad ili hexacopter...

 (<--)


Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: MultiWii
« Reply #46 on: June 13, 2012, 09:49:49 PM »
Odlicno :)aplauz
Koja je tezina jednog profila duzine 1m?

Pozz..
Vladimir

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: MultiWii
« Reply #47 on: June 13, 2012, 10:58:07 PM »
? mmmm

evo sad cu da izmerim... ;)

2m je tacno 191g...
inace sipke su po standardnih 6m...ja sam neke sekao po 2m...lakse doneti ;)
 (<--)

Offline Baky

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 79
  • Ljubav preko žice ♪♫
Re: MultiWii
« Reply #48 on: June 24, 2012, 03:34:47 PM »
Prošle nedelje sam konačno sklopio moj quad, zakačio neku običnu Hobbyking KK pločicu i probao da letim. Kažem - probao, jer mi nikako nije uspelo ;D
Quad dosta zanosi u desnu stranu čim se odlepi od zemlje, i jako je nemiran :-\ Probao sam nešto da mu podesim trimove, ali nije dalo preterane rezultate.
Ima li neko ideju šta da pokušam?

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: MultiWii
« Reply #49 on: June 24, 2012, 06:22:45 PM »
Hm, nazalost za kk multikopter nemam pojma sta i kako...posto je nikad nisam koristio...
kazu da leti po defaultu... (<--)
Pogledaj i kako ti stoji stanica TX...da sve bude u nulu...takodje i pozicija komponenti na ramu,
mesto za bateriju itd ima uticaja...

A posto ti je to prvi put da letis multikopter, smanji malo stres, quad najgore leti blizu zemlje(doduse i najmanje/najkrace pada)...
U principu to mora da leti realativno lako i stabilno...ako to nije slucaj, onda ipak nesto nije dobro povezano ili podeseno...
Al' sam ti pomogao  (___)...

pozz
 (<--)

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: MultiWii
« Reply #50 on: June 24, 2012, 07:29:53 PM »
Prošle nedelje sam konačno sklopio moj quad, zakačio neku običnu Hobbyking KK pločicu i probao da letim. Kažem - probao, jer mi nikako nije uspelo ;D
Quad dosta zanosi u desnu stranu čim se odlepi od zemlje, i jako je nemiran :-\ Probao sam nešto da mu podesim trimove, ali nije dalo preterane rezultate.
Ima li neko ideju šta da pokušam?
Mozda si nesto zaboravio

http://www.kkmulticopter.com/index.php?option=com_content&view=article&id=55&Itemid=57
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline Baky

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 79
  • Ljubav preko žice ♪♫
Re: MultiWii
« Reply #51 on: June 27, 2012, 04:00:45 PM »
Prošao sam pre-flight check listu još odmah, trebalo je reversovati yaw gyro, što sam i uradio.

Evo snimio sam video da bi se videlo šta se dešava:



Quad je u "+" konfiguraciji, zakačen između X (pitch) ose. Čim se zavrti počinje da se okreće na desno, ovo kada se naglo vrati ga ja vraćam sa upravljačem.
« Last Edit: June 27, 2012, 06:40:05 PM by Baky »

Offline Baky

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 79
  • Ljubav preko žice ♪♫
Re: MultiWii
« Reply #52 on: July 05, 2012, 12:38:57 PM »
Nisam siguran da li je ovo neka elementarna stvar pa niko ne odgovara, ali najviše me zanima da li je ovo problem do pločice ili mehanike (ram, motori)?
I onako planiram da nabavim neku normalnu pločicu, ova mi je više za testiranje, pa ako je problem do toga, onda nije strašno :)

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: MultiWii
« Reply #53 on: July 05, 2012, 04:43:44 PM »
Nisam siguran da li je ovo neka elementarna stvar pa niko ne odgovara, ali najviše me zanima da li je ovo problem do pločice ili mehanike (ram, motori)?
I onako planiram da nabavim neku normalnu pločicu, ova mi je više za testiranje, pa ako je problem do toga, onda nije strašno :)
Sta to znaci "normalnu plocicu"? KK je normalna plocica samo jeftinija. Elem, izasla je i nova verzija sa akcelerometrima.
Sto se tice problema ne znam sta je.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: MultiWii
« Reply #54 on: July 06, 2012, 09:49:40 AM »
Nisam siguran da li je ovo neka elementarna stvar pa niko ne odgovara, ali najviše me zanima da li je ovo problem do pločice ili mehanike (ram, motori)?
Nemam nesto vremena...slabo pratim forum ;)...problem nema veze sa ramom, moj je sav kriv i deformisan od padova i experimenata i radi...mozda ti neki motor ne radi kako treba...odnosno da li si uradio trottle kalibraciju svakog esc-a?
ne znam koje esc koristis ali svaki esc treba kalibrisati... da ti sa prijemnikom/stanicom  koje koristis - motori rade jedako...znaci VRLO BITNA stvar!
Proveri pa javi...

pozz (<--)


Offline mihajlo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 144
Re: MultiWii
« Reply #55 on: July 06, 2012, 05:27:05 PM »
Sada koristim CRIUS SE plocicu (ziro,akcelerometri,baroi kompas).Prvi pokusaji da poletim su bili mucni i bolni  zbog silnih padova.Ram sam pravio od al cevi i vitroplas ploce i cuvene salatare.Quad pri poletanju se nekontrolisano ljuljao i cak prevrtao(ovo na tvom snimku nije nista kako je bilo kod mene).Kada sam stavljao crius se plocu razmisljao sam da treba staviti ispod nje sundjer da ublazi vibracije.Ne,to je greska,skinuo sam sundjer i quad se umirio.Za motore sam pravio nosace od vitroplasta 1,5mm.Saraf koji drzi motor je bio blizu namotaja motora(nije dodirivao namotaj)ubacio sam platne i Quad se umirio prestao da zanosi u stranu.E sad moze biti da je negde neki saraf (gvozdje)blizu zica ESC ili motora i to mi se desavalo.Nadam se da ce ti nesto od ovoga koristiti

Offline Baky

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 79
  • Ljubav preko žice ♪♫
Re: MultiWii
« Reply #56 on: July 07, 2012, 04:05:38 PM »
Juče sam stigao da flashnem KapteinKUK 4.7 firmware u ovu moju pločicu. Najviše sam to uradio zato što sada može da se šteluje P i I na Pitch i Roll potenciometrima. Situacija je malo bolja, ne oscilira, pogotovu posle malo podešavanja po ovom uputstvu:

Najsmešnije je što i dalje pomalo zanosi u desno, a namerno sam ga prebacio u "X" konfiguraciju i rotirao pločicu tako da nekadašnja leva strana postane desna  mmmm Moguće da ova pločica ima neku muku :big smile
Takođe, pločica je ranije bila pričvršćena preko najlonskih nosača, a sada sam je prebacio na sunđer.

Inače, ne mislim da su KK pločice loše, samo sam prvobitno planirao da nabavim neki kontroler koji ima veću stabilnost, a posle i da stavim FPV. Taman sam se spremao da poručim onaj Drotekov MultiWii, ali su se u međuvremenu pojavile pločice kao Crius i još neke koje mogu da poteraju i MegaPirates kod, pa se sada razmišljam šta da uzmem.
Mihajlo, kako si ti nabavio taj Crius?

Offline mihajlo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 144
Re: MultiWii
« Reply #57 on: July 07, 2012, 05:07:08 PM »
Crius se sam kupio ovde:http://www.goodluckbuy.com/mwc-multiwii-se-standard-edition-4-axis-flight-control-board-quadx-w-ftdi-basic-breakout-.html A imas i noviju verziju Crius ploce http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=761&productname=
Posle svega ja planiram da uzmem DJI NAZU jer verujem nasim drugarima sa foruma kako je predstavljaju.

Offline Baky

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 79
  • Ljubav preko žice ♪♫
Re: MultiWii
« Reply #58 on: July 07, 2012, 05:27:44 PM »
Ja sam uglavnom gledao ovo na GLB http://www.goodluckbuy.com/3m-pilot-multiwii-megapirateng-mwc-flight-controller-with-free-ultrasonic-module.html mada nešto nisam siguran koliko su pouzdani za poručivanje

Offline mihajlo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 144
Re: MultiWii
« Reply #59 on: July 07, 2012, 05:53:56 PM »
Ja nisam imao problema.Jedina zamerka mi je da se nisu potrudili sa pakovanjem plocica je bila u koverti bez ikakve zastite,nekoliko pinova je bilo iskrivljeno  >:(